Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj17.03.2014, 16:35 (UTC)    
Mesaj konusu: SD Kart ve Usb Bellek

Evet arkadaşlar acaba bu ikisinin hızı birbirine yakın derecede mi? şöyle bir şey yapmak istiyorum biliyorsun ssd harddiskler var usb belleğin içe gömülmüş hali ama Dvd writer ımıda çıkarmak istemiyorum hssd harddisk için 32lik veya 64lük usb bellekte taksam laptopta kötü gözükür bilgisayarın altında hafıza kartı girişi var oraya 32lik bi hafıza kartı taksam aynı performansı verir mi?
Mesaj17.03.2014, 18:57 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: SD Kart ve Usb Bellek

hoboheaven yazmış:
Evet arkadaşlar acaba bu ikisinin hızı birbirine yakın derecede mi? şöyle bir şey yapmak istiyorum biliyorsun ssd harddiskler var usb belleğin içe gömülmüş hali ama Dvd writer ımıda çıkarmak istemiyorum hssd harddisk için 32lik veya 64lük usb bellekte taksam laptopta kötü gözükür bilgisayarın altında hafıza kartı girişi var oraya 32lik bi hafıza kartı taksam aynı performansı verir mi?

öyle bir şey yazmışsın ki tam anlamadım ama anladığımı anlatayım

ssd hızına yetişen disk yok

ssd'yi takacak yer yoksa bilgisayarın hdd'sinin yerine takacaksın ve bilgisayarından çıkan hdd için de usb aparatı alıp harici hdd yapacaksın eğer anladığım bouysa Very Happy
Mesaj17.03.2014, 20:01 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: SD Kart ve Usb Bellek

hoboheaven yazmış:

dediğinden hiç bir şey anlamadım kardeşim fakat bilgisayar hızı yükseltmekse amacın 2 tb lik hdd al yanlız iyisini istersen 500-300 arası olabilir haberin olsun biraz ucuza kaçayım dersen 100 liradan bile bulursun Smile
Mesaj17.03.2014, 20:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Smile ya şimdi en hızlı hard disk SSD harddiskler değil mi bu SSD de USB bellekle aynı hızdalar peki USB ile Hafıza kartları aynı hızda mı yani? örneğin öğretmenimde ssd harddisk var Visual Studio 2010 u 1 saniyede açıyor açılış ekranını göremiyoruz bile Very Happy
Mesaj17.03.2014, 21:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

hoboheaven yazmış:
Smile ya şimdi en hızlı hard disk SSD harddiskler değil mi bu SSD de USB bellekle aynı hızdalar peki USB ile Hafıza kartları aynı hızda mı yani? örneğin öğretmenimde ssd harddisk var Visual Studio 2010 u 1 saniyede açıyor açılış ekranını göremiyoruz bile Very Happy

ssd ile usb hızı aynı değildir bunu önce öğren, hafıza kartı da aynı hızda değildir tabi

en hızlı hafıza kartı sana lazımsa class 10 olarak alacaksın
Mesaj19.03.2014, 22:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

ya hdd depolama amaçlı fakat kapasite yükseldikçe bilgisayar hızı daha çabuk oluyor ben yaptırdım 2 tb hdd var çok hızlı açılıyor amaç hızlı bilgisayar ise yaptırmanı öneririm,ayrıyeten eğer amacın bilgilerini depolayıp saklamak ise sana önerim olan harika harici disk var şiddetle tavsiyemdir markası wd elements Wink
Mesaj20.03.2014, 01:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

SSD hard disk'e 64GB'lık alırsın. İşletim sistemini buna yüklersin. Yalnız zaten bilgisayarın laptop bile olsa 2 hard disk takma yeri ver. Diğeri de normal hard disk olur. Normal (Sata 2) hard diskini de depolama alanı olarak kullanırsın. Bu şekilde aynı performansı elde edersin. Diğer yöntemler işe yaramaz, tam performans alamazsın.
Önceki mesajları göster: