Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.06.2008, 15:16 (UTC)    
Mesaj konusu: İceblue örnek tasarım kodu..

iceblue icin yapilan tasarim icerik kodlari üstdeki resimde ok isareti gösterilmiştir, yapmanız gereken değiştirmek istediğiniz bölümün kodunu yazıp uygun boyuttaki bir resim veya renk kodu girerek istediğiniz görünümü saglayabilir, örnek verirsek eğer başlık resmini değiştirmek istediğimizde, td.edit_header_full url(http:// resim url adresini buraya ekleyiniz) kodunu kullanarak isteğiniz bir resmi başlık resmi olarak eklebiliriz verdiğim koddaki kırmızı renkli yerler sabit olarak görün ortaki yesille yazan yere sayfanızı hangi bölümünü değiştirmek istiyorsanız ,üstdeki resimde gösterilen ilgili bölümün kodunu yazınız..
eger değiştirmek istediğiniz bölüme uygun resim bulamazsanız renk kodu ekleyin, örnek td.edit_header_full {background-color: #ffffff;} kırmızı renki yazılan yerdeki #ffffff yazısı renk kodudur.. simdi size en basit tasarim yapma yöntemini anlatim,

altdaki örnek bir tasarım verdim, tasarim koduna bakarsanız bütün bölümleri gizlediğimi ve sadece buton ve arka plan resmi ekleyerek tasarım yaptıgımı göreceksiniz.. bu örnek tasarımdaki kırmızı renkli belirtilen yerlerdeki url adresleri silerek eklemek istediginiz url adresleriyle degistirip kendine özgu bir tasarım yaratabilirsin, birinci kırmızı yerdeki url adresi buton içindir ikinci kırmızı yerdeki url adresi ise arka plan resmi içindir.

örnek tasarımın kodu;

[code]<style type="text/css"> <!--
td.nav_heading{background-image:url(URL);}
td.nav{background-image:url(http://80.190.202.79/pic/n/naazimcadeneme/naazimcagreybuton1.gif);}
td.nav:hover{background-image:url();}
td.edit_below_nav{visibility:hidden;}
td.edit_navi_headbg{background-image:url(URL);}
td.edit_content_top{visibility:hidden;}
td.edit_content{background-image:url(URL);background-color:transparent;}
td.edit_content_bottom{visibility:hidden;}
td.edit_content_bottom2{background-image:url(URL);}
td.shouty{background-image:url();}
body{background-image:url(http://80.190.202.79/pic/n/naazimcadeneme/naazimcablogtasarim2.jpg);}
td.edit_rechts_sbg{visibility:hidden;}
td.edit_rechts_cbg{background-image: url(URL);}
td.edit_rechts_bottom{background-image: url(URL);}
td.edit_rb_footer{visibility:hidden;}
td.sidebar_heading{visibility:hidden;}
td.shouty{background-image:url();}
td.shouty2{background-image:url();}
td.shouty3{background-image:url();}
td.shouty4{background-image:url();}
td.shouty5{background-image:url();}
--></style>
<style type="text/css">
<!--

td.edit_header_full{background-image: url();
-->
</style>

örnek tasarım kodunu önizlemesi;

naazimca anlatımıdır.

En son cunobag tarafından 17.10.2010 19:12:00 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj24.06.2008, 17:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

resimler görünmüyor
Mesaj24.06.2008, 18:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Daha önceden bilgisayarıma kaydetmiştim resmi.Sakla samanı gelir zamanı Mr. Green

http://img72.imageshack.us/img72/3406/photoshoparib8.jpg

En son photoshopar tarafından 24.06.2008 18:31:55 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj25.06.2008, 18:44 (UTC)    
Mesaj konusu: Ice blue tasarim hakinda??

simdi kardes ben eyer 0 dan baslamak istiyorsam yani temiz bir sayfadan butun tasarimini kendim yapmak istiyorum bu mumkunmu yoksa sadece hazir olan ice blue tasarimlarin uzerinde degisikliklermi yapilabiliyor
Mesaj27.06.2008, 10:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mumkun olmalı !

Bildiğim kadar yanlış bilgi vermek istemem

Mesaj10.07.2008, 03:42 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Ice blue tasarim hakinda??

ua-galatasaray-muhabir yazmış:
simdi kardes ben eyer 0 dan baslamak istiyorsam yani temiz bir sayfadan butun tasarimini kendim yapmak istiyorum bu mumkunmu yoksa sadece hazir olan ice blue tasarimlarin uzerinde degisikliklermi yapilabiliyor

Sıfırdan Başlamak İstiyorsanız Kodları Kendiniz Yazmanız Gerekiyor... (sizin deyişinizle)

Bir Başka Yoldan Sfırdan Başlamak Demek ; Hazır Tasarım Kodlarını Alırsınız Üzerinde Değişiklik Yaparsınız..

Başlık Resmi, Arkplan Resmi, Buton, Menu Arkaplan Rengi, Sayfa üstü band rengi, Sayfa Altı Band Rengi, Sağ Kutu Başlık Arkaplan Rengi, Sağ Kutu Arkaplan Rengi vs.vs. Gibi Yerleri Kendinize Göre Ayarlayıp Kendinize Özel Tasarım Yapabilirsiniz...

Saygılarımla...
Mesaj11.07.2008, 15:16 (UTC)    
Mesaj konusu: www.sibermsn.tr.gg

paylaşım için tşk
Mesaj12.07.2008, 17:17 (UTC)    

ironarchives yazmış:

Sıfırdan Başlamak İstiyorsanız Kodları Kendiniz Yazmanız Gerekiyor... (sizin deyişinizle)

Bir Başka Yoldan Sfırdan Başlamak Demek ; Hazır Tasarım Kodlarını Alırsınız Üzerinde Değişiklik Yaparsınız..

Başlık Resmi, Arkplan Resmi, Buton, Menu Arkaplan Rengi, Sayfa üstü band rengi, Sayfa Altı Band Rengi, Sağ Kutu Başlık Arkaplan Rengi, Sağ Kutu Arkaplan Rengi vs.vs. Gibi Yerleri Kendinize Göre Ayarlayıp Kendinize Özel Tasarım Yapabilirsiniz...

Saygılarımla...

tesekkurler kardes
Mesaj12.07.2008, 17:37 (UTC)    

ironarchives yazmış:

Saygılarımla...

tesekkurler kardes

Rica Ederim...Wink
Mesaj20.07.2008, 14:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

anlamadım yardım edın pls can_7106_can( at )hot... ekleyın yardım ıcın
Mesaj20.07.2008, 22:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

cs-tarz1 yazmış:
anlamadım yardım edın pls can_7106_can( at )hot... ekleyın yardım ıcın

Gösterilen Yolları Bire Bir Takip Ediniz.. Eğer Yine Problem Yaşıyorsanız Bir de Bu Başlığı İnceleyiniz..

==> http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=29631&postdays=0&postorder=asc&start=0

Saygılarımla...
Mesaj02.08.2008, 19:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

valalh ben googlede tasraımıı yapcam nasıl olcakk yaw
Mesaj02.08.2008, 19:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

googlecafe yazmış:
valalh ben googlede tasraımıı yapcam nasıl olcakk yaw

css design ile yaparsın onu...

burayı http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=25695 inceleyebilirsiniz...
Mesaj17.08.2008, 14:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sağolun Hocam...
Mesaj21.08.2008, 09:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

hocam yaa bir ara buraya arka plan buraya bilmm ne kodu fln die ayırıp vermiştiniz o şekil buraya şunun kodu buraya bunun kodu diye urllerde değişiklik yapacağımız yerleri belirtirmisin hocam