Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj10.06.2013, 16:17 (UTC)    
Mesaj konusu: Dreamwaver'da Tablo Çizimi

Arkadaşlar Tasarımı çizdim, alt, orta,üst bölümlere Ayırdım, Dreamwaver'ı indirdim. Ancak tabloyu oluşturdım resimleri yerleştirdim. Tabloların uzanıp genişletilmesi ve yeni bir tablo ekldikkten sonra genişlik ve tam yerlerini ayarlayaamadım. Yardım edermisiniz?
Mesaj10.06.2013, 16:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Eğer doğru anladıysan kodlarla müdale etmenize gerekmektedir. Bazen dw'da tablo ile tasarım yaparken oraya buraya çekince başta sonlara doğru bu hatalar oluyordu hatırlıyorum da. Size tavsiyem divler ile çalışmanız.
Mesaj10.06.2013, 16:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Eğer doğru anladıysan kodlarla müdale etmenize gerekmektedir. Bazen dw'da tablo ile tasarım yaparken oraya buraya çekince başta sonlara doğru bu hatalar oluyordu hatırlıyorum da. Size tavsiyem divler ile çalışmanız.
Mesaj12.06.2013, 06:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Divlerle çalıştım Fakat dreamwawerda çok güzel bi şekilde yerleştirdiğim ve kodladığım tasarımı bedava sitem'e yüklediğimde herşey darmadağın oluyor. tasarım bozuluyor. Ama dreamwaver da önizlediğimde hiçbir sorun yok gayet güzel görünüyor. Bi sorunda bu.
Bozuk tasarım önizlemesi : http://b-s10.tr.gg
Mesaj13.06.2013, 12:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

meta-dizayn yazmış:
Divlerle çalıştım Fakat dreamwawerda çok güzel bi şekilde yerleştirdiğim ve kodladığım tasarımı bedava sitem'e yüklediğimde herşey darmadağın oluyor. tasarım bozuluyor. Ama dreamwaver da önizlediğimde hiçbir sorun yok gayet güzel görünüyor. Bi sorunda bu.
Bozuk tasarım önizlemesi : http://b-s10.tr.gg

DW'da sorunsuz görünüyorsa kodları ayırırken bir hata yapıyorsun demektir.
Mesaj14.06.2013, 18:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayır doğru ayırıyorum ama logo alanı, icerik alanı, alt alan istediğim boyutlarda olmuyo yazılar alanın dışına çıkıyo. . Dreamwaverda süper görünen tasarım b-s'de bozuluyo niye hala anlamış değilim. Sad
Mesaj14.06.2013, 18:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

İnternetten tasarim kodlama derslerini izleyebilirsin. Bedava-sitem için.
Mesaj14.06.2013, 19:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tasarımı bedava-sitem'e doğru entegre edemiyorsundur büyük ihtimalle
Mesaj15.06.2013, 07:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tablo ile tasarım kodlanmaz.
Benim tavsiyem 1 kere adam akıllı bir tasarım çizip, div ve php ile profesyonel bir şekilde tema kodlamak.
Fakat bedava-sitem php desteklememektedir. Bu yüzden sadece divler ile güzel bir şekilde temanızı profesyonel bir biçimde kodlayabilirsiniz. Wink
Mesaj15.06.2013, 12:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende diyorum işte . Profesyönelce kodluyorum ama dreamwawerda sorunsuz görünen tasarım, tarayıcıda önizlediğimde herşey darmadağın oluyo.

işte sorun bu sitede: http://b-s10.tr.gg
Mesaj15.06.2013, 13:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

meta-dizayn yazmış:
Bende diyorum işte . Profesyönelce kodluyorum ama dreamwawerda sorunsuz görünen tasarım, tarayıcıda önizlediğimde herşey darmadağın oluyo.

işte sorun bu sitede: http://b-s10.tr.gg

Dreamweaver Adobenin en kötü ürünüdür. Önizlemeler yanıltıcıdır. Css'yi iyi biliyorsan yazarak kodla. Smile Ben öyle yapıyorum ama css'yi çok iyi bilmen gerek. Kendi tasarımımı yazdım ama başka çizip kodladım sorun çıktı. Çok iyi biliyorsan aç not defterini yaz.
Mesaj15.06.2013, 15:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Cs 6 kullanmama rağmen kodlayamadım bir türlü. Css bilgim var ama kodlıycak kadar değil Very Happy Neyse kimse çözemedi. Boşverelim en iyiisi Very Happy
Mesaj15.06.2013, 15:34 (UTC)    
Mesaj konusu: Cevap..

meta-dizayn yazmış:
Cs 6 kullanmama rağmen kodlayamadım bir türlü. Css bilgim var ama kodlıycak kadar değil Very Happy Neyse kimse çözemedi. Boşverelim en iyiisi Very Happy

Bencede boşver.Tasarım yokmu başka ? Very Happy
Mesaj24.06.2013, 09:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle merhabalar.
Dreamweaver, Adobe'nin en kötü ürünü diyorsunuz ya pek katılmıyorum..

Soruna gelecek olursak;
Dreamweaver'da bulunan önizlemelere her zaman güvenmeyin.
Kodlarken karşınıza birçok hata çıkacaktır elbette. Siteye taşırken yaşadığınız sorun ayırma sorunu olmayabilir. Tabloların genişliklerini vs. doğru incelemelisiniz. Örneğin bir tablonun genişliği 500px iken içerisine eklediğiniz tablo 600px ise sorun çıkar. Fakat dw bunu ilk bakışta gözardı eder.. Düzeltmelisiniz.

İçerik kayma sorununa gelecek olursa şöyle çözmenizi öneririm.. Tabloyu sütunlara bölerek değilde içerisinde sol, üst köşeye çekin yazıyı. Ardından bir div oluşturup div özelliklerinde padding değeri atayarak gelmesini istediğiniz alanı seçiniz. Böylece yazı alan dışına çıkmayacak, kaymalar yaşanmayacaktır..

NOT: Üzerinden 2 hafta geçmiş. Fakat sorun hala devam ediyorsa özel mesaj yoluyla ya da buradan biraz daha bilgi verirseniz yardımcı olabilirim.
Mesaj01.07.2013, 18:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşekkürler anlatım için. Sorun devam ederse mesaj atarım.
Önceki mesajları göster: