Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.07.2008, 14:01 (UTC)    
Mesaj konusu: Bedava-Sitem'in orjinalliği bozulmasın !! Hazır tasarım !!

Merhaba !
Bedava-Sitem'de 3-5 kişinin anlatımıyla herkes hazır tasarım (free template) kullanmaya başladı.
Artık her sitede aynı tasarımlar gitgide yayılmaya başladı. Ayrıca hazır tasarım kullananlar tasarımı yaptıktan sonra içerik eklemek biraz karışık olduğu için birkaç sayfa içerik ekleyip bırakıyor ve bu da tr.gg li sitelerin KALİTELERİNİ DÜŞÜRMÜŞ oluyor. Buna artık dur denilmesi lazım ve herkes biyere bağlı kalarak onun bunun tasarımlarını kullanarak değil , az da olsa kendi emeğiyle , kendi zevkiyle bişeyler yapmalıdır ki siteler daha kaliteli , daha orjinal olabilsin.
Bu vakitten sonra hazır tasarımın önüne geçmek bence zor çünkü sağda solda marifetmiş gibi bunların anlatımı yayılıyor. Free templatenin anlatımını yapacağınıza sıfırdan css tasarım yapmayı anlatsanız daha yararlı olurdu.
Ve free template kullanan sitelerin çoğu copyright bölümündeki yapan kişinin adını ve linkini kaldırıyorlar ki bu çok büyük bir suçtur. Bu copyright yazısını kaldıran siteler silinirse bence az da olsa düzen sağlanmış olur.
Herkese kolay gelsin...

sanalcity V.4.0 Beta! http://www.sanalcity.tr.gg/

trggcanavari..!
Mesaj14.07.2008, 14:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

malesef herkes sitesinin icerigini istedigi gibi yapabilir. hazir tasarimin önüne gecmek mümkün degil.
insanlar yaratici degilse, buna biz son veremeyiz.
Mesaj14.07.2008, 14:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

en önemli nokta copyright yazısını silip kendilerini yazmaları..
design by item.tr.gg vs. gibi yazılıyor bunlar yasak olmalı ve zaten yasal suçları var
Mesaj14.07.2008, 14:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

onlari site sahipleri düsünmeli, malesef bu öneri bedava-sitem'e degil, daha cok kullanicilarina yapilan bir öneri.
Mesaj14.07.2008, 14:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

selin yazmış:
malesef herkes sitesinin icerigini istedigi gibi yapabilir. hazir tasarimin önüne gecmek mümkün degil.

Tamam haklısınız fakat en azından free template kullanan siteler Copyright bölümünü kaldırmasın.
Kaldıran olursa siteleri silinsin ?

trggcanavari..!
Mesaj14.07.2008, 14:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

onun takibini ben yapamam ama Sad
copyrighti haksiz gören bize sikayet ettiginde siteler siliniyor zaten.
Mesaj14.07.2008, 14:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

selin yazmış:
onlari site sahipleri düsünmeli, malesef bu öneri bedava-sitem'e degil, daha cok kullanicilarina yapilan bir öneri.

Hmm.
Neyse o zaman umarım tr.gg li kullanıcılar daha bilinçli davranır (sanmıyorum ama Confused )...
Herkese kolay gelsin...

trggcanavari..!
Mesaj14.07.2008, 14:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanalcity yazmış:
selin yazmış:

Tamam haklısınız fakat en azından free template kullanan siteler Copyright bölümünü kaldırmasın.
Kaldıran olursa siteleri silinsin ?

Evet bundan tasarımları yapan kişiler de şikayetçi olabilir.
Mesaj14.07.2008, 14:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben de umarim.
Mesaj14.07.2008, 17:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

SİLİNEN www.kamupersoneliyiz.tr.gg sitesi adına yazıyorum..

aslında bu copyrigt olayı buyük bir suç teşkil ediyor.
buna bedava sitemin önlem almasını öneririm.

burası tıpki youtube gibi.youtube tüm videolara ev sahipliği yapıyordu.ve youtube üzerinden insanlar istedıgı seyleri yayınlıyordu.

bedava sitemde o sekilde insanlar bedava sitem üzerinden dilediklerini yayınlıyorlar.
hatta gecenlerde terör örgütü lehine bir sitenın varlgıı hakkında bir bilgi aldık.en azından onun sempatizanı bir site.ancak bunun ismini yazmayacagım.

dünyanın en büyük videe paylasım sitesini bikaç günde kapatan sn yargı mensupları,
bedava sitemde de bu tür yayınların oldugunu anladıgı anda erişimi engelleyeceklerdir.
onun için bedava sitem yöneticisini bu konularla ilgilenmeye davet ediyorum.
yüzbinlerce insanın emegı heba olmasın Question
Mesaj14.07.2008, 17:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

23kasimbuyukgun yazmış:
SİLİNEN www.kamupersoneliyiz.tr.gg sitesi adına yazıyorum..

aslında bu copyrigt olayı buyük bir suç teşkil ediyor.
buna bedava sitemin önlem almasını öneririm.

burası tıpki youtube gibi.youtube tüm videolara ev sahipliği yapıyordu.ve youtube üzerinden insanlar istedıgı seyleri yayınlıyordu.

bedava sitemde o sekilde insanlar bedava sitem üzerinden dilediklerini yayınlıyorlar.
hatta gecenlerde terör örgütü lehine bir sitenın varlgıı hakkında bir bilgi aldık.en azından onun sempatizanı bir site.ancak bunun ismini yazmayacagım.

dünyanın en büyük videe paylasım sitesini bikaç günde kapatan sn yargı mensupları,
bedava sitemde de bu tür yayınların oldugunu anladıgı anda erişimi engelleyeceklerdir.
onun için bedava sitem yöneticisini bu konularla ilgilenmeye davet ediyorum.
yüzbinlerce insanın emegı heba olmasın Question

o sitelerin adı geçtiğinde zaten yönetim direk siler ve sorun kalmaz..
site silmek zor bir durum değil Wink
Mesaj14.07.2008, 17:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

gene balıklama bir atlama
ve gene süper bir hızla!
alahım sen sabır ver ya
Mesaj14.07.2008, 18:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

23kasimbuyukgun yazmış:
gene balıklama bir atlama
ve gene süper bir hızla!
alahım sen sabır ver ya

burada herkezin yorum yazma hakkı vardır!!
bunları bilmiyorsan Allah'tan sabır dileme..
ben istediğim konuda yorum yaparım oke!