Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj08.02.2016, 16:10 (UTC)    
Mesaj konusu: CSS Tasarım Kodlamak İçin Öneri ...

Arkadaşlar CSS Tasarım Kodlamak İstiyorum Bedava-Sitem'de Tasarımlar Yapmak İstiyorum Yani Yavaştan Başlamak İstiyorum Bu İşlere Nasıl Başlamalıyım Bu Konuları Öğrenebilmek İçin Bir Kitap Var Mı Önerir Misiniz ...
Mesaj08.02.2016, 19:03 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: CSS Tasarım Kodlamak İçin Öneri ...

oyuncununbolgesi yazmış:
Arkadaşlar CSS Tasarım Kodlamak İstiyorum Bedava-Sitem'de Tasarımlar Yapmak İstiyorum Yani Yavaştan Başlamak İstiyorum Bu İşlere Nasıl Başlamalıyım Bu Konuları Öğrenebilmek İçin Bir Kitap Var Mı Önerir Misiniz ...

Öncelikle HTML bir programa dili değil biri işaretleme dilidir. İnternette bu konular hakkında bir çok video ve döküman mevcuttur. Hazır şablonların düzenlemesi dışında kendine özgü tasarımlar yapabilmen için HTML-CSS bilmen gerekiyor. İlgin varsa kısa zamanda öğrenebilirsin. Öncelikle HTML-CSS genel site yapısını inceleyerek başlayabilirsin. Daha sonra parçalar halinde öğrenmeni tavsiye ederim. Bu paraçaları birleştirerek özgün bir HTML kodlamaya başlayıp CSS ile giydirmelisin.

Mesela;

1. HTML-CSS yapısını inceleyebilirsin.
2. Kodların nerede, nasıl ve hangi biçimlerde yazıldığını, açılış-kapanış kodlarını vs. inceleyebilirsin.
3. Sayfa fitleme, sayfa ortalama, resim ekleme, yatay menü yapımı, dikey menü yapımı, açılır menü yapımı vs. gibi parçalar halinde ayrı ayrı kodlamayı öğrenip daha sonra bunları kendine özgü kodlama ile bir çatı altında birleştirmelisin.
4. ...
5. ...

vs. gibi bir öneride bulunabilirim.
Mesaj08.02.2016, 19:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim bence hemen öyle tasarım kodlamaya geçme tavsiyem ilk önce css/html kodlarını tanımalısın @doctypex arkadaşımızın dedigi gibi webde bircok video ders vs. mevcuttur.

Tavsiyem benim eskiden yaptıgım gibi örnek veriyorum bi kutu yap css/html olarak dök ve sonradan ben bu konuyu nasıl şekillendire bilirim diye düşün üzerinde calışmalar yap böyle böyle gelişirsin kardeşim ben sadece tavsitede bulundum gerisi sana kalmış ama direk tasarım kodlamaya gecme ilk olarak dedigim gibi kodları tanımalısın Wink kolay gelsin iyi forumlar
Mesaj08.02.2016, 19:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlgim Var Ama Hangi Kaynaklardan İnternette Diyorsunuz İnternette Bulamıyorum Önerebileceğiniz Siteler Var Mı ? Bu Konu Hakkında Hevesliyim Öğrenmek İstiyorum Kodlarla Biraz Uğraşmaya Çalışıyorum ... Çalıştıkdan Sonra Yapabilirim Mesela Öğrenmek İçin Bir Kitap Var Mı ? Yada İnternette Bildiğiniz Videolu Dersler
Mesaj09.02.2016, 00:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

bak burada web tasarımı yapımı var bu videoyu izleyebilirsin Arrow

https://www.youtube.com/watch?v=9yHR_JFBnqY

burada ise dersler var sıra ile takip et yapmaya çalışırsın Arrow

http://zinzinzibidi.com/web_tasarim/

umarım faydasını görürsün kolay gelsin...
Mesaj12.02.2016, 23:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

doctypex hiç bu açıdan bakmamıstım ben direk kodlamaya geçmiştim ve hiç öğrenemedim. Tavsiyeni bende dikkate alacağım. Bilmeyen arkadaşlar varsa parça parça öğrensin hemen girmesinler kodlamaya
Önceki mesajları göster: