Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.05.2014, 10:30 (UTC)    
Mesaj konusu: DonerSermayeMutemeti | Url'yi Kısa Tutmak?

arkadaşlar sayfama başlık verirken türkçe alfabe kullanıyorum.örneğin yıllık mahsuplaşma 2013 sayfa menü başlığımın url uzantısı şu şekilde çıkıyor Y%26%23305%3Bll%26%23305%3Bk-Mahsupla%26%23351%3Bma<br>2013.htm yani tükçe karekterin yerine sayı şifre gibi çıkıyor.fakat googlede aramada türkçe olarak çıkıyor.

sorum şudur.menu ve sayfa başlığını türkçe alfabe kullanmamalımıyım.yilik mahsuplasma şeklindemi yazılmalı.url yi kısa anlaşılır tutmak istiyorum.

bu şekilde yazarsam menüyü google aramada link türkçe olurmu

En son donersermayemutemeti tarafından 07.05.2014 22:57:20 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj16.05.2014, 07:07 (UTC)    
Mesaj konusu: Merhabalar

Sen yazdığın yazıda a b yazarsan orası öyle olur Smile linklerini öyle yapmamak için boşluk yani space yerine (-) parantezin içindeki - işareti yap link türkçe olur Smile bildiğim kadarıyla umarım yardımcı olabilmişimdir ♥
Mesaj16.05.2014, 14:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben türkçe harfleri kullanmamayı ve boşluk bırakmamayı (bıraksak bile xxx-xxx.htm diye çıkar) tercih ederim. Pek bir farkı olmaz bunların. Google akıllı olduğu için ve çoğu telefonlarda arama yaparken kılavyelerde türkçe harfler (ş , İ , ö vs.) olmadığı için google (vs.) bunu önemsemiyor.
Mesaj17.05.2014, 15:17 (UTC)    
Mesaj konusu: :D

Sen yazdığın yazıda a b yazarsan orası öyle olur Smile linklerini öyle yapmamak için boşluk yani space yerine (-) parantezin içindeki - işareti yap link türkçe olur Smile bildiğim kadarıyla umarım yardımcı olabilmişimdir ♥