Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj31.12.2014, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

webeveyn yazmış:
Yılbaşı müslümanlara haramdır . Bu konuda ünlü yazarımız Necip Fazıl ne güzel demiş ;

7 Hristiyan bir danaya ortak girişmedikçe , yılbaşı ağacı süslemem

Hakketten biz kendi değerlerimize sahip çıkamıyoruz . Bizim ne güzel bayramlarımız varken , ne yapalım gavur bayramını ! Televizyonda gördükçe de sinir oluyorum ...

Smile

- Teknik Destek Personeli
Mesaj31.12.2014, 20:06 (UTC)    
Mesaj konusu: konu dışına çıksa bile..

Harika bi' yıldı evet ! Soma maden kazasında 300 madencinin öldüğü, Karaman' da 18 madencinin ocakta can verdiği, bir annenin "Oğlum yüzme bilmezdi, orada ne yaptı ?" dediği, Işid'in ortalığı darma duman ettiği önüne geleni kesip biçtiğini, henüz geçen haftalarda Pakistan'da 148 öğretmen ve öğrencinin öldürüldüğünü, daha ülke olarak tanınamayan Filistin'de ki sayısız cinayetin, savaşın, katliamın lafını bile etmiyorum. Gerçektende harika bir yıl oldu !

Geçmiş Gelecek herkesin bayramı hay'r ola, kandilleriniz de mübarek ola.
Bunu yazmışken internette gördüğüm yazıyı paylaşmak isterim;

Toplumda “yarın ne artık yiyeceğim” endişesi taşıyan neredeyse kimse yok. Dolaplarımız, dondurucularımız, kilerlerimiz yiyecek dolu. Şişmanlık toplumun baş hastalığı olmuş. Çoğumuz, Efendimizin sevmediği gibi göbekli. Çocuklarımız semirmiş ve artık kolay kolay hiçbir yiyeceği beğenmiyorlar…
Fakat bizler hiçbir zaman olmadığı kadar şükürsüz ve nankörüz. Oysa dün hayal bile edilemeyen herşeye sahibiz. Çoğumuzun arabası, hatta bazılarının iki arabası var. Tek ev yetmiyor da iki ev alıyoruz. Kim pazardan kıyafet alıyor ki? Etiketindeki markaya bakmadan giysi alan kaç kişi var? Arkası kalın tvler çok yer kaplıyor, LCD ekran olmalı. 55 ekran çok gerilerde kaldı. Oldumu en az 82 ekran olmalı. Oymalı halısı, boncuklu perdesi, tam tekmil yemek takımları… İhtiyaç duyduğumuz şey karnımızı doyurmak, açıkta gezmemek değil artık

.
.
.
Karnımızı aç bırakmayan Allah (cc)' ımıza sonsuz şükürler olsun. Bir "müslüman" piyango biletini de almaz, gece yarısına kadar gününü eğlence içerisinde de geçirmez. Eyvallah, güzel konu, Teşekkür ederim forum moderatörüm @cryengine3
New Generation Blog..
Mesaj31.12.2014, 22:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yüreğine ve parmaklarına sağlık ciğerim, Allah(Şanı En Yücedir)'a Hamd olsun Wink

En son cryengine3 tarafından 31.12.2014 23:00:17 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj31.12.2014, 23:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

agasu06 yazmış:
Çok güzel bir konuya değinmişsin Uluğbey abi öncelikle teşekkürler, benim fikrime göre de Müslüman birisi Noel kutlamaz...

Çok doğru !
Mesaj01.01.2015, 15:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Facebook'ta paylaştım öğrensinler diye.
Mesaj01.01.2015, 15:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yazıyı yeni gördüm @cryengine3 abi ağzına , diline , yüreğine sağlık. Tırnak keserken dahi Gayrimüslime ihtilaf eden bir Peygamberin asm ümmeti necat-ı Gayrimüslimi örnek alıp , onun amel ettiğiyle amel edip , onlar gibi davranamaz. Bizim yılbaşımız 1 Muharrem . 1 Muharremde de eğlenmiyoruz belki senemizin hayırlı geçmesi ve önceki senedeki hatalarımızın affı için dua ediyoruz. Herşey aslında bakış açısıyla alakalı o geceyi kendine cehennem ateşi de yapabilirsin , affolunmak için bir vesile de.
Mesaj01.01.2015, 15:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

700pixel yazmış:
Yazıyı yeni gördüm @cryengine3 abi ağzına , diline , yüreğine sağlık. Tırnak keserken dahi Gayrimüslime ihtilaf eden bir Peygamberin asm ümmeti necat-ı Gayrimüslimi örnek alıp , onun amel ettiğiyle amel edip , onlar gibi davranamaz. Bizim yılbaşımız 1 Muharrem . 1 Muharremde de eğlenmiyoruz belki senemizin hayırlı geçmesi ve önceki senedeki hatalarımızın affı için dua ediyoruz. Herşey aslında bakış açısıyla alakalı o geceyi kendine cehennem ateşi de yapabilirsin , affolunmak için bir vesile de.

Zaten çok saçma bence Smile
Mesaj01.01.2015, 15:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Noel'le işim olmaz
Tatil var diye seviniyorum
Mesaj01.01.2015, 15:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

technoatom yazmış:
Noel'le işim olmaz

Tatilde tatil olsa bari 1 günlük bir şey :/
Mesaj01.01.2015, 16:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

bekoblog yazmış:
technoatom yazmış:
Noel'le işim olmaz

Tatilde tatil olsa bari 1 günlük bir şey :/

İnsan dinleniyor genede
Mesaj05.01.2015, 16:56 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Noel Nedir? Yılbaşı Nedir? Nereden Çı

cryengine3 yazmış:
NOEL = İbranice kökenlidir.
NO:Yok
EL: Allah
NO+EL=Allah mı yok ? Haşa...
Hristiyan bayramı zannediyoruz bu da yanlış. Hristiyan bayramı da değildir. Hz İsa (a.s.) da yılın başında doğmamıştır.
Yılbaşı eski latin kökenli çok tanrılı dinlerde görülen daha çok tanrılara hediyeler sunmak amaçlı hazırlanmış bir gündür.

Peki tekrar nereden hortladı ?
NOEL diye kelimeyi incelediğimizde ibranice Haşa Allah yok anlamı çıkmaktadır. Böyle bir kelimeyi de sonradan türetmişlerdir.

Noel Baba'ya ihtiyaç var mı ? Bizim hayali bir noel babaya ihtiyacımız yok.
Bizim böyle hediyeler getiren bir babamız zaten var.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in Torunu Zeynel-i Abidin (r.a.)’ı anlatayım sizlere...
Sadece Allah bilsin yeter diyerek geceleri dolaşarak muhtaç durumdaki insanların evlerinin önüne sırtı çatlayana kadar erzak taşıyan büyük büyük babamız var.

noel mi?
Şöyle bir özet geçelim ne yapıyoruz?
+İçki eve alınıyor.
+Yılbaşı piyangosu var.
+Sokaklarda sapık sapık dolanan insanlar var mı var. Bu insanlar ne yapıyor nereye toplanıyor neler yapıyor hepimiz biliyor muyuz biliyoruz.
+Televizyonlarda hiç olmadığı kadar cinsel içerikli yayınlar yapılıyor mu yapılıyor.
+Eve hindi alınıyor mu? Hadi ama bir kere bile olsa alan oluyor.
+Çerezler, israil malı dünya kadar kola alınıyor mu ?
+Nasıl girersem bütün sene öyle devam eder diye saçma sapan mantıksız batıl inançlarımız var mı var.

Söyler misiniz ne yapıyoruz ?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) hiçbir zaman yahudi veya hristiyana veyahut çoktanrılılara benzemedi çünkü onlar ne yaparsa yapsın isterse ibadet etsin o gün o ibadetin yerine başka bir ibadet ederdi. Sırf benzemesin diye.
Sırf yarın bunlara benzememek için kasti olarak birşey almayın erken yatın. Madem birşey kutlamak istiyorsunuz; 2 Ocak'ta Mevlid Kandili var onu kutlayın. Yapmayın.

Güzel Bi Konuya Değinmisin

Mesaj14.03.2015, 19:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence yeniliklere açık olalım.
Mesaj03.06.2015, 06:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konuya 6 ay sonrada olsa yorum atmak istedim.

Biz Türk'ler noeli kutlamayız. Biz Yılbaşını kutluyoruz ve Arapçadaki el (ال) takısının Türkçe'de bir karşılığı yoktur. El takısının görevi ve anlamı İngilizce'deki "The" takısı ile birebir örtüşür. Sanırım Fransızca'daki "Le" takısı da aynı görevi üstleniyor. Kullanılış amacı önüne geldiği kelimeyi belirginleştirmektir.

Ve mantıken "No" yu İngilizce çevirip "El" i sözde Arapça Allah demekmiş demen de saçma aynı diller üzerinden hareket etmeni beklerdim.
Mesaj26.06.2015, 09:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

muzafferuysal yazmış:
Konuya 6 ay sonrada olsa yorum atmak istedim.

Biz Türk'ler noeli kutlamayız. Biz Yılbaşını kutluyoruz ve Arapçadaki el (ال) takısının Türkçe'de bir karşılığı yoktur. El takısının görevi ve anlamı İngilizce'deki "The" takısı ile birebir örtüşür. Sanırım Fransızca'daki "Le" takısı da aynı görevi üstleniyor. Kullanılış amacı önüne geldiği kelimeyi belirginleştirmektir.

Ve mantıken "No" yu İngilizce çevirip "El" i sözde Arapça Allah demekmiş demen de saçma aynı diller üzerinden hareket etmeni beklerdim.

Sana katılıyorum.

Ve gericiliğin anlamı yok. Önümüz açık olmalı. Wink
Mesaj18.12.2016, 02:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Biz Noel ve Yılbaşı Kutlamıyoruz içeriğimizle bu konuyu daha fazla kişiye ulaştırmak için sitemize çeşitli ebatlarda banerle sizi de destek olmaya davet ediyorum

http://isacotur.tr.gg/Biz-Noel-Kutlamiyoruz.htm