Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj09.10.2012, 14:12 (UTC)    
Mesaj konusu: Sanırım dünyadaki en sorunlu pc benimkidir

Son 2 ay içerisinde bu başlıkta 4 tane falan konu açtım. Bir tane daha geliyor Sad Bende bıktım artık bunuda sorayım bari.

Yaklaşık 1 saat önce pcyi normal açtım sonra birden takıldı pc biraz bekledim pcnizi bir hatadan kurtardık falan yazar ya o geldi normalde burası siyah olur demi bunun rengi kaymış gri gibi bir şeydi. Neyse pcyi kapattım power düğmesinden tekrar açmaya çalıştım kasadan fan sesleri falan geliyordu monitörün ışığıda önce yeşil yandı sonra no signal deyip sarı olmaya başladı ekrana görüntü gelmiyordu yani kasadan hâlâ sesler geliyordu. Tekrar kapattım açtım yine aynı şey tekrar denediğimde ise bir uzun dıt sesini ilk defa duydum ondan sonraki denemelerimde gelmedi ama sadece o zaman geldi. Hemen teli elime alıp araştırmaya başladım bir sitede ben mouseyi çıkardım çalıştı dedi benimde mouseyle biraz sorunum vardı zaten son günlerde bende deneyeyim dedim bir mucize oldu görüntü geldi fakat Sad ana kartın markasını gösteren ekranda takıldı kaldı tekrar pcyi yeniden başlattım bu seferde açılmadı.
Mesaj09.10.2012, 14:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Belki aramızda bilgisayarcı vardır. Bu sorunun nedeni nedir bilen var mı?
Mesaj09.10.2012, 14:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sorun muhtemeln ramden kaynaklanıyor.Ramı sökün geri takın öyle deneyin.
Mesaj09.10.2012, 14:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

1-) fanların yeterı kadar sogutmuyor olabılır

2-) ekran kartın çökebilir normalde göruntu gelmesı lazımken eğer görüntü gelmiyorsa problem ekran kartın olabılır takmayı bılıyorsan ya yenısını alıp dene yada bılgısayarcıya göturup göster
Mesaj09.10.2012, 14:28 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Sanırım dünyadaki en sorunlu pc benimkidir

besiktas-1903bjk yazmış:
Son 2 ay içerisinde bu başlıkta 4 tane falan konu açtım. Bir tane daha geliyor Sad Bende bıktım artık bunuda sorayım bari.

Yaklaşık 1 saat önce pcyi normal açtım sonra birden takıldı pc biraz bekledim pcnizi bir hatadan kurtardık falan yazar ya o geldi normalde burası siyah olur demi bunun rengi kaymış gri gibi bir şeydi. Neyse pcyi kapattım power düğmesinden tekrar açmaya çalıştım kasadan fan sesleri falan geliyordu monitörün ışığıda önce yeşil yandı sonra no signal deyip sarı olmaya başladı ekrana görüntü gelmiyordu yani kasadan hâlâ sesler geliyordu. Tekrar kapattım açtım yine aynı şey tekrar denediğimde ise bir uzun dıt sesini ilk defa duydum ondan sonraki denemelerimde gelmedi ama sadece o zaman geldi. Hemen teli elime alıp araştırmaya başladım bir sitede ben mouseyi çıkardım çalıştı dedi benimde mouseyle biraz sorunum vardı zaten son günlerde bende deneyeyim dedim bir mucize oldu görüntü geldi fakat Sad ana kartın markasını gösteren ekranda takıldı kaldı tekrar pcyi yeniden başlattım bu seferde açılmadı.

tasarımcı amca'ya katılıyorum, eğer pc 'nin altı üstü değişirse keylogger atılmıştır.
Mesaj09.10.2012, 14:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimci-amca2 yazmış:

2-) ekran kartın çökebilir normalde göruntu gelmesı lazımken eğer görüntü gelmiyorsa problem ekran kartın olabılır takmayı bılıyorsan ya yenısını alıp dene yada bılgısayarcıya göturup göster

Hayır bununla alakası yok.Fan yetrince soğutmazsa bilgisayar kapanır komple.

Şayet ekrandaki renk bozukluğu devam ediyorsa bu sadece driverlardan kaynaklanıyordur.Ekran kartı driverlarını tekrar yükleyip yeniden başlatırsan sorun kalmaz.
Mesaj09.10.2012, 14:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

yanlız şunu söylemek isterim açılmadı derken kastın ekranmı yoksa kasa mı ?

yanı power duğmesine bastım kasa çalıştı ama ekrana görüntü gelmedı diyorsan eğer %100 ekran kartın problemli olabılır sana tavsıyem eğer ekran kartın çökmuşse yenı ekran kartı alırken ati marka ekran kartı almanı tavsiye ederim ben yıllardır kullanıyorum allaha şukur bi sıkıntı vermedi
Wink
Mesaj09.10.2012, 15:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizmerkezi yazmış:
tasarimci-amca2 yazmış:

Hayır bununla alakası yok.Fan yetrince soğutmazsa bilgisayar kapanır komple.

Şayet ekrandaki renk bozukluğu devam ediyorsa bu sadece driverlardan kaynaklanıyordur.Ekran kartı driverlarını tekrar yükleyip yeniden başlatırsan sorun kalmaz.

Pc açılmıyor diyorum driver nasıl yükleyeyim.
Mesaj09.10.2012, 15:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ramı sok tak dedim.Yine açılmazsa bootda donuyorsa anakart problemlidir başıma geldide ondan biliyorum.
Mesaj09.10.2012, 15:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimci-amca2 yazmış:

yanı power duğmesine bastım kasa çalıştı ama ekrana görüntü gelmedı diyorsan eğer %100 ekran kartın problemli olabılır sana tavsıyem eğer ekran kartın çökmuşse yenı ekran kartı alırken ati marka ekran kartı almanı tavsiye ederim ben yıllardır kullanıyorum allaha şukur bi sıkıntı vermedi
Wink

Evet kasa normal çalışıyor fan sesi falan geliyo sadec ekran açılmıyor.
Mesaj09.10.2012, 15:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizmerkezi yazmış:
Ramı sok tak dedim.Yine açılmazsa bootda donuyorsa anakart problemlidir başıma geldide ondan biliyorum.

malesef olmadı Sad
Mesaj09.10.2012, 15:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizmerkezi yazmış:

Görüntü yok!
Mesaj09.10.2012, 15:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizmerkezi yazmış:

mert benımde başıma geldıgı için diyorum ekran kartı dıye Smile
Mesaj09.10.2012, 15:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

besiktas-1903bjk yazmış:
tasarimci-amca2 yazmış:

Wink

Evet kasa normal çalışıyor fan sesi falan geliyo sadec ekran açılmıyor.

monitöre bağladıgın power kablolarını ilk baş kontrol et temassızlık yapıyor da olabılır,eğer söküp-takmayı bılıyorsan ekran kartını sök yeniden tak baktın yine aynı o zaman yapacagın 1. işlem kasa buyuk ıhtımal tozludur kablolara dıkkat ederek elektrık supurgesı ıle tozları temızle anakart fanının arasını mutlaka temızlemeye çalış,temizlik bittikten sonra yeniden power tusuna basıp dene eger yıne aynıysa en yakın hastaneye götur acıl dalak,böbrek naklı yapılması gerek Smile şaka bı yana kardeşim ama buyuk ıhtımal dedıgım gıbı ekran kartın sorunlu Smile
Mesaj09.10.2012, 15:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

birde flood için özur dilerim ama aynı şey benım de başıma geldiği için böyle dedım ben tozları temızledıkten sonra açılmıstı 1 hafta ıdare ettım saçmalık ama aynen öyle oldu Smile 1 hafta sonra bılgısayarım hiç açılmadı bende tamıre göturdum ekran kartım ve power yanmıs Smile ben çektım sen çekme dıye söyluyorum Wink
Önceki mesajları göster: