Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj12.07.2008, 14:04 (UTC)    
Mesaj konusu: Site trafiği hakkında MUTLAKA OKUYUN

Merhaba arkadaşlar başımdan geçen olayı anlatmak istiyorum.Sitem trafik yani ziyaretçi almaya başladı vede yaklaşık 5000 kişiden sonra site offline oluyor ve ertesi gün açılıyor.Tabi ki bu olay sabah 10.30 da gerçekleşince bütün gün gelicek olan ziyaretçiler aynı zaman da reklam geliride kaçmış oluyor.Haberiniz olsun 5k dan sonra hitler artık bedava olduğu için sistem kendini kapatıyor..
Mesaj12.07.2008, 14:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

yanlış bilgilendirme yapıyorsun arkadaşım
sana bunu daha öncede izah ettim ama sen hala bildiğini akoyursun bakıyorum

Bu bir programdır
iframe gibi yöntemler ile sahte hit kazanan siteleri tespit eder
önceki günlerdeki site istatistikleriyle karşılaştırır
anormal artışlar olduğunda sahte hiti tespit eder ve siteyi otomatik olarak offline yapar

eğer sen sitenden bir şekilde iframe kod dağıttıysan ve bu kodları hala bir çok site kullanıyorsa bu program devreye girerek siteni offline yapıyordur

yoksa gerçek hitin olsun isterse 1 milyon ziyaretçin olsun,siten kapanmaz.
Mesaj12.07.2008, 14:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunabag
sitemin içeriğinde bu gün frameleri kaldırdım fakat hala aynı şey başıma geldi ve zararımın haddi hesabı yok.Ayrıca yanlış bilgilendirme diyorsun sizin dediğiniz şeyi yaptım fakat yine 5k hitten sonra site offline oldu.O zaman lütfen bana sitesinde sayaç olan 5k yı geçmiş bir site gösterirmisin?
Mesaj12.07.2008, 14:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşım
sitenden iframeyi kaldırmış olsan bile senden o iframeli kodları daha önce almış olan ve hala kullanan siteler var demek ki
sen o siteler ile bağlantıya geçeceksin ve o kodları sildireceksin ki hitin gerçeğe dönsün ve siten offline olmasın
Mesaj12.07.2008, 14:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

İyide şöyle bir durum var iframe demek başka bir siteyi bir pencere için de göstermek demek.Benden böyle bir şeyi niçin başkası alsın 1 ayrıca zaten ben başkasından alıyorum onlarr benden niye alsın.Ayrıca örnek vermeni istemiştim hiti 5k nın üstünde olan bir tr.gg sitesi?
Mesaj12.07.2008, 14:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Ayrıca örnek vermeni istemiþtim hiti 5k nın üstünde olan bir tr.gg sitesi?

bunu bilemem
her tr.gg sitesinin hitini bilmem mümkün değil

sen içerisinde senin sitenin bulunduğu bir iframe kodu dağıttıysan ve bunu hala kullanan siteler varsa siten bu sorunu yaşamaya devam edecektir
benim söylemek istediğim bu
Mesaj12.07.2008, 14:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öyle bir şey yapmadın kullanda yok zaten.Sizin burda laf oyunları yaparak bazı gerçekleri saptırıyorsunuz.Ben uzun zamandır tr.gg sitelerini inceliyorum ve de böyle 5k üzeri bir site yok zaten.Ben size bir suç bulmuyorum.Sorun yaratmak yerine ÇÖZÜM üretiyorum.Yaklaşık 1 senedirt domain satışı yapılacak ama hala askıda.Zaten tahminen tr.gg siteleri de yönlendir gibi başka bir yere satılıp bir daha siteme ulaşma imkanım olmıyacak.Biz webmasterlarda türkiyede bedava sitemi ilk 50 site içerisine sokup ondan sonra da bir şey elde edemeden kalıcaz. Neyse teşekkürler...
Mesaj12.07.2008, 14:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

"iFrame yayinlanmasi yasak DEGILDIR.
GIZLI Iframe yolu ile hit arttirmaya calismak yasaktir. yani belirli bir büyüklügün altindaki iframeler süphelidir."
Ayrıca gördüğünüz gibi bu sözler selin hanıma aittir.İframe kullanmak aşıraya kaçmadıkça yasak değil.Benim sitem yaptığım seo optimizasyonu ile hit aldı iframe den dolayı değil ama buna rağmen offline oldum.
Mesaj12.07.2008, 14:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

demekki yaptigini sistem DÜZGÜN bulmamis. Bu kadar. Ileride ekleme.
Mesaj12.07.2008, 14:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

tckimlikno yazmış:
"iFrame yayinlanmasi yasak DEGILDIR.
GIZLI Iframe yolu ile hit arttirmaya calismak yasaktir. yani belirli bir büyüklügün altindaki iframeler süphelidir."
Ayrıca gördüğünüz gibi bu sözler selin hanıma aittir.İframe kullanmak aşıraya kaçmadıkça yasak değil.Benim sitem yaptığım seo optimizasyonu ile hit aldı iframe den dolayı değil ama buna rağmen offline oldum.

evet sözler selin hanıma ait..
selin hanıma bende sormuştum ve o cevabı vermişti benim başlığımdada..
fakat anlamadığım şey kendi siteniz olmamasına dikkat edin dedi.ben kendi sitemdeki bir bölümü belki başka sitemdede yayınlamak istiyorum...
neyse bunlar boş şeyler..
sizinkiside gizli iframe değildir zaten 5000 hit sınırı koyulmuş sitemiz dünya çapında tanınsa demekki sürekli offline kalacak..

iyi günler..
Mesaj12.07.2008, 14:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Peki selin hanım size de soruyorum bana 5k üstü şu anda bir site gösterirmisiniz
Mesaj12.07.2008, 14:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

kendi sitendeki bir bölümü bir baska sitende yayinlayabilirsin, ama bunun kodunu 10.000 kisiye dagitmanla bir tek baska sitende kullanman arasinda fark var.
Mesaj12.07.2008, 14:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

selin yazmış:
kendi sitendeki bir bölümü bir baska sitende yayinlayabilirsin, ama bunun kodunu 10.000 kisiye dagitmanla bir tek baska sitende kullanman arasinda fark var.

onu kendi başlığımda belirttim zaten ama siz üstüne basarak kendi siteniz olmamasına dikkat edin dediniz..
iyi eğlenceler Wink
Mesaj12.07.2008, 14:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

tabiki üstüne basicam.
Mesaj12.07.2008, 14:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

İyide ben kod olarak frame dağıtmadım kaçıncıya söylüyorum.Siteme hit olarak google dan geldi çünkü iyi bir seo yaptım koplike kelimelerde ilk 3 deyim.Sorduğum soruya cevap vermediniz?
Önceki mesajları göster: