Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.08.2012, 09:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Bedava-Sitem / Forum - Nostalji

Eskileri anlatalım ki yeniler örnek alsın. Eskileri anlatalım ki anılarımız canlansın. Smile
Eskiden promosyon bölümünde bile mesela çekişme olurdu karşılıklı link takas için. Eskiden genel problemler bölümünde yardım etmek için herkes birbiriyle çekişirdi. Eski anılar çok güzeldi burada. Hiç unutmam o zaman forumun demirbaşları (ben net-tr cevdetprizrenli tumhepsiburada marasultraslan kefkirnet daha aklıma gelmeyen nicesi) msn'de toplu konuşurduk hep. bir şeyler yapma çabasındaydık forum için Smile Hatta marasultraslan yada tumhepsiburada bir chat sitesi oluşturmuştu orada bilgi yarışması düzenlerdik görseniz ama nasıl kalabalık olurdu. xat.com un chat kodu koyulurdu siteye. birde arkaplan Smile... Eskiden burada pit10 diye bir site vardı. Sahibi hala arkadaşım. Sitesi silindikten sonra bir daha dönüş yapmadı tabi. Red tasarım kullanıyordu. Senelerce red tasarım kullandı. En iyi red tasarımı olan site hatta. Ben bu zamana kadar o sitenin üzerine site tanımam. O kadar hoştu ki site... (: Eskiden her gün hackerfriend'in sitesine girilmeden yapılmazdı. Merakla beklerdik yeni bir anlatım eklemişmi diye. Unutmayalım ki hackerfriend'in çok büyük emekleri var eski kullanıcılar üzerinde.. Birde ironarchives modumuz vardı. Dikkat ediyorum da hiç adı geçmiyor forumda. Üzülüyorum onun adına gerçekten. Kendi halinde birisydi o da. Yanlış hatırlamıyorsam antalyada oturuyordu ve iyi ingilizce biliyordu.

Evet arkadaşlar aklıma gelen herşeyi paylaşıcam sizlere buradan. Sizde anılarınızı canlandırabilirsiniz... (:
Mesaj15.08.2012, 09:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bir başlık olmuş ellerine sağlık Smile Ama bilgi yarışmasını gooksen düzenliyordu diye hatırlıyorum ne kalabalık olurdu Smile

Eskilerden web-ninjası vardı şuanki seviyemin çoğunu ona borçluyum ikide bir tasarım yapardık beraber Smile

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj15.08.2012, 09:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylasim61 yazmış:
Güzel bir başlık olmuş ellerine sağlık Smile Ama bilgi yarışmasını gooksen düzenliyordu diye hatırlıyorum ne kalabalık olurdu Smile

Eskilerden web-ninjası vardı şuanki seviyemin çoğunu ona borçluyum ikide bir tasarım yapardık beraber Smile

Yarışma düzenleyenler: gokseen, thb, maras.. ve ben. bazen net-tr. onun haricinde düzenleyen yoktu zaten. Smile sen hatırladığına göre eskilerden başka siten olmalı?
Mesaj15.08.2012, 09:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
paylasim61 yazmış:

Yarışma düzenleyenler: gokseen, thb, maras.. ve ben. bazen net-tr. onun haricinde düzenleyen yoktu zaten. Smile sen hatırladığına göre eskilerden başka siten olmalı?

Bundan önce 2 tane daha vardı ama isimlerini bile unuttum Smile

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj15.08.2012, 09:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess arkadaşım Sana aynen katılıyorum bende ilk tasarım şeklimi hackerfriend arkadaşımızdan örnek almıştım.Yardım isteyen arkadaşlar varmı diye foruma girdim ,fakat artık herkez reklamını yapma peşinde .. Zaten yardım alıp ne yapacak ki tasarımı çalıyorlar oldu bitti.Tasarım isteyenlere hazır tasarım vermek yerine nasıl yapılacağını öğretirdik. Hackerfriend arkadaşımızın kullandığı bir söz vardı..(biz balık yemeyi değil,tutmayı öğretiyoruz.(hackerfriend) Güzel günlerdi Sad Hatırlarmısınız SELİN hanım vardı CUNUBAG ..ve ismini hatırlayamadığım diğer değerli arkadaşlar o zaman ki forum daha zevkli idi.Foruma girdiğimizde çıkamazdık fakat şimdi bakıp çıkıyoruz..İnşallah eski güzel günlerine döner FORUM... Rolling Eyes Saygılarımla...

BerkeR19
site yöneticisi
Mesaj15.08.2012, 09:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

berker19 yazmış:
informess arkadaşım Sana aynen katılıyorum bende ilk tasarım şeklimi hackerfriend arkadaşımızdan örnek almıştım.Yardım isteyen arkadaşlar varmı diye foruma girdim ,fakat artık herkez reklamını yapma peşinde .. Zaten yardım alıp ne yapacak ki tasarımı çalıyorlar oldu bitti.Tasarım isteyenlere hazır tasarım vermek yerine nasıl yapılacağını öğretirdik. Hackerfriend arkadaşımızın kullandığı bir söz vardı..(biz balık yemeyi değil,tutmayı öğretiyoruz.(hackerfriend) Güzel günlerdi Sad Hatırlarmısınız SELİN hanım vardı CUNUBAG ..ve ismini hatırlayamadığım diğer değerli arkadaşlar o zaman ki forum daha zevkli idi.Foruma girdiğimizde çıkamazdık fakat şimdi bakıp çıkıyoruz..İnşallah eski güzel günlerine döner FORUM... Rolling Eyes Saygılarımla...

BerkeR19
site yöneticisi

Merhaba,
yorumun için teşekkürler sizin gibi üyeler online olsun bu forum eski haline geri döner..
Mesaj15.08.2012, 09:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben teşekkür ederim .Gerçekten eski anılarım canlandı........Zaten amacımız formu eski canlılığına getirmek..

Arrow BerkeR19
site yöneticisi
Mesaj15.08.2012, 09:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

berker19 yazmış:
Ben teşekkür ederim .Gerçekten eski anılarım canlandı........Zaten amacımız formu eski canlılığına getirmek..

Arrow BerkeR19
site yöneticisi

O zaman artık hep onlayn olmanız dileğiyle.. Smile
Mesaj15.08.2012, 17:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gooksen, en iyi arkadaşlarımdan biriydi. Bir ara kendine yeni bir forum sitesi kurmuştu. Moderatör alıcaktı beni. Razz
Mesaj15.08.2012, 19:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Eski tadına dönmesini isteyenlerden biride benim. Ama bunun için önce saygı, sevgi ve sevie gerekli. Sonrası kendiliğinden geliyor zaten...
Mesaj15.08.2012, 21:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

skmedia yazmış:
Eski tadına dönmesini isteyenlerden biride benim. Ama bunun için önce saygı, sevgi ve sevie gerekli. Sonrası kendiliğinden geliyor zaten...

Senide hatırlıyorum dostum. Umarım sizlerde artık onlayn olursunuz.
Mesaj15.08.2012, 21:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

1bsinifiyiz =) ablamlasüper sohbet dönüyodu foorumda

2 yaşına gırıyoruz!
Mesaj15.08.2012, 22:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

teknoesinti yazmış:
1bsinifiyiz =) ablamlasüper sohbet dönüyodu foorumda

onu da hatırlıyorum hafızam iyidir. sinifogretmenimiz diye bir site vardı - ki hala var o da iyi sitelerden
Mesaj17.08.2012, 08:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben yarışmayı net-tr düzenliyordu diye hatırlıyorum Very Happy Sadece onun düzenlediklerine katılırdım , hiç kaçırmazdım Smile

Ve birde , benim idolüm , hackerfriendten çok informess'ti Very Happy Bir site hazırlarken , şu nasıldı yaaa diyip giriyordum hemen siteye.

En son online-games1 tarafından 17.08.2012 09:01:22 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj17.08.2012, 09:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben de 2007de chessmania ismi ile kaydolmuştum. Henüz 13 yaşında bir acemiyken benim için güzel tecrübe olmuştu. Red tasarım kullanırdım o aralar...
Forumda eğlence bölümünü çok severdim. Özellikle yarışmaları... Ayınsitesi diye bir yarışma da düzenlemiştim zevkliydi açıkçası.
O aralar şimdikinin aksine aktif bir forum vardı, hani sabah attığınız bir mesaja akşam cevap gelmiyordu.
Millet birbirine yardım etmek için neredeyse "ben daha iyi yardım ediyorum" gibisinden tatlı bir rekabet içerisine girerdi.
O zamanlar çok idollerim vardı bedava-sitemde.. Kod arşivi siteleri her zaman tutulurdu. Red ve iceblue tasarımlar çok olağandı CSS tasarım yeteri kadar popüler değildi. Şimdi CSS kullanmayan yok neredeyse bu iyi bir şey tabi.
Fakat şimdi bakıyorum da eskiler sitelerini bırakmış zaten 3-4 yıl önce yapılan bir site 2012de tutulmaz. İdolüm olarak diyebileceğim biri de yok ne yazık ki sadece grafikdizaynın çalışmaları hoşuma gidiyor zaten sürekli bir ortaklık içerisindeyiz kendisiyle.
Nostaljiden eleştiriye çevirmek istemiyorum konuyu fakat eleştirilmeyecek gibi de değil şimdiki sistem. Bu zihniyetle bir yerlere varılamayacağını düşünüyorum. Benjamin başa geçti diye bir umut belki. Ama doğru mantık kurularak hareket edilmiyor forum için.
Benim tavsiyem moderatörler toplansınlar düşünsünler forum neden aktif değil?, ne yaparsak ilgi çekeriz? tarzında. Bunlara yanıt bulup projelere imza atsınlar. Ama konu kilitleyerek başlık sabitleyerek bir şeyler olmaz bana kızmayın dostlar.
Nostalji yapınca forumun eski aktifliği gözümün önüne geliyor ve kendimi tutamıyorum haliyle kusuruma da bakmayın Smile
Önceki mesajları göster: