Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.08.2008, 15:10 (UTC)    
Mesaj konusu: İçinizdeki Lideri Uyandırın..!---Gelepsi'den Taktikler

İçinizdeki Lideri Uyandırın..!

SADECE 10 DK. DA YAZDIM ÖZÜR DİLERİM YARIN AYRINTILI OLARAK GELECEK

Çoğu insan hayatta lider olmayı ve yanındakilere söz geçirmeyi ister.Fakat yine çoğu kişinin bunda başarılı olduğu söylenemez.
Her insanın içinde bir lider vardır.Fakat uyuyor.Bunu uyandırmak sizin elinizde.Lider olabilmenin en iyi yolu "kendinize söz geçirmekten" ibarettir.Bir insan eğer topluluğa hükmetmek istiyorsa önce kendine hükmetmelidir.
Yani yapmanız gereken, bir işi yapmak istemeyipte onu yaparsanız,içinizdeki lider'i yavaş yavaş uyandırıyorsunuz demektir.Örneğin,hafta sonu banyo yapmanız gerekiyor fakat eriniyorsunuz ve banyo yapmıyorsunuz.İşte,eğer böyle bir durumda istemesenizde banyoya girerseniz kendinize hükmedebiliyorsunuz demektir.Yani bir nevi bu kendine emir vermektir.Kendinize hemen banyoya gir! derseniz ve girerseniz kendinize hükmedebiliyorsunuz demektir.Bu sadece bir örnekti.
Bu davranışı diğer hal ve hareketlerinizde de uygulayabilirseniz artık bedeninizi ele geçirdiniz demektir.Bütün liderler kendine hükmeder.Çünkü onlar da başkalarına hükmedebilmeleri için,önce kendilerine hükmetmeleri gerektiğini bilirler.
Liderlik için diğer bir ön koşul ise iyi ve sıkı bir program.Dahada önemlisi o pramgrama saniyesi saniyesine uymak.Kendi kendize bir program yapın.Ama programınız ilk başlarda biraz serbest olsun.Bir,iki gün bu programı kullanın ve sonra dahada sıkılaştırın.Yine aradan bir,iki gün geçtikten sonra programı biraz daha sıkılaştırın.
Böyle böyle kendinizi sıkıya,dsipline alıştırın.Unutmayın ki büyük insanlar hep dsiplinle ve programla hareket edin.

Bu sizler için paylaştığım ilk yazım.Yarın sitemin anasayfasında yazının ayrıntılı hali geliyor...
Mesaj24.08.2008, 15:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu yazının devamını merak ettim yarın sitenizden bakarım neyse.İlgimi çektide Laughing
Mesaj24.08.2008, 15:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu yazı size aitse gerçekten güzel:D
Mesaj24.08.2008, 20:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu güzel ve bilgili paylasimdan dolayi sonsuz tesekkurler..
bir sekilde istifade ettigime inaniyorum..
Rabbim kaleminize guc versin..

Selam ve dua ile..
Mesaj25.08.2008, 05:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

eylul-yagmuru yazmış:
Bu güzel ve bilgili paylasimdan dolayi sonsuz tesekkurler..
bir sekilde istifade ettigime inaniyorum..
Rabbim kaleminize guc versin..

Selam ve dua ile..

Çok sağol allah sendende razı olsun.
Daha yeni yazılar sizi bekliyor.
Mesaj25.08.2008, 17:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok Güzel Teşekkürler.
Ayrıca Bu Siteye Yönlendirme Oluyor Birdahakine Hepsini Yazmaya Özen Gösterin Wink
Mesaj26.08.2008, 09:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

japon-cocuk yazmış:
Çok Güzel Teşekkürler.
Ayrıca Bu Siteye Yönlendirme Oluyor Birdahakine Hepsini Yazmaya Özen Gösterin Wink

beğendiğinize sevindim bir dahakine uayrınızı dikkate alırım
Önceki mesajları göster: