Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj08.08.2012, 12:40 (UTC)    
Mesaj konusu: Tasarımın Üstü Altı Ve CSS Kodunu ayırma

herkese merhaba arkadaşlar css bölümünün çoğu konusu bu konu hakkında bende açıklık getireyim vede her konuya ayrı ayrı yazmak yerine bu konunun linkini vereyim diye böyle bir konu açtım (hatta sabitlenirsede güzel olur)

arkadaşlar öncelikle css ile başlayalım css <style type="text/css"> kodu ile başlar bu kodun altındaki kodlar css kodudur ve </style> koduna kadar olan bölümü css kodu alanına ekleyeceğiz

şimdi gelelim içerik alanına arkadaşlar sayfalarımızı düzenle alanında yazdığınız yazılar bedava-sitem de content id li divin içine yazdırılır ve bu çoğu tasarımdada böyledir yani <div id="content"></div> yazısını buluyoruz <div id="content"> bölümü dahil vede bunun yukarısını tasarım üstü bölümüne bu koddan sonraki il </div> etiketi dahil vede altınıda tasarım altı bölümüne ekliyoruz

NOT: eğer content divini açmamış iseler içerik bölümündeki yazıları silip oraya bu kodu siz ekleyip ayırınız..

İyi Forumlar..
Mesaj08.08.2012, 21:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj08.08.2012, 22:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

wordpress tasarımı uyarlama ile bunun farkı büyük evet ordada buna değinilmiş fakat ben tasarım nasıl ayrılır sorusuna o linki atamam (küfür yemek istemiyorum) ben binevi bu şekilde sorulara cevap olarak atmak için hazırladım bu sayfayı sitemi yazıp reklam olmasın diye.. ayrıca Mesaj16 Şub 2010 18:08 dikkatinizi çeker güncel konular oluşturmanın önemini araştırmanızı tavsiye ederim
Mesaj08.08.2012, 22:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

content div tagına verilen isimdir illa bunun adı content olacak diye kaide yok mecburi değil isteyen istediği ismi verebilir ayrıca sen nasıl ayrıldıgını göstermişsin tamam ama zaten yapılışı anlatılan bir başlık açılmış tekrar ve tekrar tencit pilavı gibi (aynı şeyler) yapılmasına gerek yok teknik forumuz sonuçta aramak isteyen her şeyi forumda bulur kolay gelsin...
Mesaj16.08.2012, 23:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba ben yapamadım size versem yapabilir misiniz eger yaparsanız mesaj atın lütfen
Mesaj28.08.2012, 21:32 (UTC)    
Mesaj konusu: css kodu

css koduna yazacagimiz kod yaptigimiz tasarimjn icindemi yoksa onu biz mi yazacagiz nerden bulacagiz o kodu?
Mesaj29.08.2012, 10:03 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: css kodu

mhmtkhy yazmış:
css koduna yazacagimiz kod yaptigimiz tasarimjn icindemi yoksa onu biz mi yazacagiz nerden bulacagiz o kodu?

dreamweaverden kodluyorsunya css kodlarını alıp

Arrow tasarım ayarları

Arrowgelişmiş ayarlar dan

Arrowcss tasarımı seçip

seçtikten sonrada orada aşağıda var css kodu dıye oraya ekleyeceksın kodları

kolay gelsin iyi forumlar...
Mesaj30.08.2012, 21:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

(reklam içerikli mesaj kaldırılmıştır.. @grafikdizayn)

En son xirclancs tarafından 30.08.2012 23:25:18 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster: