Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj06.08.2008, 20:30 (UTC)    
Mesaj konusu: Emek hırsızlığı çanakcısı opera hakkında

Değerli yöneticiler sevgili kardeşlerim ve arkadaşlarım, bilindiği üzere opera tarayıcısı ile girildiğinde sitelerimizin tasarımları ve içerikleri kötü niyetli ve bazı uyanıklar tarafından çalınabilmektedir. yani emek veren arkadaşların emekleri gasp edilebilmektedir. opera tarayıcısıda kendinden tarama yapılmasını sağlayabilmek için buna çanak tutmaktadır artık biz tr.gg ailesi olarak bu opera tarayıcısına ve bu uyanıklara dur demeliyiz. ben şahsım adına tr.gg yöneticilerinden opera tarayıcısının tr.gg siteleri içinde tarama yapmasını engellemesini istiyorum sizlerinde benim gibi bu emek hırsızlarına ve opera tarayıcısına müsamaha gösterilmesini istemeyeceğinizi sanıyorum ve sizlerde görüşlerinizi bu konu altında bildiriniz susmayalım sustukca sıra bizede gelecektir. arzederim. sayğılarımla
Mesaj06.08.2008, 23:18 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Emek hırsızlığı çanakcısı opera hakkında

htmlcentre yazmış:
Değerli yöneticiler sevgili kardeşlerim ve arkadaşlarım, bilindiği üzere opera tarayıcısı ile girildiğinde sitelerimizin tasarımları ve içerikleri kötü niyetli ve bazı uyanıklar tarafından çalınabilmektedir. yani emek veren arkadaşların emekleri gasp edilebilmektedir. opera tarayıcısıda kendinden tarama yapılmasını sağlayabilmek için buna çanak tutmaktadır artık biz tr.gg ailesi olarak bu opera tarayıcısına ve bu uyanıklara dur demeliyiz. ben şahsım adına tr.gg yöneticilerinden opera tarayıcısının tr.gg siteleri içinde tarama yapmasını engellemesini istiyorum sizlerinde benim gibi bu emek hırsızlarına ve opera tarayıcısına müsamaha gösterilmesini istemeyeceğinizi sanıyorum ve sizlerde görüşlerinizi bu konu altında bildiriniz susmayalım sustukca sıra bizede gelecektir. arzederim. sayğılarımla

Benimde sitemin içeriği çalındı hemde öyle böyle değil sitemi direkt olarak kopyalayıp kullandılar. Ama bu kişiler suçlu olduklarını bildikleri için şu mesajı göndermeniz yeterli..
Alıntı:
Sitemden çaldığın içeriği silip en kısa zamanda bana özel mesaj ile bildirmeni öneriyorum, aksi takdirde siteni şikayet edeceğim..

Bu mesaj sonrasında "Tamam", "İçeriğiniz silindi" gibi ne söyleyeceğini bilemez bir mesaj alırsınız ve sorun ortadan kalkar.. Laughing
Bir diğer konuda site içeriğinin çalınmasının Opera ya da herhangi diğer bir tarayıcı ile alaksı yok. Tüm tarayıcılarda olan Kaynağı Göster özelliği ile tüm sitelerin tüm içerikleri rahatlıkla alınabilir. Bu yüzden tüm suçu bir tarayıcıya yükleyip engellenmesini istemek saçma birşey.. Wink
Mesaj06.08.2008, 23:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

sağ tıklama engeli veya kopyalama engeli hiçbi şeyi değiştirmez söylemiş olayım.tabi içeriğinizi çalan kişi amatörse ayrı.
ama biraz bu işleri biliyosa içeriğini çalındı bil.
önüne geçmen İMKANSIZ

Mesaj07.08.2008, 10:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

o zaman bedava-sitem tr.gg teknik ekibinin tasarım ve içerik çalmayı önleyecek bir statü program geliştirmesi veya var (varsa) olan proğramlardan faydalanması gerekli. çünkü bu haklı insanları magdur duruma düşüren bir olay.
Mesaj07.08.2008, 11:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

htmlcentre yazmış:
o zaman bedava-sitem tr.gg teknik ekibinin tasarım ve içerik çalmayı önleyecek bir statü program geliştirmesi veya var (varsa) olan proğramlardan faydalanması gerekli. çünkü bu haklı insanları magdur duruma düşüren bir olay.

Idea Buna gerek yok. Copright denen bir şey var. Copright hakkını aldıktan sonra kişi senin içeriğini alırsa dava açabilirsin.
Mesaj07.08.2008, 12:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

hersite-burada yazmış:
htmlcentre yazmış:

Idea Buna gerek yok. Copright denen bir şey var. Copright hakkını aldıktan sonra kişi senin içeriğini alırsa dava açabilirsin.

o dava kaç yıl sürer. hangi makeme bakar ve o kadar vakti nerden bulacağız artı masrafları kim karşılayacak Question
Mesaj07.08.2008, 12:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

htmlcentre yazmış:
hersite-burada yazmış:
htmlcentre yazmış:

o dava kaç yıl sürer. hangi makeme bakar ve o kadar vakti nerden bulacağız artı masrafları kim karşılayacak Question

O mahkeme tek celsede biter çünkü sizin olduğunu belgelediğiniz bir içeriği başkası izinsiz kullanıyor kısaca hırsızlık yapıyor. Bunun da cezası neyse uzatılmadan kişilere verilir.. Wink
Mesaj07.08.2008, 12:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tasarımını çaldığı için para bile alırsın.
Mesaj07.08.2008, 13:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

peki böyle bir statü veya program geliştirilse ne şeytanı görsek nede besmeleyi çeksek daha güzel olmazmı. diken üstünde durmaktansa güvenli, güvenilir bir ortamda bilgimizi yapmak istediklerimizi icra etsek sitemize her gireni kuşku ile takip etmesek. fevkalade olmazmı. Smile
Mesaj07.08.2008, 13:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

htmlcentre yazmış:
peki böyle bir statü veya program geliştirilse ne şeytanı görsek nede besmeleyi çeksek daha güzel olmazmı. diken üstünde durmaktansa güvenli, güvenilir bir ortamda bilgimizi yapmak istediklerimizi icra etsek sitemize her gireni kuşku ile takip etmesek. fevkalade olmazmı. Smile

Söylediğin konuda haklısın, ama siteyle birlikte ekstradan bir uygulama çalıştırmak siteyi çok yavaşlatacaktır hatta belki de kullanıcının bilgisayarını da yavaşlatacak ve kişi bir daha siteyi ziyaret etmek istemeyecektir. Ama bir uygulama yerine birkaç kod eklersek sitemize en azından kötü niyetli ama acemi kullanıcılara karşı kendimizi korumuş oluruz. Aşağıdaki kod sitede sağ tıklanmasını ve IE'da mouse ile seçim yapılmasını engelliyor eğer istersen bunu kullanabilirsin.. Wink
Kod:
<body oncontextmenu="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">

Mesaj07.08.2008, 17:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dijital dünya kopyala+yapistir kolayligi ile taninmaktadir.
Bu dünyada buna karsi önlem yokken, bizim de böyle bir önlem alabilmemiz mümkün degil...
Biz yine de icerigi + tasarimi calinti olan siteleri bildiginiz gibi sikayet durumunda kontrol ediyor, elimizden geldigince asil hakki olani korumaya calisiyoruz.
Malesef böyle.
Bedava indirdiginiz lisansli programlari, oyunlari ve müzik eserlerini düsünüp, kendi eserlerinizin bu ortamda ne kadar sizin emeginiz olarak görüldügünü görebilirsiniz...
Mesaj07.08.2008, 20:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

bunun farkındayım. ben sizin açınızdanda düşünmüştüm. dahada işiniz kolaylaşır diye. benim tasarımım ve içeriğim olduğu gibi çalındı. tarihlerle tasarımın ve içeriğin benim olduğunu ispatladım ve çalan kişinin sitesi silindi. bedava-sitem in iyi niyet ve dürüstlüğünden benim en ufak bir şüphem yok ancak suistimalciler var bu iyi niyeti suistimal ediyorlar..
Mesaj08.08.2008, 17:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

selin yazmış:
Dijital dünya kopyala+yapistir kolayligi ile taninmaktadir.
Bu dünyada buna karsi önlem yokken, bizim de böyle bir önlem alabilmemiz mümkün degil...
Biz yine de icerigi + tasarimi calinti olan siteleri bildiginiz gibi sikayet durumunda kontrol ediyor, elimizden geldigince asil hakki olani korumaya calisiyoruz.
Malesef böyle.
Bedava indirdiginiz lisansli programlari, oyunlari ve müzik eserlerini düsünüp, kendi eserlerinizin bu ortamda ne kadar sizin emeginiz olarak görüldügünü görebilirsiniz...

Acaba benim yaptıgım oyunları,programları,resimleri,wallperleri,3d çalışmaları,müzikleri yazılarımı çalanlar varmı ki ? Crying or Very sad Crying or Very sad
ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Mesaj08.08.2008, 18:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

bence bunun kodunu her keze dağıtalım msn yapabiliriz ama çok zor olur
Mesaj09.08.2008, 10:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Benimde çalmışlardı 2-3 kere