Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj06.08.2013, 16:22 (UTC)    
Mesaj konusu: Yorum Kutularıyla Alakalı (ACİL)

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Belki anlatımımda sıkıntı yaşatabilirim, ancak sürekli online'ım konu altından yardımlarınızı esirgemezseniz durumu açıklamaya çalışırım;

Arrow Kodlarımı bulamıyorum. Tasarım değişikliğine gittim. Bir kaç saattir arıyorum ancak isteğim doğrultusunda bir sonuç çıkartamadım.

Arrow Yorum kutusunun çerçevesini değiştirmek istiyorum. Oval şekilde yapabileceğimiz bir html kodu vardı sanki bunla ilgili ancak bulamadım.

Arrow Bununla birlikte "Yorum Yap" butonunun şeklide değiştirilebiliyordu sanırım. Bunla ilgili bir html kodu varsa, yardımlarınızı bekliyorum.

Arrow Son olarak yorum tablolarını düzenleyen bir html kodu elinizde mevcut varsa, yine yardımlarını bekliyorum..

Sanırım fazla yüklü oldum, kusura bakmayın Smile
Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler..
Mesaj06.08.2013, 16:35 (UTC)    
Mesaj konusu: Forum Özelleştirm

Ayrıca "Forum Ekstresi" için ikon html kodları falanda var mı? Ben onlarada bir türlü ulaşamadım Very Happy

Varsa eğer böyle bir şey, paylaşmanız hepimiz açısından çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler..
Mesaj06.08.2013, 22:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle tasarımınızı değiştirdiğiniz için elbette ki kodlarını gidecek, tabii ki yedek almadığınız sürece.
İstediğiniz kodlar;

Textarea Oval Kodu
Kod:
<style type="text/css">
input,textarea{  border: 1px solid #eeeeee;  -moz-border-radius: 5px 10px 15px 20px;  -webkit-border-radius: 5px 10px 15px 20px; border-radius: 5px 10px 15px  20px;     background: #ffffff;     padding: 3px;}  input:focus,textarea:focus{border: 1px solid #bbbbbb;}   table[width="80%"] td[width="75%"] i  {background:#fff;padding:5px;margin-bootm:5px;line-height:3em}  input[type="submit"]{repeat-x;  border: 1px solid #dddddd; padding: 2px  5px 2px 5px; color: #000; text-decoration: none; margin-left: 5px;  font-size: 11px;cursor: pointer;} input[type="submit"]:hover{border: 1px  solid #dddddd; color: #313131; text-decoration: none;}  textarea.code{      border: 1px solid #dddddd;      background: #efefef;     width:  460px;     height: 45px;     font-size: 11px;     overflow: auto;      padding: 5px;     margin: 2px 0px 2px 0px; }  textarea.code:focus{      border: 1px solid #cccccc;      background: #fff; }
</style>

Yorum Şekillendirme Kodu
Kod:
/*YORUM*/
i {
color: #FFF;
background-image:url(https://cdn0.iconfinder.com/data/icons/woocons1/Comment.png);
background-repeat: no-repeat;
background-position:0 %50;
background-color: #000000;
padding-left:40px;
padding-top:12px;
padding-bottom:8px;
display: block;
border : 1px solid #ccc;
-moz-border-radius: 3px;
border-radius: 3px;
}
#content td[width="100%"] {
background-color: #FFF;
border: solid 1px #CCC;
}

Forum Extrası ile ilgili cevabımı özelden vermiştim.
Mesaj06.08.2013, 22:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

clean-deneme yazmış:
Öncelikle tasarımınızı değiştirdiğiniz için elbette ki kodlarını gidecek, tabii ki yedek almadığınız sürece.
İstediğiniz kodlar;

Textarea Oval Kodu
Kod:
<style type="text/css">
input,textarea{  border: 1px solid #eeeeee;  -moz-border-radius: 5px 10px 15px 20px;  -webkit-border-radius: 5px 10px 15px 20px; border-radius: 5px 10px 15px  20px;     background: #ffffff;     padding: 3px;}  input:focus,textarea:focus{border: 1px solid #bbbbbb;}   table[width="80%"] td[width="75%"] i  {background:#fff;padding:5px;margin-bootm:5px;line-height:3em}  input[type="submit"]{repeat-x;  border: 1px solid #dddddd; padding: 2px  5px 2px 5px; color: #000; text-decoration: none; margin-left: 5px;  font-size: 11px;cursor: pointer;} input[type="submit"]:hover{border: 1px  solid #dddddd; color: #313131; text-decoration: none;}  textarea.code{      border: 1px solid #dddddd;      background: #efefef;     width:  460px;     height: 45px;     font-size: 11px;     overflow: auto;      padding: 5px;     margin: 2px 0px 2px 0px; }  textarea.code:focus{      border: 1px solid #cccccc;      background: #fff; }
</style>

Yorum Şekillendirme Kodu
Kod:
/*YORUM*/
i {
color: #FFF;
background-image:url(https://cdn0.iconfinder.com/data/icons/woocons1/Comment.png);
background-repeat: no-repeat;
background-position:0 %50;
background-color: #000000;
padding-left:40px;
padding-top:12px;
padding-bottom:8px;
display: block;
border : 1px solid #ccc;
-moz-border-radius: 3px;
border-radius: 3px;
}
#content td[width="100%"] {
background-color: #FFF;
border: solid 1px #CCC;
}

Forum Extrası ile ilgili cevabımı özelden vermiştim.

Ne kadar teşekkür etsem az kardeşim, sağ olasın Smile
Mesaj06.08.2013, 22:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
İyi forumlar Wink

Mesaj06.08.2013, 22:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

clean-deneme yazmış:
Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
İyi forumlar Wink

Yalnız yorum kodu yine, yeni, yeniden.. çalışmıyor Very Happy
Mesaj06.08.2013, 22:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

CSS Koduna ekleyin Wink
Mesaj06.08.2013, 22:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

@clean-deneme ; bu adam harbi yardımsever ya (:
Mesaj06.08.2013, 22:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

clean-deneme yazmış:
CSS Koduna ekleyin Wink

Öyle yaptım zaten, belki yanılıyorumdur diye tasarımın üstüne altına falanda ekledim ama yok..
Mesaj06.08.2013, 22:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

chickenblog yazmış:
@clean-deneme ; bu adam harbi yardımsever ya (:

Kesinlikle Wink
Mesaj06.08.2013, 22:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

@avoi, Kodu göremedim CSS kodları arasında, en altına ekleyin, eğer style tagı varsa çıkarın.

Yorumlar için teşekkürler Smile
Mesaj06.08.2013, 22:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

clean-deneme yazmış:
@avoi, Kodu göremedim CSS kodları arasında, en altına ekleyin, eğer style tagı varsa çıkarın.

Yorumlar için teşekkürler Smile

Çalışmayınca kaldırdım çünkü. Google eklentisi için <style> tagı yüklü, sorun yaratır mı bu ona?
Mesaj06.08.2013, 22:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayır o dursun, ama isterseniz o kodu;
Ekstrayı Değiştir > Ekstrayı Ekle > Kendi <head> İçeriği > Kodu Yapıştır > Kaydet
Ancak bunu yaparken style tagını çıkartın.

Az önce ben yoruma baktığımda çalışıyordu, kesinlikle bir yerde hatan olmalı Smile

Mesaj06.08.2013, 22:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tasarımın kodlarını iyice karıştırmışsın.
Ancak kodları style tagları içine alarak tasarımın üstüne eklediğimizde sorun çözüldü Wink