Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.11.2012, 09:44 (UTC)    
Mesaj konusu: şöyle bir oyun Yapmak istiyorum

Arkadaşlar şöyle bir oyun kurmak istiyorumda hangi programlar hangi diller öğrenmem lazım anlatim

duvarın arkasında silahlı durcak oyuncu duvarın altına eğilip saklanabilir önündede kasaba gibi biryer patlamış askeri tanklar falan sonra yüzü kapalı silahlı kişiler gelcek ve onlarla çatışmaya gircek ilk bölümde 5 kişi 2. bölümde 10 kişi falan öldürerek oyun bitecek lütfen konuya cevap yazın
Mesaj04.11.2012, 11:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

hocam kareleri tek tek yapman gerekirki çook uzun sürer hazır script bulmaya çalış
Mesaj04.11.2012, 11:32 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: şöyle bir oyun Yapmak istiyorum

onsshop yazmış:
Arkadaşlar şöyle bir oyun kurmak istiyorumda hangi programlar hangi diller öğrenmem lazım anlatim

duvarın arkasında silahlı durcak oyuncu duvarın altına eğilip saklanabilir önündede kasaba gibi biryer patlamış askeri tanklar falan sonra yüzü kapalı silahlı kişiler gelcek ve onlarla çatışmaya gircek ilk bölümde 5 kişi 2. bölümde 10 kişi falan öldürerek oyun bitecek lütfen konuya cevap yazın

game maker diye bi program var hiç kullanmadım ama tahminim onla yapabilirsin.
Mesaj04.11.2012, 11:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Oyun yapmak kavramı 2 dakikada büyük bir oyun yapmak değildir..
Anlatmak istediğiniz oyunu 3 boyutlu olarak tasarlayacaksanız nereden baksanız 6 ayınızı alır..
Ekibim var deseniz bile bilgi gerekir.. C, C++ vs.
Hiçbir bilgim yok diyorsanız bunları öğrenmek ve belli ücret verip bir program satın alarak çalışmalara başlayabilirsiniz..

Game Maker => 2D Oyun için ideal ama çok uzun sürer..
Unity => İnternetteki derslerden birçok bilgiyi öğrenebilirsin..
CryEngine 3 => Önerdiğim tek program.. Kendim kullandım ve minik bir çalışmam vardı.. Fakat çalışmayı .exe olarak çıkarmak için CryEngine firmasına mail atmanız ve mail sonunda firmanın oyununuzu oynayarak beğenmesi gerekmektedir.. Ayrıca oyunu piyasaya çıkardığınızda reklam + oyunun gelirinin %5'ini aldığını duymuştum..

Fakat bu kavram geniş kapsamlı bir kavramdır..
Birçok makale okumaya bakın ve farklı programları araştırın..
Mesaj04.11.2012, 12:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ogrenmen gereken programlar

Valve Hammer Editor (Map ve tank cizmek icin)

Visual Basic (Oyun Menusu icin)

Ayrıca daha cok program arastırmalısın.
Mesaj04.11.2012, 14:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Game maker c++ ve cry engine gibi şeylerde yapabilirsin ama öyle pat diye yapılmaz oyun.
Mesaj09.04.2013, 10:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Küfürlü konuşmadan dolayı 7 gün ban! @bilgi-pinari

En son ekmekteknem tarafından 09.04.2013 14:28:24 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster: