Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.09.2015, 15:26 (UTC)    
Mesaj konusu: Wordpress Temalarını Tr.Gg ye Uyarlama. Css Ustala

Evet sorun bu arkadaşlar. Çok güzel temalar buluyorum wordpress'e ait, ama tr.gg'ye uyarlıyamıyorum.

SAKIN BANA, kaynak koduna git falan demeyin, çünkü istediğim temaların canlı görüntüsü yok karşımda.

Temayı indiriyorum, karşıma script dosyaları php dosyaları bir sürü dosyalar geliyor. Ben bunları nasıl tr.gg'ye uyarlarım. Css Ustalarına Mesajımdır Bu...
Mesaj20.09.2015, 15:46 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Wordpress Temalarını Tr.Gg ye Uyarlama. Css Us

.css ve .php (veya .htm - .html) dosyalarını açın. Genellikle index.php veya index.html ana sayfa kodudur .css'i de Css kısmına yapıştırın. ana sayfa kodunu tasarım üstü-content-tasarım altı olarak ayırın
Mesaj20.09.2015, 16:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

http://www.wpdestek.com/wplog-ucretsiz-blog-temasi/

Tema bu. Canlı demo var ama. Ben dosyalardan yapmak istiyorum. Dosyalarda da öyle dediğijiz gibi şeyler yok.

İndirip bakarsanız sevinirim.
Mesaj20.09.2015, 17:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dosyaları indirip uyarlama yapmanız size vakit kaybettirir ve aynı şeyi elde edersiniz. Belirttiğiniz temada sitenin HTML dökümanının yer aldığı herangi bir index sayfası yok. Adamlar koymamış. Bu yüzden indirip uyarlayamazsınız. Ayrıca birçok eklenti PHP ile kodlanmış bu kafanızı karıştırır. Demosunda da zaten CSS ve JS dosyaları hosta yüklenmiş bir şekilde.Javascript ve ya CSS urllerine bakarsanız tam url olduklarını göreceksiniz.Yani demodan yaparsanız bir sıkıntı çıkmaz. Aksi takdirde indirdiğiniz tema klasöründeki JS ve CSS dosyalarını yeniden hosta yüklemeniz gerekecekti.

Biraz detaylı konuştum.Özet olarak demodan yapın kolayı varken zor seçilmez heralde.

Ha siz belki temanın CSS stilleriyle vs oynamak istiyorsunuz.Mesela ustmenuyu kırmızı yapmak istiyorsunuz diyelim.Bunun için Style Css linklerini bulup tıklatın.Kodlamalar ekranınıza çıkacak zaten . O kodlamaları kopyalayın ve bir programla kendinize göre düzenleyin. Daha sonra tekrardan sitenize ekleyin.