Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj09.09.2008, 12:33 (UTC)    
Mesaj konusu: Türkçe ve İmla Kuralları!!!

Merhaba

Forumumuz Teknik Forum diye imla kurallarının hiçe sayılması doğru mu? BS nin % 90 ı genç öğrenci.. Sürekli uyarıldıkları halde görmezlikten gelip aynı hatalara devam ediyorlar.

Şu herkez kelimesi beni çılgına çeviriyor. Herkez değil herkes. Genci yaşlısı hep aynı hatayı yapıyor.. Çoğu öğrenci, öğrenci olmayanlar ise okumuş bir yerlere gelmiş insanlar. Ama çok az kişi hariç kimse imla kurallarına uymuyor.

Önerim: Aramızda cahil insan olmadığına göre herkes imla kurallarını bilir. Hele öğrenciler illa ki bilmeli.. O zaman klavye hataları hariç ki hemen belli olur, İmla Kurallarına uymayanları bir müddet forumdan uzaklaştıralım. Gelsinler ama yazamasınlar..

Lütfen bu konuda birşeyler yapalım..
Mesaj09.09.2008, 12:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
Zaten dikkat ettiğim bir konuydu bu,daha fazla dikkat etmeliyiz,haklısınız.
Konuştuğumuz kendi dilimizi doğru yazamıyorsak ne derdimizi anlatabiliriz ne de kendimizi ifade edebiliriz.
Yazmasını bilmeyen forum kullanmamalıdır.
İyi eğlenceler.
Mesaj09.09.2008, 12:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
Merhaba,
Zaten dikkat ettiğim bir konuydu bu,daha fazla dikkat etmeliyiz,haklısınız.
Konuştuğumuz kendi dilimizi doğru yazamıyorsak ne derdimizi anlatabiliriz ne de kendimizi ifade edebiliriz.
Yazmasını bilmeyen forum kullanmamalıdır.
İyi eğlenceler.

Hemen cevap yazdığınız için teşekkür ederim Hocam. Sizin bu konudaki hassasiyetinizi biliyorum. Bunun tüm foruma yayılmasını can-ı gönülden diliyorum.
Mesaj09.09.2008, 13:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet çok haklısınız...
Ayrıca klavye hatalarını haddinden fazla yapanlar da oluyor. Aynı uygulama onlar içinde geçerli olmalı diye düşünüyorum.
Sonuçta kovalayan yok. Mesajlar anlaşılır ve düzgün bir biçimde yazıldıktan sonra da gönderilebilir...
İyi eğlenceler...
Mesaj09.09.2008, 14:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

trggcanavari yazmış:
Evet çok haklısınız...
Ayrıca klavye hatalarını haddinden fazla yapanlar da oluyor. Aynı uygulama onlar içinde geçerli olmalı diye düşünüyorum.
Sonuçta kovalayan yok. Mesajlar anlaşılır ve düzgün bir biçimde yazıldıktan sonra da gönderilebilir...
İyi eğlenceler...

Çok doğru kovalayan yok. Kontrol ettikten sonra göndermek lazım.

Önizleme diye bir buton var bilmem dikkatinizi çekti mi? O butonu kullanmayı deneyin hatalar hemen görülüyor. Biraz çaba gösterilirse mesajların anlaşılır ve düzgün olmaması için bir sebep kalmaz.
Mesaj09.09.2008, 14:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

''okey tam(tamam) iim(iyiyim) sen''

bahse, sanırım bu bir yaşam felsefesi olmuş durumda.(özentilik)

...hafif hafif iğnelemek olmuyor.sert olmak gerek.
iyi günler.
Mesaj09.09.2008, 15:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Örnek Vermek Hıcbır Zaman Istemem

Yanlız ;

zamankop

Arkadas , Gercekten Turkce Kullanma Hakkında Haddı Fazla Acmıs Durumunda

Gecende Allaha Alah Dedıgını Bıle Gordum

Bu Turkce Bu Kadar Ezılecekse Denılecek Fazla Bırsey Bulamamaktayım

Bu Adam 10 Kere Uyarıldı Forumdan Nıye Uzaklastırılmadı ?

Neyse , Ornek Vermek Haddıme Degıl Sevmemde Ama Zorunlu Bırakıyorlar Bazen Insanı

Kucuk Ve Onemlı Bır Not Soylemek Istıyorum Belkı Guluceksınız Ama

Klavyemde Bazı Tuslarım Malesef Bozuk Bu 5'Incı Klavyem Ve ALmaya Acıkcası Bakmıyorum

Klavyemde Ornek Vermek Gerekırse P Harfım Bozuk Ve Bu Harfı Bıle Dıl Cıkaran Ifade Var Ondan Alakarak Kullanıyorum Laughing

Ve O Harfı Buyuk Yazmamın Nedenı O'dur

Neyse ;

Bu Onerı Gerceklestırılmesını Beklıyoruz , Tesekkurler Wink
Mesaj09.09.2008, 15:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr siz kendinizle yüzleşmemişsiniz yada ne yaptığınızın farkında değilsiniz.

klavyenizin, t-a-m-a-m karakterlerine komut verdiğiniz halde okey yazdığı zamanlar oluyor sanırım.

lafla peynir gemisinin yürümeyeceğini dün söylemiştim.
yürüteceği dünden bugüne kadarmış.

amacım tartışma yaratmak değil,sizi teşir ederek rencide etmek de değildir.yukarıda söylenneler...
ve yukarıda söylediğim gibi sert olmam konusu...

eğer beni anladıysanız kendinize çeki düzen verirsiniz...ve anlamsız çıkışmalar yapmazsınız.

iyi günler
Mesaj09.09.2008, 15:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

turkmayasi yazmış:
net-tr siz kendinizle yüzleşmemişsiniz yada ne yaptığınızın farkında değilsiniz.

klavyenizin, t-a-m-a-m karakterlerine komut verdiğiniz halde okey yazdığı zamanlar oluyor sanırım.

amacım tartışma yaratmak değil,sizi teşir ederek rencide etmek de değildir.yukarıda söylenneler...
ve yukarıda söylediğim gibi sert olmam konusu...

eğer beni anladıysanız kendinize çeki düzen verirsiniz...ve anlamsız çıkışmalar yapmazsınız.

iyi günler

Sızınle Her Zamankı Gıbı Polemıge Gıremıyecegım

Nede MuhataP Olacagım

Sızın Amacınız Baska Ve Farklı Wink

Konun Adı ;

Türkçe ve İmla Kuralları!!!

Sızın Benımsetmıs Olayınız

Alıntı:

Ilgınc Cok Ilgınc Rolling Eyes
Mesaj09.09.2008, 16:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arrow Konun adı mı? Konunun adı olacaktı değil mi? NET-TR.Ayrıca örnek de veremezsiniz.Hiç kimseyi örnek göstermeye hakkınız yoktur.Bu sadece yöneticilerin görevidir.Eğer birinin yaptığı hatalardan sıkıntılıysanız onu ö.m yoluyla uyarabilir ve moderatör arkadaşlara şikayet edebilirsiniz.Forumda ad vererek bunu yapıyor demek ayıptır ve karşıdakini incitir. Wink
Mesaj09.09.2008, 16:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

djberkan74 yazmış:
Arrow Konun adı mı? Konunun adı olacaktı değil mi? NET-TR.Ayrıca örnek de veremezsiniz.Hiç kimseyi örnek göstermeye hakkınız yoktur.Bu sadece yöneticilerin görevidir.Eğer birinin yaptığı hatalardan sıkıntılıysanız onu ö.m yoluyla uyarabilir ve moderatör arkadaşlara şikayet edebilirsiniz.Forumda ad vererek bunu yapıyor demek ayıptır ve karşıdakini incitir. Wink

Arkadaslar Hıc Kımse Yanlıs Anlamasın

Djberkan74 Adlı Kullanıcıyla '' TARTISMA '' Degıl '' ELESTIRIMI '' Soylıyecegım

O Kullanıcıya Kac Kere Uyarı Verıldı

Kac Kere Sıkayet Edıldı

Kac Kere Forumun Ortasında Uyarıldı

Bılırmısınız ?

'' Incıtır '' Demıssınız , Benı Bu Forumda O Kadar Cok Ornek Gosteren Oldu Kı Sayılmaz

Okulda Ogretmenler Ornek Gostermıyormu Yanlıs Bır Hatnızda '' GOSTERIYOR ''

Telafı Etmesı Icın Bende Ornek Gosterdım

Bırde Sunu Soylemek Istıyorum , ALLAHA alah Dıyen Bır Insanı Ornek Gostermek Yanlısmı ?

Rahatsız Ettıysem Ozur Dılerım

Iyı Eglenceler Wink
Mesaj09.09.2008, 16:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
Her başlıkta tartışma ortamı yaratmakta ustasınız.
Konuya gereken cevap zaten verilmiş arkadaşlar.
Neden hala uzatmaktasınız anlamıyorum.
İyi eğlenceler.
Önceki mesajları göster: