Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.08.2013, 21:32 (UTC)    
Mesaj konusu: mikrafon çalışmıyor

arkadaşlar mikrafon normalde çalışıyor ama bu pcde çalışmıyor çözümü ne olabilir tw ile çözebilecek veya çözümünü söyleyecek varmı
Mesaj03.08.2013, 21:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Normalde çalışıyor ise,sorun bilgisayardan ya da mikrofon girişlerinden kaynaklı olabilir.
Mesaj03.08.2013, 21:41 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: mikrafon çalışmıyor

illuminanti yazmış:
arkadaşlar mikrafon normalde çalışıyor ama bu pcde çalışmıyor çözümü ne olabilir tw ile çözebilecek veya çözümünü söyleyecek varmı

Detaylı bilgi verirseniz yardımcı olabilirim. Bilgisayarınız xp mi win7 mi? Mikrofon çalışıyordur ama ses ayarlarından açmamış olabilirsiniz.
Mesaj03.08.2013, 22:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayrıca ek olarak şunu deneyiniz. Detaylı anlatmadığınız için probleminizi pek fazla müdahale etmek istemiyorum.

Bilgisayarım simgesine fareniz ile sağ tuş'a basın ve yönet'i seçin. Ardından bir ekrana pencere açılacak. Bu kısımda sol panelden birçok seçenek yazar oradan "aygıt yöneticisini" seçin ve sağ tarafta açılan yerdeki bilgilerde, ünlem ya da soru işareti var mı diye kontrol eder misin? D

Ek olarak deneyiniz;
--------Başlat menüsünden tüm programlara girip, oradan donatıları açtıktan sonra ses kaydedicisi'ni çalıştırıp kaydı başlatın. Sonra mikrofonu dener misiniz.

--------Mikrofon jakını ses output'una takmış olabilirsiniz tekrar gözden geçirin.

Mesaj04.08.2013, 02:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

calibrios yazmış:
Normalde çalışıyor ise,sorun bilgisayardan ya da mikrofon girişlerinden kaynaklı olabilir.

normalde çalışıyor diyorum kulaklık ve mikrafon çalışıyor
Mesaj04.08.2013, 02:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

kaankart yazmış:
Ayrıca ek olarak şunu deneyiniz. Detaylı anlatmadığınız için probleminizi pek fazla müdahale etmek istemiyorum.

Bilgisayarım simgesine fareniz ile sağ tuş'a basın ve yönet'i seçin. Ardından bir ekrana pencere açılacak. Bu kısımda sol panelden birçok seçenek yazar oradan "aygıt yöneticisini" seçin ve sağ tarafta açılan yerdeki bilgilerde, ünlem ya da soru işareti var mı diye kontrol eder misin? D

Ek olarak deneyiniz;
--------Başlat menüsünden tüm programlara girip, oradan donatıları açtıktan sonra ses kaydedicisi'ni çalıştırıp kaydı başlatın. Sonra mikrofonu dener misiniz.

--------Mikrofon jakını ses output'una takmış olabilirsiniz tekrar gözden geçirin.

hepsini denedim zaten laptop win 7 kullanıyorum tw vercem pc ye bağlanırmısınız
Mesaj04.08.2013, 22:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Belkide çalışıyordur.
Kulaklı mikrofon aldıysanız ses ayarlarından bir kontrol ediniz. Rolling Eyes

Mesaj06.08.2013, 08:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sorun : : Mikrafon çalışıyor eminim ama sessim gitmiyor neden ?

Çözüm : : Denetim Masası > Ses Efekti ve Ses Aygıtları > Ses > Ses Kaydederken böyle yazıyor onun altında > Ses Ayarı ve Gelişmiş Var > Ses Ayarına Tıkla > 3 Tane Kutucuk var Mikrofon yazacak sağ tarafta o kutucuğu seç sorun çözülecektir.