Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj31.01.2014, 16:52 (UTC)    
Mesaj konusu: Arka Plan Müziği Nasıl Eklenir..?

Bedava-Sitem'de bir çok kişinin çözemediği sorunlardan biriside " Arka Plan Müziği " ekstrasıdır.. Günümüzde aslında bu sorunu kolay bir şekilde halledebiliriz.. Ama bir çok kullanıcı bu konuda sıkıntı çekiyor.. Tecrübeli üyelerde bu sıkıntıyı seçiyor.. Tecrübesiz yeni kullanıcılarda bu sıkıntıyı çekiyor.. Tabi ben elimden geldiğince forumda bu konuda ve diğer konularda yardımcı oluyorum.. Ama bir yere kadar herkes anlıyamıyor.. Kod bilgisi olmayanlar yapamıyor.. Bu yüzden bu anlatımı sizler için hazırladım.. Sorunsuz arka plan müziği nasıl eklenir? bunu hep birlikte görüceksiniz.. Ayrıca hiç bir kodlama bilgisi gerektirmez..

İlk olarak bilgisayarımız üzerinde yüklü olan bir müziği size vereceğim linkte bulunan yere upload edeceğiz.. Ama bazı arkadaşlarımızın kafasında şu soru belki olabilir.. Benim bilgisayarımda müzik ekli değil.. Nasıl istediğim müziği indirebilirim? Bunuda ekstradan anlatalım biz.. Yinede ne olur ne olmaz işimizi her zaman sağlam'a alalım.. İstediğimiz müziği indirmek için url adresini yuotube üzerinden alıyoruz.. Sonra www.indirvideo.net adresine giriş yapıyoruz.. Bu adres üzerinde İndirilecek video linkini veya video adini yazın diye alan var.. Onun hemen alt kısımında bir boş alan var.. Oraya youtubeden indirmek istediğiniz linki yazıp hemen yanında bulunan indir butonuna tıklıyoruz.. Ve indiriyoruz.. İndirdiyseniz artık diğer işlemlere başlıyabiliriz..

Arrow Şimdi www.tinypic.com adresine giriş yapıyoruz.. Bu adres içerisinde ne yapıcaz.. Biraz bunun hakkında bilgi vermek istiyorum.. Buradan bilgisayarınız üzerinde bulunan videoyu yükleyeceğiz..

Ekranda görüntülendiği üzere Uplod Image & Videos diye bir alan var.. Onun alt kısımında Dosya Seç var.. Oraya tıklıyoruz.. Bilgisayarımız üzerinde yüklü olan müziği seçiyoruz.. Hemen altında Tags diye boş bir alan var.. Orayı boş bırakınız.. Pek önemli bir alan değildir.. File Type diye çok önemli bir alan var.. Burada video seçeneğini seçiyoruz.. sonra en alt kısımda yeşil bir buton var.. UPLOAD NOW! yazıyor.. O butona tıklamanız ve müziğin upload edilmesini beklemelisiniz.. Bu internet hızınıza bağlı bir şeydir.. 5 Dakika içinde yüklenir.. Yüklendikten hemen sonra karşınıza böyle bir sayfa gelmesi gerekiyor..

Evet arkadaşlar.. Karşınıza böyle bir sayfa gelicek.. Gelen sayfanın sol köşesinin en altında URL for E-Mail & IM yazan linki kopyalayın.. Sonra sitene giriş kısımından ekstralarımı değiştir kısımına giriniz.. Oradan ekstra ekle deyiniz.. Oradan arka plan müziği ekstrasını seçiniz.. Daha küçük ekstralar kısımında olması gerekiyor..

Ekstrayı seç diyoruz.. Sonra oradan Arkaplan müziğinin URL' si kısımına upload ettiğimiz müziğin urlsini yapıştırıyoruz.. Benim upload ettiğim müzik Fenerbahçe Marşıdır.. İşte link...

Arrow http://tinypic.com/r/9qigeg/8

Upload ettiğimiz müziğin url adresini yapıştırdıysanız.. Geriye en kolay ve en son işlem kaydet butonuna tıklamak kalıyor.. Tıkladıktan sonra kontrol edebilirsiniz.. Artık hiç bir sorun ile karşılaşmayacaksınız.. Smile Bundan emin olabilirsiniz.. Şimdi gelelim bu konuyu neden buraya açtım.. Yani neden Müzikler kategorisine açtım.. Neden Ekstern konular değilde neden burası? Çünkü burası daha çok ilgi görüyor.. Yeni kullanıcılar tarafından.. Bu yüzden buraya açmış bulunuyorum.. Bu arada yorumlarınızı lütfen esirgemeyiniz.. Çünkü gerçekten bu anlatımı yapabilmek için çok uğraştım.. Herşey sizler için.. Wink
Bu anlatımların devamı Allah'ın izni ile inşallah gelicektir.. Hepinize iyi forumlar.. Kolay gelsin arkadaşlar... Smile

- Teknik Destek Personeli
Mesaj31.01.2014, 16:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yararlı bir anlatım olmuş teşekkürler
Mesaj31.01.2014, 17:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzel anlatım için teşekkürler Smile
Mesaj02.02.2014, 08:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şahsen Ben Yeni Başlayan Biri Olsam Anlamazdım Smile Ama Genede Anlatım İçin Teşekkürler.
Mesaj02.02.2014, 16:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

NemesizBlog yazmış:
Şahsen Ben Yeni Başlayan Biri Olsam Anlamazdım Smile Ama Genede Anlatım İçin Teşekkürler.

Tabi herkesin zekası bir değil.. Herkes herşeyi anlıyacak diye bir şey yok.. Ama en kolay şekilde anlattım.. Zorluk vs.. söz konusu değil.. Yinede yorumunuz için teşekkürler... Rolling Eyes

Mesaj02.02.2014, 20:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hahahaa Smile Zekayla Alakası Yok Exclamation Sadece Bilgisi Olmayanlar İçin Zor Diyorum.
Mesaj02.02.2014, 21:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben de birşey eklemek istiyorum. Smile Artık modern web dünyasında bu tür özelliklerin pek rağbet görmediği kanaatindeyim.Nereden geldiği belli olmayan, sayfaya girince birden açılan, gereksiz yerlerde çalan gereksiz müzikler bir web sitesi için eksidir.Kullanıcıların girmesiyle çıkması bir olabilir.Bu tür özellikleri etkili kullanabilmek için ziyaretçileriniz ile empati kurun ve onların gözünden görmeye çalışın.Kullanacak arkadaşlar için ufak bir tavsiye... Smile Idea
Mesaj02.02.2014, 21:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

ouxhax yazmış:
Ben de birşey eklemek istiyorum. Smile Artık modern web dünyasında bu tür özelliklerin pek rağbet görmediği kanaatindeyim.Nereden geldiği belli olmayan, sayfaya girince birden açılan, gereksiz yerlerde çalan gereksiz müzikler bir web sitesi için eksidir.Kullanıcıların girmesiyle çıkması bir olabilir.Bu tür özellikleri etkili kullanabilmek için ziyaretçileriniz ile empati kurun ve onların gözünden görmeye çalışın.Kullanacak arkadaşlar için ufak bir tavsiye... Smile Idea

Çok akıllıca bir düşünce ve yorum diye buna derim.. Haklısınız.. Fakat bir çok kullanıcının problemlerinden biri arka plan müziği ben yardımcı olmak için anlatım yaptım.. Gerisine karışmam.. Başka konu olursa yine böyle faydalı bir anlatım yaparım tabi.. Smile

Mesaj03.02.2014, 08:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence Bir Sitede Müzik Boş Smile Ben Önceden Eklemiştim Ama Fazla Kasıyordu Smile Gerek Yok Ya....

Aslında Her İnsan İster Kulağa Hitab Eden Hafif Bir Müzik Ama Aniden Çıkması İnsanı Ürkütüyor....
Mesaj04.02.2014, 15:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konu güncel. Smile

Mesaj08.02.2014, 01:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu faydalı anlatım için teşekkürler aykut çok güzel anlatmışsın..
Mesaj08.02.2014, 20:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkür ederim Semih abi. Smile

Mesaj10.02.2014, 17:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

GÜNCEL Smile
Mesaj13.02.2014, 18:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konu tekrar güncel. Smile

Önceki mesajları göster: