Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj26.11.2012, 10:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Sky Banner Ve Css Tasarım ilişkisi ?

Merhaba Artkadaşlar Bir konuyu çözmek için buranın musait olabileceğini düşündüm umarım doğru yerdir. Şimdi malum sky bannerlere geçiş yapıldı ve bir çok tr.gg sitesi css temlarının içinde reklam sıkıştı kaldı. Yönetim veya biz üyeler el ele verip bu sorunu birlikte çözelim diye düşünüyorum şimdi bir kaç resim paylaşacağım sonra yazıma devam edeceğim.
kendi sitemin anasayfa görüntüsü:
Arrow

bedava-sitem'in en geniş sitesi
Arrow

Örnek sitelerden
Arrow

Sıradan bir kullanıcı
Arrow

Gözle görülür bir şekilde bu yeni eklenen reklamlar hem site düzenini hemde tasarımı bozuyor / boğuyor.
Bunun için bir çözüm üretmeliyiz
Örneğin reklamı tasarımın iç kısmına gelecek şekilde değilde sayfanın en sağına yapmak mümkün mü yönetimin elinde bu seçenek varsa gerçekten bize değer bir sitemiz olduğunu düşünücem. Yönetim veya bizler bu sorunu birlikte çözmeliyiz bir şekilde

Bundan sonra hep yek, hep tek başıma
Mesaj27.11.2012, 12:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Düşük çözünürlüklü ekranlarda böyle görnebiliyor evet. Buna çözüm olarak şu tür kodlar kullanabilirsiniz:

(TR.GG Dışı Link Vermek Yasaktır..! @grafikdizayn)

En son kdreklam tarafından 01.12.2012 06:21:36 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj27.11.2012, 12:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tek Care Tasarımınızın genisligini düsüreceksiniz
Mesaj28.11.2012, 15:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim seni sallıcaklarınımı düşündün ,
Geçmiş konuları bakmadın sanırım,
Almanlar Türkleri sallamıyor.
Kendileri kendilerinin sözünü dinlemiyor bizde değiştiricez.

+ Tasarım boyutu küçültülerek tasarımdaki hatalardan kurtulabilirsin

Bknz ; Tasarım Eski hali : 1000x700 ise

Yeni Hali 700x700 vb boyutlar olabliriz
Mesaj01.12.2012, 06:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle herkese kolay gelsin..
Webme bu konuda çok hassas davranıyor. Reklamların oynatılması durumunda birçok soru işareti akıllarda kalıyor.. Bu soru işaretlerini gidermek içinse yapılması gereken ufak tefek şeyler olmasına rağmen onaylatmak çok büyük problem..

Sizleri gerçekten anlıyorum ve destek veriyorum fakat bu buradan olacak bir işlem değil.. Bu konuda çok fazla detaya girmeden bir mail hazırlayıp Almanya'ya iletmeye çalışacağım...

Çözüm bulma arayışı güzel ama keşke Öneriler bölümüne açsaydınız konuyu.. Oraya açarsanız daha iyi olacaktı.. Bu nedenle ben taşıyorum... Konunuz Önerilerde...

Şimdi herkes fikirlerini iletebilir.
Mesaj03.12.2012, 06:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Malesef bu sorunu herkes yasamaktadır....
Ancak o kadar sikayetci olduk ki Tarık beyin durumu webme sirketine bildirecegini dusunuyorum ve umuyorum.
Ayrıca hic kimse sky_banneri kapatmasın. Aksi takdirde sitesi silinebilir.

Saygılarımla HasanMerkit...
Mesaj03.12.2012, 18:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunun Tek 2 Çözüm Yolu Var Tasarımı Daraltmak veya Bilgisayarınızın Çözünürlüğünü
1280x1024
1152x864
Yaparak Çözebilirsiniz Ama Yanlızca Büyük Boy Leptop ve Masaüstü Bilgisayarlarda.
Tablet ve Telefon Kullanıcıları İçin Aynı Şeyi Söyleyemem.

Yada Bedava Sitem Sky Bannerleri Kaldıracak Yerine Layer Sistemi Geri Gelecek.
Başka Çözüm Yolu Yok Gibi Gözüküyor.
Mesaj03.12.2012, 22:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
Öncelikle herkese kolay gelsin..
Webme bu konuda çok hassas davranıyor. Reklamların oynatılması durumunda birçok soru işareti akıllarda kalıyor.. Bu soru işaretlerini gidermek içinse yapılması gereken ufak tefek şeyler olmasına rağmen onaylatmak çok büyük problem..

Sizleri gerçekten anlıyorum ve destek veriyorum fakat bu buradan olacak bir işlem değil.. Bu konuda çok fazla detaya girmeden bir mail hazırlayıp Almanya'ya iletmeye çalışacağım...

Çözüm bulma arayışı güzel ama keşke Öneriler bölümüne açsaydınız konuyu.. Oraya açarsanız daha iyi olacaktı.. Bu nedenle ben taşıyorum... Konunuz Önerilerde...

Şimdi herkes fikirlerini iletebilir.

İlgin için teşekkürler, Emekçi kardeşim.:)

- Teknik Destek Personeli
Mesaj05.12.2012, 11:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Keske sky banner olmasa o cok kotu....