Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj28.07.2012, 09:22 (UTC)    
Mesaj konusu: Travian Oynayanlar İçin // Köy Kurmadan Köy Yıkmaya CERMEN

NOT: tamamen benim yazımdır blogspot sitem için yazdım burdada paylaşayım dedim emeğe saygı..

Eğer cermen'i aldıysanız server'in başlangıcı veya ortası olsun oyunda ilerleyebilirsiniz..
öncelikle cermeni alıp görevlere başlıyoruz cermende ful asker basacağımız için hamlarımız sağlam olmalı
1. günü tamamen üretime vereceğiz zaten 9 gün korumamız var
20. göreve kadar yapıyoruz askeriyeyi seçip
23. göreve kadar yapıyoruz sonra askerler tahıl yiyeceği için tahıl üretimimizin fazla olması lazım tüm tahılları 2 yapıyoruz ve gün bitene kadar elimizden geldiğince 24. görev Hepsini 2'ye görevini yapmaya çalışıyoruz eğer bitiremezsek sorun olmaz Hammadde üretimimiz yerindeyse hemen kışlamızdan Tokmak sallayan çıkartmaya başlıyoruz 10 tane çıkardıktan sonra hammadde deposu kurup 5 yapıyoruz sonra tahıl ambarı kurup levelini 3 yapıyoruz Kahramınım üye olduğunuzdan beri hiç boş durmuyor kahraman level alırsa hammadde'ye veriyoruz kafes çıkarsa kullanıyoruz diğer çıkan itemlerin özelliklerine göre kullanıyoruz ham deposunu 7 ye yükseltip görev hepiyemizi alıyoruz sonra tahıllarımız taşmasın diye tahıl ambarınıda 5 yapalım eğer merkez binası 5 değilse 5 yapıp pazar yeri kuruyoruz şimdi askerleri seri yetiştirmek için kışla'yı 3 yapalım artık ful asker basıyoruz gün sonunda 75+ tokmak olsa iyidir 100 ü geçerse dahada iyi şimdi hepsini 2'ye görevini yapıyoruz ve 5 altınla odunu arttırıyorz ve tahılları ful 3 lüyoruz tahıl üretimimiz iyi olduğu için o günün sonuna kadar asker basıyoruz ertesi günde bıkmadan asker basıyoruz +250 tokmak yaptık idealdir 4. günü geride bıraktık şimdi haritaya giriyoruz asker siz vahalara saldırıyoruz köyler gelişsin bırakın siz onları onlar sizi ezik sanıyo çünkü çiftçilik yapmadığımız için nüfusumuz az ama askerimiz gayet güzel 5. günde akademi kuruyoruz ve küçük bi savunma ordusu çıkartmak için mızrakçı geliştiriyoruz ama basmıyoruz tokmak sayımızı 300 e çıkartıyoruz akademiyi 5 e basıp balta sallayan hazırda duruyor gün sonuna kadar tokmak basıyoruz ertesi gün balta sallayan araştırıp kışlayı 5 e çıakrtıyoruz artık kısa sürede bol tokmak basıcaz tokmak sayısını durmadan arttırıyorız 500 tokmak olacak 7. günümüzde eğer tokmak 500 değilse 500 yapıyoruz tokmaklar böyle ideal casusu araştırıp 20 casus basıyoruz akşama kadar balta basıcaz 8. günde askerler 500 tokmak 20 casus 70 balta 8. ve 9. günümüzde basabildiğimiz kadar balta basıyoruz 250 + olursa mütiş olur korunma süremiz kaldığı zaman etraftaki ilk önce yakındaki sonra uzağa doğru 7x7 haritada önce romalara yağma atıyoruz sonra galyalara normal saldırı atıyoruz bu sırada casuslarıda cermene atıyoruz cermenlerde 100 + asker yoksa onalrıda yapmalıyoruz ama sakın galyaya yağma atmayın tuzakçılarına yakalanırsınız gelen hammadeler ile köşk kuruyoruz hergün bu şekilde kahraman maceraya askerler yağmaya atıyoruz bu sırada üst sıralardan sizin bölgenizde bi birliğe girersenizde iyi olur gelen hammadeler ile köşkümüzü ilerletiyoruz eğer gümüşümüz fazla ise sanat eseri alıp kültür puanı arttırıyoruz köşkü level 10 a kadar bastık bu arada tahıl ambarı seviye 7 ye çıkacak mecburi level 10 daki köşükümde çok fazla hammadde istesede 3 göçmen basıyoruz (3-4 gününüzü alabilir) sonra köşkte kültür puanını kontrol edin hatta kahramana gladyatör miğferi alın daha hızlı kültür alırsınız kültür puanınız 2000 olunca haritada boş arazilerden eğer yakınlarınızda (10 kareyi geçmicek) 1-1-1-15 lik bir arazi varsa oraya yoksa 3-3-3-9 luk bir araziye oda yoksa 7 tarlalı bir araziye tıklayıp yeni köy kur diyerek 3 göçmeni yolluyoruz ve yeni köyümüz kuruluyor 2. köy 1-1-1-15 veya 3-3-3-9 ise orayı saray ile merkez köy yapabiliriz eğer 7 tarla ise merkez köy yapmayın yani açtığınız köydede yine aynı şekilde ilerleyebilirsiniz bu sırada yeni köyde akademiyi 15 ahır'ı 10 yaparak toyton çıkartın büyük nüfuslara toyton ile saldırın çok güçlüdürler dilerseniz akademi 10 tamirhane 1 yaparak koçbaşı çıkartabilirsiniz surları yıkar askerler zorlanmazlar eğer etrafınızda bütün köylere hakimseniz vahalara saldırın askeri olan vahalara bol asker ve kahramanınızla saldırın kahramanınızda kafes varsa hayvanları köyünüze getirirsiniz hatta kaplan veya fil çıkartırsanız kolay kolay kimse size saldırmaz şimdi sıra etrafımızdaki köyleri yıkmaya bunun için kurduğumuz tamirhane'yi 10. seviye yapıyoruz mancnık geliştiriyoruz köy yıkmak için önce tüm askerlerinizle saldırıp hiç askeri olmadığından emin olun sonra 5 koçbaşı 200 tokmak (veya balta) ile saldırıp surlarını yıkın sonra mancınık başına 200 tokmak (veya balta) sallayan ile önce tarlaları sonra sığınağı sonra merkez binasını sonrada kalanları yavaş yavaş yıkın şimdi sıra geldi vahaları almaya vahaya saldırdık askerlerini öldürdük şimdi akademimizi 20. seviye yapıyor ve askeri üs 5 değilse 5 yapıyor REİS ( SENATÖR ) çıkartıyoruz 3 tane reisi vahaya yollarsanız o vaha size ait olur

Herkese iyi yağmalar WoW olayına değinmedim eğer yorumlarda istek gelirse onuda ayrı bir derste anlatacağım.

NOT: tamamen benim yazımdır blogspot sitem için yazdım burdada paylaşayım dedim emeğe saygı..
Mesaj28.07.2012, 14:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeş bende oynuyorum sen hangi serverdasın?

Destek Email: destek( at )bedava-sitem.com
Mesaj29.07.2012, 10:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgi-pinari yazmış:

tr7 de oynuyodum 17.000 nüfus cermendim wow 91 yapmıştım ama bitiremedim bizim birlikten bi arkadaş kazandı biz kazandık yani Very Happy şimdi tr12 ye başlamıştım 2. köyü kurdum sonra sıktı bıraktım

madem oynuyorsun buda işine yarayabilir

www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?p=1006748
Mesaj01.08.2012, 17:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

yusufberki yazmış:
bilgi-pinari yazmış:

tr7 de oynuyodum 17.000 nüfus cermendim wow 91 yapmıştım ama bitiremedim bizim birlikten bi arkadaş kazandı biz kazandık yani Very Happy şimdi tr12 ye başlamıştım 2. köyü kurdum sonra sıktı bıraktım

Kardeş ben de ts4'teyim. Ama cermenleri sevmiyorum. Sonuna kadar galyalılar Very Happy

Destek Email: destek( at )bedava-sitem.com
Mesaj01.08.2012, 23:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bilgi İçin Teşekkürler Bende Travian Oynuyorum s5 Teyim İyi Gidiyoruz Bakalım 10. Köyümü atacam Smile
Mesaj02.08.2012, 07:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgi-pinari yazmış:
yusufberki yazmış:
bilgi-pinari yazmış:

Kardeş ben de ts4'teyim. Ama cermenleri sevmiyorum. Sonuna kadar galyalılar Very Happy

tr12 deki cermenimi çekilişle birine vermeyi düşünüyorum istersen pm ile ulaş bana

bs-site-kodlari yazmış:
Bilgi İçin Teşekkürler Bende Travian Oynuyorum s5 Teyim İyi Gidiyoruz Bakalım 10. Köyümü atacam Smile

Kolay gelsin kardeşim Smile
Mesaj06.08.2012, 14:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgi-pinari yazmış:
yusufberki yazmış:
bilgi-pinari yazmış:

bende ts4'deyim GALYA Very Happy

Nedim
Mesaj06.08.2012, 21:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

yeni açılan tr8 de tekrar başladım FETİH birliği kurucusu yusufberki benim isteyen pm atabilir sonuna kadar yanında olurum Smile bu arada bir değişiklik yapıp roma aldım askerler çok pahalı ama çok kaliteli 180 saldırı 160 savunma alan askerleri var sağlam ordu kurulabilir.. yakında bununlada bi taktik yazarım ilk önce ben bi taktiğini bulayım Mr. Green Mr. Green