Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.09.2008, 20:01 (UTC)    
Mesaj konusu: Photoshop'ta Fotograf Geçişi [ Resimli Anlatım ]

Bir sıra fotoğrafı yanyana yerleştirmek göze her zaman hoş görünmez. Ama fotoğraflar arasında geçiş sağladığımızda görsel bir tanıtım aracına ulaşırız.Bu sitenin üstünde de bir dizi fotoğraf geçişini görüyorsunuz.

1.Elimizde üç tane fotoğraf olsun. Bunlar arasında geçiş yapacağız:

2.Resimlerin boyutları 180x120'dir. Bu resimleri yan yana dizsek 180+180+180=540 piksellik bir pencere açmamız gerekir. Ancak biz resimler arasında geçiş yapacağız. Üç resim arasında iki geçiş var, 20'şer pikselden 40 piksel geçiş için kullanılacak. Bu durumda 540x120 piksel değil, 500x120 piksellik bir pencere açıyoruz.

İlk fotoğrafı en sola yerleştiriyorum. İkinci resmi soldan 160ncı piksele yerleştiriyorum. Diğer fotoğrafı da 320nci piksele. Bu işlemleri yaparken CTRL+R'ye basarak cetvel ve kılavuzlardan yararlanıyorum.

Her resim ayrı katmanlarda ve önceki resmin son 20 piksellik bölümü, sonraki resmin ilk 20 piksellik bölümünün üzerinde:

3.İlk resmin bulunduğu katmanı tıklıyorum ve LAYER/ADD LAYER MASK/REVEAL ALL ile katmana maske atıyorum. REVEAL ALL dediğimiz için maskenin rengi beyazdır. Beyaz görünürlüğü, siyahsa görünmezliği ifade eder. Ara tonlar ise geçişi sağlayacaktır. İlk resmin diğer resmin üzerinde olan 20 piksellik bölgesinde GRADIENT TOOL ile beyazdan siyaha geçiş yaratıyoruz. Böylece üstteki resmin son bölümleri görünmez oluyor ve geçiş oluşuyor.

Diğer resme de aynısını uyguldağımızda birbiri arasında geçiş olan üç fotoğrafı birleştirmiş olduk.

Sonuç :

Kolay Gelsin .. Wink
Mesaj27.09.2008, 20:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler güzel paylaşım.

İyi eğlenceler...
Mesaj27.09.2008, 20:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için teşekkürler

yararlı bir paylaşım olmuş

ellerine sağlık..
Wink
Mesaj28.09.2008, 05:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sağol İşime Yarayacak.
Mesaj11.10.2008, 06:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel paylaşım
Mesaj11.10.2008, 11:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

potoşop harika bir şey. Fotoğraflar yeniden doğdu adeta
Mesaj11.10.2008, 11:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bi anlatım sağol
Mesaj10.11.2008, 19:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Resimli Anlatım için Teşekkürler paylasım süper olmuş
Mesaj16.11.2008, 13:02 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Photoshop'ta Fotograf Geçişi [ Resimli Anlatım ]

net-tr yazmış:
Bir sıra fotoğrafı yanyana yerleştirmek göze her zaman hoş görünmez. Ama fotoğraflar arasında geçiş sağladığımızda görsel bir tanıtım aracına ulaşırız.Bu sitenin üstünde de bir dizi fotoğraf geçişini görüyorsunuz.

1.Elimizde üç tane fotoğraf olsun. Bunlar arasında geçiş yapacağız:

2.Resimlerin boyutları 180x120'dir. Bu resimleri yan yana dizsek 180+180+180=540 piksellik bir pencere açmamız gerekir. Ancak biz resimler arasında geçiş yapacağız. Üç resim arasında iki geçiş var, 20'şer pikselden 40 piksel geçiş için kullanılacak. Bu durumda 540x120 piksel değil, 500x120 piksellik bir pencere açıyoruz.

İlk fotoğrafı en sola yerleştiriyorum. İkinci resmi soldan 160ncı piksele yerleştiriyorum. Diğer fotoğrafı da 320nci piksele. Bu işlemleri yaparken CTRL+R'ye basarak cetvel ve kılavuzlardan yararlanıyorum.

Her resim ayrı katmanlarda ve önceki resmin son 20 piksellik bölümü, sonraki resmin ilk 20 piksellik bölümünün üzerinde:

3.İlk resmin bulunduğu katmanı tıklıyorum ve LAYER/ADD LAYER MASK/REVEAL ALL ile katmana maske atıyorum. REVEAL ALL dediğimiz için maskenin rengi beyazdır. Beyaz görünürlüğü, siyahsa görünmezliği ifade eder. Ara tonlar ise geçişi sağlayacaktır. İlk resmin diğer resmin üzerinde olan 20 piksellik bölgesinde GRADIENT TOOL ile beyazdan siyaha geçiş yaratıyoruz. Böylece üstteki resmin son bölümleri görünmez oluyor ve geçiş oluşuyor.

Diğer resme de aynısını uyguldağımızda birbiri arasında geçiş olan üç fotoğrafı birleştirmiş olduk.

Sonuç :

Kolay Gelsin .. Wink

Çook Güzel!..paylaşım İçin Teşekkürler

Forumda BonJuan-62 yerine ismimle yani "Deniz" diye hitap edilmesini tercih ederim!.Very Happy
Mesaj02.12.2008, 19:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Photofhiltreylede oluyor

Ödev-Arsivleri Sitem Silindi.Msnmi Unuttum Nerden Bulabilirim
Mesaj02.12.2008, 20:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Al

Tesekurler Mukemmel Paylasımm

Takıldıgınız zor sorunlarmı var burdan çözümünü bulabilirsin tıkla
Mesaj03.12.2008, 11:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

FevkaledePaylasım..