Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.09.2012, 06:35 (UTC)    
Mesaj konusu: Arkadaşlar yardım edermisiniz?

Ben bi program ile tasarım yapıyorum (adını vermek istemiyorum)
Bu program çok güzel fakat main bölümünü "bedava-sitem/sayfalarımı değiştir" e bağlayamıyorum. Orda yazanların otomatik görünmesi için ne yapabilirim?

teşekkürler
Mesaj04.09.2012, 17:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kullandığınız program dreamweaver mı ?
Mesaj04.09.2012, 17:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşım program ile tasarım yapmayın. Adam gibi html css öğrenin, 2 haftanızı almaz. Sonra herhangi bir belgeye yazıp oluşturun temanızı. Aha şuradan da önizlersiniz olur biter:
http://kodonizle.blogspot.com

Tasarım programı kullanarak tasarım yapmak, google translate kullanarak turistlerle konuşmaya benzer.
Mesaj04.09.2012, 18:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimsepeti yazmış:
Arkadaşım program ile tasarım yapmayın. Adam gibi html css öğrenin, 2 haftanızı almaz. Sonra herhangi bir belgeye yazıp oluşturun temanızı. Aha şuradan da önizlersiniz olur biter:
http://kodonizle.blogspot.com

Tasarım programı kullanarak tasarım yapmak, google translate kullanarak turistlerle konuşmaya benzer.

Ben tasarım programı kullanarak sizin yaptığınız sitenin aynısı yapabilirim ve daha az gözlerim yorulur parmaklarım yorulur. Program aracıdır. Kolaylık sağlar.

Ayrıca kullandığın program dreamweaver ise ayırmayı öğrete bilirim.
Mesaj05.09.2012, 15:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

turkish--people yazmış:

Ben tasarım programı kullanarak sizin yaptığınız sitenin aynısı yapabilirim ve daha az gözlerim yorulur parmaklarım yorulur. Program aracıdır. Kolaylık sağlar.

Dreamviewer ile amatör tasarımları taklit edebilirsin, düzgün kod bilgin olmadan basit tasarımlar yapabilirsin evet. Ama normalde iki haftada öğreneceğin şeyi iki yılda zor öğrenirsin.

Ayrıca dreamviewer ile gerçekleştiremeyeceğin sayısız muhteşem css yöntemleri/taktikleri ve kodlama incelikleri var. Bunları da dreamviewer kullanarak keşfedemezsin elbet.

Şirket sahipleri boşuna mı gelip de bize para basıp yaptırıyor tasarımlarını. İnternetteki onlarca videodan birkaçını izleyip dreamviewer öğrenir tasarım yapabilirler. Neden yapmıyorlar? Burada cross-browser'dan dreamviewer'ın elementlere boş özellik="değer"ler atayıp tasarımı şişirmesine kadar onlarca sebep sayabilirim.

Ama burada amatörlere dreamviewer kullanmayın dememin asıl sebebi; programla kolaya kaçmak, başta kodlamayı öğrenmenize, ileride profesyonelleşmenize, profesyonel olduğunuzda da kendinizi geliştirmenize ket vurur. "Ben zaten profesyonelim, artık kullanabilirim" demek de yanlış olur. Çünkü en basit kod dilleri olan html ve css bile sonsuz olasılığı barındırır. Her gün yeni ve kimsenin aklına gelmemiş bir şey bulabilirsiniz. Elbette dreamviewer gibi yardımcı(!) programları kullanmıyorsanız.
Mesaj05.09.2012, 20:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben css ile okadar uraştım ama malesef videolarda çok karışık anlatıyor
Keşke css tasarımı yapabilsem Alpemix diye bir programla bilgisayar yönetiliyor benim bilgisayarı yöneterek yardımcı olabilecek warsa şimdide tşk ederim
Sad
Mesaj06.09.2012, 06:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

TasarimSepeti: Haklı ama çokta kötü şeyler çıkmaz dreamwear'dan şayet ben kullanıyorum çok da iyi ama KOD'LA YAPILAN DAHA YARARLI VE VERİMLİ ÇALIŞIR.
Mesaj06.09.2012, 10:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimsepeti yazmış:
turkish--people yazmış:

Dreamviewer ile amatör tasarımları taklit edebilirsin, düzgün kod bilgin olmadan basit tasarımlar yapabilirsin evet. Ama normalde iki haftada öğreneceğin şeyi iki yılda zor öğrenirsin.

Ayrıca dreamviewer ile gerçekleştiremeyeceğin sayısız muhteşem css yöntemleri/taktikleri ve kodlama incelikleri var. Bunları da dreamviewer kullanarak keşfedemezsin elbet.

Şirket sahipleri boşuna mı gelip de bize para basıp yaptırıyor tasarımlarını. İnternetteki onlarca videodan birkaçını izleyip dreamviewer öğrenir tasarım yapabilirler. Neden yapmıyorlar? Burada cross-browser'dan dreamviewer'ın elementlere boş özellik="değer"ler atayıp tasarımı şişirmesine kadar onlarca sebep sayabilirim.

Ama burada amatörlere dreamviewer kullanmayın dememin asıl sebebi; programla kolaya kaçmak, başta kodlamayı öğrenmenize, ileride profesyonelleşmenize, profesyonel olduğunuzda da kendinizi geliştirmenize ket vurur. "Ben zaten profesyonelim, artık kullanabilirim" demek de yanlış olur. Çünkü en basit kod dilleri olan html ve css bile sonsuz olasılığı barındırır. Her gün yeni ve kimsenin aklına gelmemiş bir şey bulabilirsiniz. Elbette dreamviewer gibi yardımcı(!) programları kullanmıyorsanız.

Burada seninle laf yarışına girip bir şeyler ispatlamak zorunda değilim. İspatlamıyacağımda. Herkes kendi bildiğini yapar herkesin kendi bildiği doğrudur. Sen sağ ben selamat...
Mesaj06.09.2012, 10:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimsepeti yazmış:

Millete hava atma peşinde olmayın 4 yıldır piyasadayım tam tersine aslında dreamviewer güzel bir program anında önizleme seçeneği var ordada kodları yazıyorsun kodlar kendiliğinden gelmiyor Wink Tartışmayı bırakın yardımcı olun.

İyi Günler,
Muhammet Dilmaç,

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj06.09.2012, 12:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Css öyle tr.gg'de ki gibi tasarım ayır , şuraya şu gelsin gibi ufak şeylerde kullanılan bir kodlama değil. Css'i kim 2 haftada kavrıyor öğreniyor ?
Mesaj06.09.2012, 12:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

online-games1 yazmış:
Css öyle tr.gg'de ki gibi tasarım ayır , şuraya şu gelsin gibi ufak şeylerde kullanılan bir kodlama değil. Css'i kim 2 haftada kavrıyor öğreniyor ?

Çok iyi dedin modum. Rolling Eyes Mr. Green Arkadaşlar css'yi bsden ibaret sanıyorlar.. Very Happy

Css başlı başına bir dildir. İngilizce gibi düşün 2 hafttada kimse tüm dili öğrenemez..
Mesaj06.09.2012, 14:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

CSS Dilini öğrenmem daha bitmedi, gerçekten uzun dil ve CSS diline HAKİM biriyim ve 1 gece PSD TO CSS yapacak kadar bilgiye ulaştım da diyebilirim. İnternet üzerinden PSD TO CSS arattığınız da Tayfun Abime ve bana ait videolar çıkacaktır, benim adım da Muhammed Enes Ekinci

Dreamwear Notepad++'dan daha kaliteli bir program olabilir, fakat Dreamwear gerçekten işime yaramıyor, HTML/CSS diline hakim biri Dreamwear'ı en son tercih olarak kullanır, Notepad++ sadeliği ve kolay kullanışı sayesinde daha hızlı kod yazabiliyorum. Ayrıca Notepad++ kurabileceğiniz 2-3 eklenti onu Dreamwear'dan daha iyi yapacaktır.
Mesaj09.09.2012, 12:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ooo ben hariç herkes birşeyler atıyor tutuyor.

Kullandığım program "Web Page Maker". Şablonlar ve alanlar çok güzel oluşturuluyor. Fakat dediğim gibi orta alanı "Bedava-sitem/sayfaları değiştir"e bağlayamadım.
Mesaj09.09.2012, 13:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

hmtl css i 12 saatte öğrendim Mr. Green
Mesaj09.09.2012, 13:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben 1 yıldır css yi öğrenemedim ya. Videolardan az öğreniyorum ama yeterli değil işte.Ya ben geç anlamışım css yi. Yada css karışık. Very Happy
Önceki mesajları göster: