Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.10.2008, 17:52 (UTC)    
Mesaj konusu: Baş belası Goooooooooooogle | (Makale/Söyleyişi Yazısı)

BAŞ BELASI GOOGLE..
Evet. Google sadece bir baş belası... Farklı sitelerden tam 1 değil 2 değil 3 değil tam 42 defa tarafımıza şu soru soruldu... "Sayın kraliyet ailesi, google'da sitem çıkmıyor ne yapmam gerek" , " Sayın kraliyet ailesi sizin sitenizi google'dan arattırınca çıkıyor ama benimki çıkmıyor" , "Sayın kraliyet ailesi siz hangi sitelere üye oldunuzda google'da çıkmayı başardınız" Very Happy Bakın sevgili kardeşlerim neden google'ı bukadar kafaya taktığınızı anlamış değilim. Sitemin google'da çıkması için her hangi bir uğraşta bulunmadım. Google her 4 ayda bir site güncellemesi yapan, her 8 SANİYE'de veritabanı güncellemesi yapan bir sistemdir. Siz istesenizde istemesenizde google'da siteniz zaten çıkacak. Google sizin için tam bir baş belası olduğunu görüyorum ama takıntılarınızdan uzaklaşınız artık. Her sitenin bir pagerank değeri olur yani ziyaretçi yoğunluğu göstergesi diyebiliriz türkçe olarak. Bu değeriniz ne kadar artarsa google'da da bu değerinizin artacağını söyleyebilirim. Yeni açtığınız siteler ilk 1 hatta 2 ay google çıkması muhtemel değildir...

Örneğin genelde insanların com, net, org gibi sitelerin toplistlerinde çare aradıklarını gözlemliyorum. Yani com, net, org gibi sitelerdeki toplistlere kaydolunca sitenin google'da çıkacağını yada hit kazanacağınızı umuyorsunuz Very Happy Ama yanlıyorsunuz! Bu sitelerin toplistlerine kaydolmanız sizin hiçbir yararınıza değil hatta adamların reklamını yapmış oluyorsunuz... Ziyaretçi çekmek için güzel bir yöntemdir. Ne kadar ziyaretçi o kadar pagerank... Ama tavsiyem illa toplist'e üye olucam diyorsanız tr.gg sitelerindeki toplistleri tercih edin... Çünki bu sitelerin trafiği daha fazladır tıklanma oranı com.net.org gibi sitelerden daha fazladır..

Yani söyleyeceğimiz şu ki google sizin için bir baş belası olmasın. Google arama motorunda çıkmak için kendinizi yemeyin. Sitenizin bir köşesine <head>BURAYA</head> kodları arasına meta tag'lar yani etiketler oluşturup sitenizin herhangi bir yerine kaydedin. Yazıların illa gözle görülmesi yada okunması mecburi değildir. Bu sadece google'da arama motorlarında sizin bir adım öne çıkmanıza yarar. Yani sitem var ama google'da çıkmıyor diye üzülmeyin, yada çareler aramayın google zaten sizi içine alacaktır..

Makale / söyleyişi tarzı bu yazımı okuduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Umarım aydınlatıcı olmuştur. Sevgilerimle...

Mesaj04.10.2008, 19:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

SAKIN ctrl+w yapma çünkü sayfa kapanıyo Very Happy
Gündoğdu Hep Uyandık Stadlara Dayandık,Beşiktaşın Uğrunada Bayraklarla Dolandık,Semtimiz Erkek Semti Aşık Eder Herkezi, Üzerimden Eksilmesin Bayrağımın Gölgesi,İşte Biz Kötü Günde Hep Omuz Omuzayız,Övünmek Gibi Olmasın Biz KARAKARTALLI'yız...
Mesaj04.10.2008, 19:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

siyahbeyaznet yazmış:

Very Happy Very Happy O yüzden yapma diyorumya Very Happy

Mesaj04.10.2008, 19:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

siyahbeyaznet yazmış:
Mesaj04.10.2008, 19:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

vay be he hayat ama
google hucum
oda olmasa sitelere ziyaretçi azalır belki yoq olur en iyisi bırak yaşasın yazık olur Mr. Green Mr. Green

ctrl-w
closed
Mesaj05.10.2008, 07:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

arabeskdamar yazmış:
vay be he hayat ama
google hucum
oda olmasa sitelere ziyaretçi azalır belki yoq olur en iyisi bırak yaşasın yazık olur Mr. Green Mr. Green

ctrl-w
closed

Zaten anlatmak istediğimiz sitelerin google'de yer almıyorum diye şikayet etmesi. Buna bir açıklık getirdim Smile

Mesaj05.10.2008, 08:21 (UTC)    
Mesaj konusu: Google

Güzel paylaşım

Ancak; Taktir edersiniz ki dünyada milyonlarca hatta milyarlarca kişi arama motoru olarak Google kullanıyor. Webmaster'larda bu yüzden sitelerinin Google çıkmasını istiyorlar ki bunu istemek doğal. Neden yahoo yada Mynet gibi arama motorlarında çıksın diye uğraşmıyorlarda Google diyorlar. Tabiki Google en büyük ve milyonlarca site burdan ziyaretci çekiyor.

Demem o ki; Google sitenizin ön planda çıkması demek o sitenin ziyaretci sayısının çoğalması demek. Webmaster'larında bu sitede çıkma istediğiniz anormal bir durummuş gibi algılamamk gerekir diye düşünüyorum.

Selametle...
Mesaj22.11.2008, 21:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

vay google vay Mr. Green Mr. Green
Mesaj23.11.2008, 08:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

pirioyun
Alıntı:
Güzel paylaşım

Ancak; Taktir edersiniz ki dünyada milyonlarca hatta milyarlarca kişi arama motoru olarak Google kullanıyor. Webmaster'larda bu yüzden sitelerinin Google çıkmasını istiyorlar ki bunu istemek doğal. Neden yahoo yada Mynet gibi arama motorlarında çıksın diye uğraşmıyorlarda Google diyorlar. Tabiki Google en büyük ve milyonlarca site burdan ziyaretci çekiyor.

Demem o ki; Google sitenizin ön planda çıkması demek o sitenin ziyaretci sayısının çoğalması demek. Webmaster'larında bu sitede çıkma istediğiniz anormal bir durummuş gibi algılamamk gerekir diye düşünüyorum.

Selametle...
evet haklısın
Mesaj23.11.2008, 08:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tesekkurler Mr. Green Mr. Green
Mesaj23.11.2008, 13:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mr. Green
Mesaj23.11.2008, 20:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler!
Mesaj25.11.2008, 21:47 (UTC)    
Mesaj konusu: SS

güzel paylaşım teşekürler:)

Arrow Dreamweaver Hakkında Sorularınız İçin Ö.M Atabilirsiniz...
Önceki mesajları göster: