Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.09.2008, 13:56 (UTC)    
Mesaj konusu: çok güzel hiçbir yerde bulamazsın

bir kalpsiz şair gördüm bugun yalnız kalmayı seven biriydi anlaşılan
yanına sokulmaya çalıştım ama cesaret edemedim öylesine susmuş kı ve öylesine
kıvranıyordu kı acılar içinde boğulmuş adeta ağlayan gözleri kan doldürüyordu yureğini
bellıkı yenılmıştı zamanahayatı bir yalandı sankı belkıde hayat yalan olmaya çalışıyordu ona karşı
hayata olan inadı yüzünden tebessüm eksılmezdı gözlerinden avutabiliyordu kendisini yalan gülüşüyle
gözlerinde zifiri bir karanlık yüzünde yılların yorgunluğu bedeninde çökmuş bir can vardı belkıde hayat hiç silinmeyecek bir iz bırakmıştı yüzünde
suskundu öfkelıydı korkuyordum yaklaşamıyordum bir turlu
sustum çöktüm bir köşeye oylece seyrettim gözlerini içim içimi yiyiyordu beynimı kemiriyordu düşündükleri
cesaretimi yenip yanına gittim ve oturdum bir köşeye
neden suskun suskun oturup düşünüyorsun ve bir turlu gülümsemen eksılmıyor gözlerinden sahte gülüşünle neden kendini avutuyorsun neden ağlıyorsun içim içimi yedi senı düşündükçe
ve cevap verdi konuştu her insanın bir derdi vardır kı ağlar derdi yoksa ağlarmı insan ve sustu
cebimdekı mendili uzattım kendisine sil o gözyaşlarını hayat ağlamaya değmez dedim
derdin nedir dedim arkadas neden ağlamaklı gözlerinden tebessümlü bir bakış bırakıyorsun ardında
başını hafiften kaldırıp bana baktı ve konuştu
ilk defa hayat bana yalan soyledi belkıde yalan olan bendim hayat yalan olmaktan ibaret herşeyden habersiz yaşatıyordu uzaklarda
dışarda hafiften bir yağmur yağıyordu onunsa zavallı yüreğinde fırtınalar kopuyordu tır tır tıtrıyordu
çayı yudumlayışı her sigarayı içine çekişi her nefes alışı bir ölümdü sankı
her çayı yudumlayışında bir ateş parçasını yudumlarmış gibi sıgarayı içine çekişi bin of dedirtiyordu içim yanıyor diyordu
kaybolan zamanı arıyor kahrolası derdine bir dert katıyor hayata bir kez daha haykırıyordu gözleri hayata bir hez daha yenıldığını ifade ediyordu
derdini anlattıkça açılıyor duy diyordu yüreği kulakları çınlatan sesiyle çıldırtıyordu kulaklarımı çığlıkları duyurmak istiyordu ama sadece ben hissediyordum
sankı bir dünya kurmuş kendi adını dert koymuş içini gözyaşlarıyla doldurmuş hayata olan sitemını dile getiriyordu bu şeklde
oda biliyordu haykırışı çığlıkları çırpınışı boşuna çünkü ben kalpsiz şairim diyordu çünkü o kalpsiz şair benım anne kendi kendimi aldatıyorum hıh sahte gülüşümle
anladım kı anne yalnızlığın ne demek olduğunu daha yenı yenı kavramaya başladım
her halım isyanı dile getirdi her sözüm feryada isyandı batan güneşin ardından bugunde ölmedim dedirtiyordu bana hayat
hasretimi dile getiremiyordum bir turlu susmalıydı dilim konuşmamalıydı yalnızlığı dile getirmemelıydım
gözyaşlarıyla dolu menbdili aldım elime gözyaşıyla dolu mendil kurumuştu adeta
anladım kı anne bir damla yaş bin dert demekti onun için bakar bakar dalardı uzaklara
ve bir tebessüm gizlıydı gözlerinde halbu kı anne hiç yenılmemıştı hayata
anladım kı anne garibimin derdi yalnız kalmakla başlamıştı
geri kalan zamanını düşünmekle geçiriyordu zamanı durdurmak istiyordu adeta
içinden uzak tutmak istiyordu herşeyi her nefes alışı kahrediyordu
gunden gune tek tesellıyı susmakta buluyor ağlamakta buluyordu
etrafa korkuyla bakıyordu ölümü beklıyordu sankı ölümün geleceğine inanmak istiyordu
artık bu yalan hayattan mahrum kalmak istiyordu ölümüm muhteşem olacak diyordu
ölüm bile anlam veremeyecek gülüşüme ölümümün ecele faydası olmayacak diyordu
korkunun ecele faydası kalmadı dedirtiyordu gözleri boğuluyordu gözlerimde adeta soylercesıne
biraz düşündüktenm sonra aklıma bir soru takıldı acaba ölümüm muhteşem olacak ölüm bile anlam veremeyecek gülüşüme derken neyi ifade ediyordu
merak ettim ve sordum neden ölüm bile anlam veremeyecek gülüşüne
ve ceap aradım aklımda oysa cevap anahtarıydı ve konuştu
ben yıllardır sırtımda taşıdım bunca yuku çekiyorum derdini birazda toprak taşısın benım derdimi çeksın çok tuaf bir insandı
uzun uzun düşünür tek hamleyle cevap veriyordu sorularıma
ölüme koşarcasına ayrıldı yanımdan ve şunları dile getiriyordu
beni ağlatmak isteyen o kadar çok insan oldu kı ağlatamadılar
hayatım boyunca beni sen anlattın benı sen aldattın bana sen yalan soyledin
ağlamak bilmeyen beni sen ağlattın hayat sen durmakla yetinmedin bense susmakla yetindim
bekle diyordu guneş doğmadan önce geleceğim dikileceğim karşına kalpsizlığımın hesabi soracağım diyordu
yaşamak buysa bırak kalsın diyordu biliyormusun anne o kalpsiz şair bendim
ağladı susmadı bir damlayaş düştü yerlere koptu bedenınden canı
tekrar uzattım o ıslak mendili kendisine yaş dökulmesın diye gözlerinden ama gözlerinden yaş dökülürcesine kan damlıyordu yureğine
kadere rets hayata eyvallah çekmişti bir kereve kendiside biliyordu saatler vuslatı vuruyordu gitmeliydi
bir an bile durmak istemıyor hesaplaşmak istiyordu yüz yüze gelmelıydı aklıyla yürüdü
tükenmiş dizleri taşıyamıyordu bedenını koparmak istiyordu ama biliyordu hissetmemelıydı korkuyu
çekip gitmek isteyen ve her anıyla ölümün bile anlam veremediği gülüşün sahıbı kalpsiz şair benim anne
ölümün geleceğini hisetmış gibi oldu ve arkasına baktı ölümün geleceğinden emındı öfkelıydı
korkuyorum diyordu arkadas korkum ölüm değil ölünce ya göremezsem gülüşümü diyordu
senı anlatıyordum anne çünkü o kalpsiz şair benım anne
belkı ölümü üzerinden atamamıştı sessizlığe burunmuş buğultulu sesi vardı konuşurken titriyordu gözleri kapanıyordu adeta ölüm saımıştı bedenıni
bellıkı yorgun düşmüştü zavallı yureği ama bir gülüşü vardı dediği kadar vardı masumdu
biliyormusun anne o kalpsiz şairi ben anlatıyordum sende çünkü o kalpsiz şair bendim anne
o gülüşüyle hayata bir göz kırpan o sesini sesine hapseden buğultulu sesiyle konuşmaya çalışan ama bir türlu konuşamayan kalpsiz şairin gözyaşı dökmesiyle son bulan şiiri ben anlatıyordum sana anne

Mesaj23.09.2008, 14:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

nasııl bir şir Arrow Arrow Cool
Mesaj23.09.2008, 16:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Emeğine Sağlık Paylaşımın İçin Teşekkürler.Şiiri Senmi Yazdın Razz
Mesaj23.09.2008, 16:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanalsahne yazmış:

öle bişey işte Razz
Mesaj23.09.2008, 16:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

sevgi-sitem yazmış:
sanalsahne yazmış:

öle bişey işte Razz

Nasıl Öyle Bişey İşte Laughing
Mesaj23.09.2008, 16:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

sevgi-sitem yazmış:
sanalsahne yazmış:

öle bişey işte Razz

Baskalarını Türkçe Kullanmasında Uyarıyorsunuz Kendiniz Aynı Seyi Gerceklestırıyorsunuz .

öle Degil ! = Öyle

İyi Eglenceler . Wink
Mesaj23.09.2008, 17:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
sevgi-sitem yazmış:
sanalsahne yazmış:

öle bişey işte Razz

Baskalarını Türkçe Kullanmasında Uyarıyorsunuz Kendiniz Aynı Seyi Gerceklestırıyorsunuz .

öle Degil ! = Öyle

İyi Eglenceler . Wink

degil =

Önceki mesajları göster: