Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.11.2012, 11:51 (UTC)    
Mesaj konusu: .php YardImm

Selam Bilgisayırmda .php Bir Dosyam Var Bunu Html İle Açıp Sayfanın kaynagını görüntüle dedigimde kodları alıyorum ama sitemde istedigim türde açılmıyor ve baktım internette öyle eklenmiyormuş php çok kısa bir biçimde siteme nasıl eklerim program kulanmak istemiyorm şöyle bir şey düşündüm ve Tr.gg Sitelerine Php Ekleniyormu Eklencekse programla yapmak istemiyorum bir html kod ile derleyip ekliye bilirmiyim üyeler ve adminler yardım edin
Mesaj19.11.2012, 11:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tr.gg'ye php eklemek mümkün değil ama başka bir siteye ekleyip iframe kodları ile sitenizde görüntülemek mümkün..
Mesaj19.11.2012, 12:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anlata Bilirmisin Birazcık
Mesaj19.11.2012, 12:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tabiki örneğin ben yaptığım upload sisteminde dosyaları host siteme yükleyerek gerekli kurulumları yaptım.Daha sonra bu dosyanın anasayfası bir php türündeydi ve ben bunu tr.gg siteme ekleyemiyordum.

<iframe name="frame ismim" width="600" height="115" src="http://phpanasayfaadresim" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" style="width: 319px; height: 321px;"></iframe>

şeklinde düzenledim ve yapıştırdım bu şekilde siteme php'yi yüklemiş oldum.Ayrıca iframe demek daracık bir alan demek değildir.Width ve Height kısımlarındaki sayılar bunun en ve boy alanıdır bunlarlada oynayarak gerekli dosya boyutumu ayarladım.

Anlamışsındır umarım Smile
Mesaj19.11.2012, 12:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayır Sorun Değil Ben Bu Php'mi Hangi Siteye Yüklerim Yükledikten Sonra Sayfanın kaynagı görüntüle kısmından yine alsam html kof biçimindemi olur yoksa yine ilk attıgım gibimi olur ve kod büyütmeyi ve küçültmeyi biliyorum ilginize

Mesaj19.11.2012, 13:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Özelden devam edelim..
Mesaj19.11.2012, 13:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

php ile html kodları arasında baya fark var.
Mesaj20.11.2012, 14:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Php kodları web sunucusundan sonra Php yorumlayıcısına gider. Burada html kodlarına cevrilir ve kullanıcıekranına gelir. Sizn yapmanız gereken en mantıklı şey iframe kodunu kullanmak olur bunuda zaten @ofirikson hocam anlatmış.