Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.07.2008, 21:38 (UTC)    
Mesaj konusu: mehtapkilic.tr.gg-Öğretmenin Sitesi

Öğrencilerimle çalışmalarımdan kesitler sunduğum,
Pilot il olarak yaptığımız OTMG çalışmalarını sergilediğim,
Çocuk Hakları Kulübü tutanakları ve Toplum Hizmeti örnekleri verdiğim
Yenilikçi Öğretmen Eğitimi'ni tanıttığım,
Sitemle ilgili yorum ve önerilerinizi bekliyorum.
Mesaj28.07.2008, 23:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öğretmenlik ve Mehtap Öğretmen.

Öğretmenlik Mehtap öğretmen için oldukça önemli bir yere sahip ve çok kutsal bir meslek.

Öğretmen demek kişiyi yeniden oluşturan ona şekil veren bilgilerle donatan kişidir

Tabi Mehtap Öğretmen gibi bu görevini hakkıyla yerine getiren öğretmenlerin tanımı bu kadar kısıtlı cümlelerle anlatmak yetersiz ve eksik kalır.

Ama şuan böyle önemli kişileri anlatacak kelimelerin yetersiz olacağından burda düşüncelerimi kısıtlıyorum.

İnsanlar genelde ilkokul öğretmenlerini çok iyi hatırlarlar.

Bence bunda ki en büyük etken kişinin ilk olarak geniş çaplı bilgi kaynağının ilk öğretmeni olmasıdır.

Tabi bu durumda görevinin gereği gibi yapmayan kişilerde unutulup yok olup gidiyor.

Mehtap Öğretmenimi ve onun gibi görevini layığıyla yapan bütün öğretmenleri Sevgili Mehtap öğretmenin şahsında kutluyor tebrik ediyor BAŞARILAR DİLİYORUM..

Sevgili Arkadaşlarım,
İşte size bu değerli öğretmenimizin sitesi olan

http://mehtapkilic.tr.gg

Sitesini görişlerinize ve ziyaretlerinize sunuyor,

Hepinizi sevgiyle kucaklıyor Başarılar diliyorum..

Mesaj29.07.2008, 06:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Başarılı bir siteniz var öğretmenim Wink
Mesaj29.07.2008, 09:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

ormela yazmış:
Öğretmenlik ve Mehtap Öğretmen.

Öğretmenlik Mehtap öğretmen için oldukça önemli bir yere sahip ve çok kutsal bir meslek.

Öğretmen demek kişiyi yeniden oluşturan ona şekil veren bilgilerle donatan kişidir

Tabi Mehtap Öğretmen gibi bu görevini hakkıyla yerine getiren öğretmenlerin tanımı bu kadar kısıtlı cümlelerle anlatmak yetersiz ve eksik kalır.

Ama şuan böyle önemli kişileri anlatacak kelimelerin yetersiz olacağından burda düşüncelerimi kısıtlıyorum.

İnsanlar genelde ilkokul öğretmenlerini çok iyi hatırlarlar.

Bence bunda ki en büyük etken kişinin ilk olarak geniş çaplı bilgi kaynağının ilk öğretmeni olmasıdır.

Tabi bu durumda görevinin gereği gibi yapmayan kişilerde unutulup yok olup gidiyor.

Mehtap Öğretmenimi ve onun gibi görevini layığıyla yapan bütün öğretmenleri Sevgili Mehtap öğretmenin şahsında kutluyor tebrik ediyor BAŞARILAR DİLİYORUM..

Sevgili Arkadaşlarım,
İşte size bu değerli öğretmenimizin sitesi olan

http://mehtapkilic.tr.gg

Sitesini görişlerinize ve ziyaretlerinize sunuyor,

Hepinizi sevgiyle kucaklıyor Başarılar diliyorum..

Sitemle ve şahsımla ilgili pozitif düşünceleriniz ve verdiğiniz moral gücü ile destek için sonsuz teşekkür ederim.
Sizin gibi değerli şahsiyetlerden, toplumda belli bir olgunluğa ulaşmış, yaşamış görmüş kimselerin böyle yanımızda olması çok güzel.
Öğretmenlik benim başıma gelen en güzel değerlerden biri. Kutsal bir meslek...Sitem de mesleki çalışmalarıma bol bol değindim...
Çocuklar bir toplumun geleceği...En önemli değerleri....Kıymeti bilinmesi gerekenler...Çiçeklerimiz...
Çiçeklerimle ilgili ziyaretlerinizi herkesin bekliyorum. Farklı fikirleri, düşünceleri, öğretmenleriyle ilgili anılarını paylaşmak isteyenleri de...
Saygılar sunuyorum...
Mesaj29.07.2008, 09:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

kralmustak yazmış:
Bu Muhteşem Siteyi Herkese Şiddetle Tavsiye Ediyorum.

www.mehtapkilic.tr.gg Arrow Öğretmenimin Sitesi.

Öğretmenlik ve öğrencilik adına kendinizden değerler bulacağınıza inandığım sitemi tavsiyeniz için çok teşekkür ederim:wink:
Mesaj29.07.2008, 09:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

karayizbiz yazmış:
Başarılı bir siteniz var öğretmenim Wink

Başarılı bulduğunuz ,beğendiğiniz ve daha da önemlisi bunu bizlerle başlığımda paylaştığınız için teşekkürler... Wink
Mesaj29.07.2008, 11:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yararlı bir site
tebrik ederim Smile
Mesaj29.07.2008, 11:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Okula yeni başlayan bir çocuğun okulda başarılı ya da başarısız olmasında aile ve çevrenin etkisi kadar öğretmenin tutum ve davranışlarının da etkisi vardır.

Başarılı bir öğrenme ortamının oluşturulmasında, çocuğun okulu ve dersleri sevmesinde, öğretmenlerin, özellikle ilköğretim okulu öğretmenlerinin etkisi büyüktür. Bu dönemde okulu ve dersleri sevmeyen öğrenci ilerdeki öğrenim hayatında da okumayı ve dersleri sevmemekte, bu da öğrencinin öğrenim hayatının başarısız geçmesine neden olmaktadır.

Mehtap Öğretmen'in görevini layıkıyla yerine getiren öğretmenlerden biri olduğunu belirtmek isterim.

Mehtap Öğretmenlerin çoğalması Türk Eğitim Sistemi'ne büyük katkılar yapacaktır.
Mesaj29.07.2008, 20:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

siirlerleyasamak yazmış:
Okula yeni başlayan bir çocuğun okulda başarılı ya da başarısız olmasında aile ve çevrenin etkisi kadar öğretmenin tutum ve davranışlarının da etkisi vardır.

Başarılı bir öğrenme ortamının oluşturulmasında, çocuğun okulu ve dersleri sevmesinde, öğretmenlerin, özellikle ilköğretim okulu öğretmenlerinin etkisi büyüktür. Bu dönemde okulu ve dersleri sevmeyen öğrenci ilerdeki öğrenim hayatında da okumayı ve dersleri sevmemekte, bu da öğrencinin öğrenim hayatının başarısız geçmesine neden olmaktadır.

Mehtap Öğretmen'in görevini layıkıyla yerine getiren öğretmenlerden biri olduğunu belirtmek isterim.

Mehtap Öğretmenlerin çoğalması Türk Eğitim Sistemi'ne büyük katkılar yapacaktır.

Düşünceleriniz ve katılımlarınız için çok teşekkür ederim...
Bütün meslekler toplumda çok değerli ve önemlidir.
Hepsine saygı duyuyorum.
Hepsinin ayrı ayrı zorluk ve güzellikleri vardır.
Ama izninizle öğretmenliği ayırmak istiyorum.
Bir insanı, küçük bir çocuğu şekillendirmek söz konusu.
İş sadece okuma yazma, toplama çıkartma öğretmek değil...
7 yaşındayken alıp 12 yaşına kadar emek harcıyorsunuz...
Günün 6 saati sizinleler.
Mutluluklarıyla, sevinçleriyle, ümitleriyle ve tüm çocukluklarıyla...
Bu bir aşk dostlar...
Her gün sınıfa girince size bakan onlarca çift gözle karşılaşınca herşeyi unutuyorsunuz.
40 dk sahne sizin ve onların...
Ve biliyorsunuz ki siz öğretmen olarak o minik yüreklerde çok büyüksünüz...
Tıpkı onların benim yüreğimde büyük olduğu gibi...
Mesaj29.07.2008, 20:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

ögretmenlerimiz bizim baş tacımız
kızımın ögretmenin kızım için ne kadar emek harcadıgını onun başarıdıyla nasıl gurur duydugunu bilirim
sizler olmasanız bizler ve çocuklarımız nasıl ögrenirdik okumayı yazmayı
şu an size yazdıgım satırları yazmayı..
iyiki varsınız
Mesaj30.07.2008, 07:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

işte size yenilikçi öğretmenlerimizden biri

elma şekerleri,

merak ediyorsanız buyurun. Wink

http://mehtapkilic.tr.gg/ELMA-%26%23350%3BEKER%26%23304%3B-4.htm?PHPSESSID=10d204175ac6dc28ecde00908af17200

Mesaj30.07.2008, 09:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

SEVGİYİ BİLENLER
Bir gün sormuşlar ermişlerden birine: "Sevginin sadece sözünü edenlerle, onu yaşayanlar arasında ne fark vardır?"diye. "Bakın göstereyim" demiş ermiş.
Önce sevgiyi dilden gönüle indirememiş olanları çağırarak onlara bir sofra hazırlamış. Hepsi oturmuşlar yerlerine. Derken tabaklar içinde sıcak çorbalar gelmiş ve arkasından da "derviş kaşıkları" denilen bir metre boyunda kaşıklar. Ermiş "Bu kaşıkların ucundan tutup öyle yiyeceksiniz" diye bir de şart koymuş. "Peki" demişler ve içmeye teşebbüs etmişler. Fakat o da ne? Kaşıklar uzun geldiğinden bir türlü döküp saçmadan götüremiyorlar ağızlarına. En sonunda bakmışlar beceremiyorlar, öylece aç kalkmışlar sofradan.
Bunun üzerine "Şimdi..." demiş ermiş. "Sevgiyi gerçekten bilenleri çağıralım yemeğe." Yüzleri aydınlık, gözleri sevgi ile gülümseyen ışıklı insanlar gelmiş oturmuş sofraya bu defa. "Buyurun" deyince her biri uzun boylu kaşığını çorbaya daldırıp, karşısındaki kardeşine uzatarak içmişler çorbalarını. Böylece her biri diğerini doyurmuş ve şükrederek kalkmışlar sofradan.
"İşte" demiş ermiş. "Kim ki hayat sofrasında yalnız kendini görür ve doymayı düşünürse o aç kalacaktır. Ve kim kardeşini düşünür de doyurursa o da kardeşi tarafından doyurulacaktır şüphesiz.
Şunu da unutmayın: Hayat pazarında alan değil, veren kazançlıdır her zaman..."

SAYGILARIMLA

Mesaj01.08.2008, 22:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hiç kurşunkalemle aramızda benzerlikler olabileceğini düşündünüz mü?

"Nasıl?" dediğinizi duyar gibiyim. İşte açıklaması:

*Kurşunkalem gibiyiz, hatalarımız düzeltilebilirse de izlerini tümüyle yok edemeyiz. Geçmişi değiştiremeyiz ama düzeltme yoluna gidebiliriz.

*Kurşunkalem gibiyiz, acılarımız bizim kalem açacağımızdır. Yaşadığımız zorluklar kişiliğimizin biçimlenmesine yardımcı olurlar.

*Kurşunkalem gibiyiz, birisinin elimizden tutmasına izin verirsek çok şey yapabiliriz.

*Kurşunkalem gibiyiz, her fırsatta izimizi bırakabiliriz. Yaşamda var oluş nedenimiz budur, izimizi bırakmak. Belki küçük bir yolda, belki birlikte olduğumuz insanlarda, belki yetiştirdiğimiz insanlarda, ama kesinlikle arkamızda iz bırakmaya çabalamalıyız.

*Kurşunkalem gibiyiz, içimizde ne olduğu önemlidir. Anlayış ya da hoşgörüsüzlük, sevgi ya da şiddet, barış ya da huzursuzluk, nezaket ya da benmerkezcilik, umut ya da umutsuzluk, yüreklilik ya da korku, önemli olan içimizde ne olduğudur.

Şimdi yazı yazmak için elinize bir kurşunkalem aldığınızda, bir an için durun ve bu küçük yazı aracını düşünün. O, bize yaşam hakkında kimi önemli dersler öğretmektedir.
Mesaj02.08.2008, 09:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayattan ne beklersin

ne özlediğini bilmeden
sevipte sölemeyeden
her akşam kahırından içerken
aşkını içine bir öfke gibi gömüp
bir sır gibi saklarken belkide .......
hani büklüm büklüm olur ya insan sevdiğinin yanında
hani sölemek istersinde söyleyemezsin ya
bazı şeyler vardırda artık yeter dedirtir sana
ben o seviyey geldim''diyorsan'' kimseye değil kendine son bir şans ver
çektiğinin ne ceza ne de çile olduğunu düşünmeden
sanki bir su damlası gibi hayat akıp gider ya işte öle olursun birden böle bir zamanda...
Hayattan ne beklersin ki..
Bazen hayat getiriverir insana beklemediklerini..
Bir başarı,
Bir hedef,
bir inci taneleri..
Bir bakarsın binlere ulaşıverir..
Hayat insana bilginin,sevginin ışıgında geliverir...
Hayat insana Mehtap hocama getirdigi gibi
inci tanelerini sunuverir...
Hayat bu..
yüzünde tebessümleride var eder,üzüntüleride..
Hayat bu..
Bize hayatı öğretenlerin izinde,
gücümüzün,ömrümüzün yettiği yere kadar...

Mesaj02.08.2008, 09:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

http://sari-alan.tr.gg/
http://tugberkyalcin.tr.gg/
http://oyyyyy.tr.gg/
http://sinifogretmenimiz.tr.gg/

Sizlerin güzel hikayeleri, benim için çok değerli fikir ve düşünclerine yer verdiğiniz paylaşımlarınızla zenginleşiyor başlığım....Hepinize çok teşekkür ediyor, başarılar diliyorum....
Önceki mesajları göster: