Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj16.07.2008, 15:07 (UTC)    
Mesaj konusu: Photoshop ile css design tasarım

Ewt arkadaşlar web tasarımımızı daha da güzelleştirecek ve daha da güzel efektler verecek bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.
Arkadaşlar bildiğimiz üzere iyi bir web tasarımı dreamweaverdan yapılır. Frontpage de yardımcı programdır. Dreamweaverda yapacaklarımız şeyler bellidir. Tabloya link,içerik,resim,vs şeyler eklemek, Ben ise web tasarımda sınırlı tutulmak istememişimdir hiç bir zaman için. Ve daha farklı yollara başvurdum. Photoshop ile web tasarımı. Bu konuyu anlatayım önce.
Photoshop belli başlı bir resim düzenleme programıdır. Pohotoshopta güzel tasarımlar yapıp bunu sitemizde kullanabiliriz. Örnek site : www.DeliceLove.tr.gg Diyelimki photoshopta tasarımımızı yaptık ve dreamweavera aktarmayı bilmiyorsunuz. O zaman burayı dikkatli okuyun. Tasarımınız bittikten sonra bu tasarımı slice tool aracıyla 3 veya 4 parçaya dikkatli bir şekilde bölüyoruz. File - Save for web yoluyla bunu kayıt ediyoruz. Save for web tıkladıktan sonra sağ üst kösede resim formatı var. Bunu gif yaparsanız resiminizin kalitesi daha güzel görünür. Sonra bu kayıt yaptığınız resimlere göre dreamweaverda tablo açıyorsunuz. Tablonun bg kısmına resimleri tek tek yerleştiriyosunuz. Ondan sonra linkleri eklemek zaten basit. Umarım faydalı olmuşumdur. Herkese şimdiden başarılar. Wink Wink

[color=red]Sitenizin Reklamını Yapmayınız..
ironarchives

En son delicelove tarafından 13.08.2008 09:29:44 tarihinde değiştirildi, toplam 7 kere değiştirildi
Mesaj18.07.2008, 20:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler bu yöntemi cok kullanıyorum gercekten bu şekilde css çok kolay.

Siten güzel olmuş bu arada Wink
Mesaj13.08.2008, 08:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yorumlarınızı bekliyorum
Mesaj13.08.2008, 08:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

anlatım için teşekkürler ama yönlendirme yapmayınız.. Wink
Mesaj14.08.2008, 08:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

biraz reklama kaçmış ama sağol Very Happy

Mesaj30.09.2008, 09:25 (UTC)    
Mesaj konusu: