Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj21.08.2014, 23:37 (UTC)    
Mesaj konusu: Bu konuya bir açıklık getirin lütfen.

İframe kodu kullanmak yasak mı ?
İframe kodunun üstünde kaynak olarak iframe yapılan siteyi belirtsek kurallara uygun olur mu ?
Bedava-sitem deki forumda site silinme denenleri başlığında ki 10. Maddede sadece hit arttırma ve tr.gg sitelerini iframe yapmak yasak deniliyor. Ama bedava siteme e-mail attım her türlü iframe yasak diyor. Kime inanacağız?
Bazı sitelerin webMaster bölümünde bizlere sundukları bazı kodlar var mesela haber sitelerinin bizlere hizmet amaçlı verdiği kodlarda iframe var biz o kodu sitemize eklesek silinir mi ?
Yıllardır iframe yapan bir site var ve rakip olarak görüyorum içerikten dolayı onun sitesi hep iframe kodu ve 2 yıl boyunca yaklaşık 10-11 kez şikayet ettim siteyi ama siteyi ne silen oldu nede ikaz uyarı vs.

Cevap bekliyorum.
Mesaj21.08.2014, 23:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Haber kodları kesinlikle yasak değil. İframeden kasıt şöyle : başka bir siteyi kendi sitende gibi gösterme.
O yönden gönlün rahat olsun. Wink
Mesaj21.08.2014, 23:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

fakat bana cevap olarak mailde , iframe kesinlikle yasaktır. Cevabı geldi. Yollamdığım mailde ise iframe kodunun üstüne kaynağı belirtsem sorun olur mu diye sordum.
Mesaj22.08.2014, 00:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Haberden yana sorun yok bildiğim kadarıyla. Wink Tutarsızlık var dediğin gibi fakat her türlü iframeden kasıt hit vs. hile gibi şeylerde bana kalırsa.
Mesaj22.08.2014, 00:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

ibrahmgun yazmış:
Haberden yana sorun yok bildiğim kadarıyla. Wink Tutarsızlık var dediğin gibi fakat her türlü iframeden kasıt hit vs. hile gibi şeylerde bana kalırsa.

Belirsizlik canımı sıkıyor. O kadar emek verip sonra saçma sapan bir iframe kodu yüzünden sitenin silindiğini düşünsene bir ? Sinir bozucu... Adminlerden cevap bekliyorum olabildiğince açık net anlaşılır bir şekilde açıklama yapsınlar %100 güven ve kesinlik istiyorum.
Mesaj28.08.2014, 02:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Günler geçti hala bir adminden kesin net cevap gelmiyor ... Eminim kimsenin bu konu hakkında kesin net bir cevabı yok.
Mesaj28.08.2014, 08:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba...
iframe kullanimi kesinlikle yasaklandi...
servere zarar vermesinden dolayi webme bunu desteklemiyor...
google irfame kodlarini hile olarak algiliyor..
bana sorarsaniz uzak durun.. istediginizi kendiniz irfame kullanmadan indexleyin.
Kolay gelsin.
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Önceki mesajları göster: