Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.02.2013, 13:40 (UTC)    
Mesaj konusu: Boşver Başkalarını...

Boşver Başkalarını...

Mutluluk...
Mutluluk anlaşılmaz bir duygudur. Hemen her şeyle mutlu olanlara inat, dünyaları önüne getirdikleri halde mutsuz olanlarda var, mutluluğu parada arayanlara inat aşka sonsuz bir güçle bağlı olanlarda. Sevgi var, saygı var ama mutsuzluk yüklü omuzlarımızda. Peki ya neden?

Sıkıldık aslında. Böyle yaşamaktan, bunları yaşamaktan.. Hepimiz mutluyuz ama farkında değiliz.. Çünkü hep herkesten mutlu olma telaşımız var bizim. Oysa buna gerek bile yok. Bizler hayatlarında pek çok kez hata yapan insanlardan değiliz elbette. Sevmenin değerini de biliriz.. Ama bu demek değildir ki her "seviyorum" diyene inanmak gerek. Dünyanın aldığı bu hal ile herkesi kendin gibi görmek. Bazen sevdiğini söylemekten çok hissetmek gerekir, mutlu olmayı düşünmekten çok onunla mutlu olmayı düşünmek, daha fazlasını istemekten çok, elindekiyle yetinmek ve en çokta aşkı düşünmek gerek. Ne zaman bir yazı yazmaya kalksam aşk girer işin içine. Saçmalarım, toparlayamam cümlelerimi. Elim ayağıma dolaşmaz ama heyecanlanırım o vakit. Belkide yaşadıklarımdan, yaşattıklarınızdan...

Hayat denen bu uzun dönem. Aşk gerek elbet, sevgi gerek. Mutlu olmakta gerek, mutsuz olmakta. Yeri geldiğinde güldüğün insanla ağlaman gerek. Eğer yapamıyorsan bunları ve her şeye rağmen olamıyorsan mutlu vazgeçme, daha çok çabala, uğraş, didin ama sakın vazgeçme. Çünkü vazgeçmek kaybedenlere yakışır. Bırak bu kez sen kaybeden olma. Bir kez de olsa onunla mutlu olmaya uğraş ve başar. Ne olursa olsun sen iyiki varsın ve hep kendini layık gördüğün yerlerde olacaksın. Başkalarının değil, kendinin kendini gördüğü kadarsın. Boşver başkalarını... Herkes senin iyiliğini istemez!

Mert Topuz
11 Şubat 2013 | 15.40
Mesaj11.02.2013, 14:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Bazen sevdiğini söylemekten çok hissetmek gerekir

Tabi her sevdim diyen gerçek sevgiyi bilemez, yani söylemek istediğim gözüyle sevenlere. Aşk sevmeyi bilene hissetmek değil hissetirmek değil miydi ?

Alıntı:
ve en çokta aşkı düşünmek gerek

Aşk düşünmekten çok yaşamayı gerektirir... Yaşamayı bilen kalpler ile.

Alıntı:
Bırak bu kez sen kaybeden olma

Bırakırsan birşeyi nasıl tekrar kazanabilirsin ?

Ayrıca aşk ve sevgi aynı şeyler değil.
Mesaj11.02.2013, 14:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Geri kalanları bırak, bu kez kaybeden olma anlamında yazmıştım Rolling Eyes
Kesinlikle sevgi ile aşk aynı şey değil.. Ama mutluluğumuzun veya mutsuzluğumuzun sebebi ilk olarak aşka yorumlanmakta. Bunu da kimse inkar edemez Embarassed Ne olursa olsun ALLAH bizlere acılar yaşatmasın.
Mesaj11.02.2013, 14:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
Kesinlikle sevgi ile aşk aynı şey değil.. Ama mutluluğumuzun veya mutsuzluğumuzun sebebi ilk olarak aşka yorumlanmakta. Bunu da kimse inkar edemez Embarassed Ne olursa olsun ALLAH bizlere acılar yaşatmasın.

Bugün cemal süreya, murathan mungan, mevlana, yunus emre, tolstoy, dostoyevski, nietzche gibi birçok kişi kitap yazmış, özlü söz yazmış ise, bir zamanlar yaşamış oldukları acıdır, onların eserlerini bugüne taşıyan.

Bazı şeyleri küçük yaşta yaşamak, yaşıyor olmak insana birçok şey kazandırıyor...

Mesela bakmak ve görmek arasındaki farkı en iyi şair ve yazar gönüllü insanlar yorumlayabilir diye düşünüyorum.

Yani acı çekmek, bence insanları çok değiştirebiliyor.

Alıntı:
Geri kalanları bırak

Geri kalan herşey şu dönen dünya'da toz olur, rüzgar olur, dalga olur gider. Ama bazı şeyler hiçbir zaman ''geçmiş'' denilen o anların insanda geçmemiş olduğunu hatırlatıyor...

Alıntı:
'' Ama mutluluğumuzun veya mutsuzluğumuzun sebebi ilk olarak aşka yorumlanmakta''

Bunu genelleyemem.
Sevip de aşık olmadığımız insanları kaybettiğimizde aşk acısı yaşamayız mesela.
Mesaj11.02.2013, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dediklerinin hepsinde haklısın dostum. Genel bir tanım içine almak istedim sadece o konuyuda. Ama şu yazar konusunda kesinlikle katılıyorum.

Kimse herhangi bir olayı kendi yaşamadan yaşamış kadar anlayamaz.
O yüzden de dediğin gibi "Usta yazarlar hayatlarından ötürü hayatı daha iyi yorumlayabilmektedirler" düşüncesindeyim.
Mesaj03.03.2013, 08:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerçekten çok güzel yazmışsın..
Mesaj05.03.2013, 22:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mert güzel bir yazı yazmışsın.
Paylaşım için teşekkürler.

- Teknik Destek Personeli
Mesaj06.03.2013, 14:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Asıl yorumunuz için ben teşekkür ederim.
fayecy : Senden bu yorumu alabildiysek eğer fazlası yoktur... Smile
Mesaj12.03.2013, 09:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
Çok doğru söyledin kardeşim.. ALLAH kimseye acı yaşatmasın.Sad

- Teknik Destek Personeli
Önceki mesajları göster: