Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.10.2008, 12:52 (UTC)    
Mesaj konusu: resim üstüne yazı yazma kodu lazım yardım lütfen???

arkadaşlar okuldan ödev verdiler resim üstüne yazı yazma kodunu bulmam gerekiyor o kodu bulamadım o kodu paylaşırsanız sevinirim

yazı resmin içinde olacak sağında solunda yukarısında aşasında olmucak bu kodu bulamadım lütfen yardım şimdiden çok teşekkürler.
Mesaj20.10.2008, 13:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kod:
 <div style="background-image:url('Resmin Upload Linki ')">
Yazacagınız Yazı!!!</div>

buyur kardeşim.
bi de bu var istersen remlerini paint, photoshop vb... gibi programlarda düzenleyebilirsin.
Mesaj20.10.2008, 14:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

o kod deil watermark olayıdır.Google dan watermark die ararsan bulursun galiba Smile
bu arada türkcesi filigrandır arkadaslar
http://www.google.com.tr/search?q=watermark&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a
Mesaj21.10.2008, 08:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu koduda bi incele arkadaşım

<?php

// Browser'a dosyamýzýn png dosyasý olduðunu belirtiyoruz.
Header("Content-type: image/png");

$resim=ImageCreateFromPNG("resim.png");

// Burada yazýmýzýn rengini belirtiyoruz. þu anda kýrmýzý.
$yazirengi = ImageColorAllocate($grafik, 255, 0, 0);

/* Burada resmin üzerindeki yazýyý, rengini ve hizasýný belirtiyoruz. $resim sonrasýnda "2" yazýnýn
boyutu, "5" sa?&sol ayar? ve "1" ise yukarý&aþaðý ayarýný belirtiyor. Sonrasýnda ki "Resim Üzerine
Yazý" resmin üzerine yazýlacak yazýdýr. Ve en son olarak yazýnýn rengini $yaz?rengi ile
belirtiyoruz. iki tane yazý yazmamýn sebebi farklýlýklarýný göstermektir. Bu deðerleri deðiþtirip
nasýl göründüklerine bakýnýz.
*/
ImageString($resim, 2, 5, 1, "Resim Ãœzerine Yaz?", $yazirengi);
ImageString($resim, 3, 5, 10, "Istikbal Göklerdedir", $yazirengi);

// Resmi PNG olarak browser'a yolluyoruz.
ImagePNG($resim);

// Haf?zay? temizliyoruz.
ImageDestroy($resim);
?>
Mesaj21.10.2008, 10:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

malesef bunlardeilmiş arkadaşlar başkabi kod varmış galiba bn bulamadım nasıl bulacağım yaw
Mesaj21.10.2008, 13:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

photo filtre diye bir program var ben onunla yazıyorum hem hareketli yazıda yazabilirsin google yaz bulursun
Mesaj21.10.2008, 14:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sayın sende-parakazan KodLarımızı Code Butonuna Basarak Yazarsak Daha Hoş OLur İyi EğLenceLer..

Ör:
Kod:
<?php

// Browser'a dosyamýzýn png dosyasý olduðunu belirtiyoruz.
Header("Content-type: image/png");

$resim=ImageCreateFromPNG("resim.png");

// Burada yazýmýzýn rengini belirtiyoruz. þu anda kýrmýzý.
$yazirengi = ImageColorAllocate($grafik, 255, 0, 0);

/* Burada resmin üzerindeki yazýyý, rengini ve hizasýný belirtiyoruz. $resim sonrasýnda "2" yazýnýn
boyutu, "5" sa?&sol ayar? ve "1" ise yukarý&aþaðý ayarýný belirtiyor. Sonrasýnda ki "Resim Üzerine
Yazý" resmin üzerine yazýlacak yazýdýr. Ve en son olarak yazýnýn rengini $yaz?rengi ile
belirtiyoruz. iki tane yazý yazmamýn sebebi farklýlýklarýný göstermektir. Bu deðerleri deðiþtirip
nasýl göründüklerine bakýnýz.
*/
ImageString($resim, 2, 5, 1, "Resim Ãœzerine Yaz?", $yazirengi);
ImageString($resim, 3, 5, 10, "Istikbal Göklerdedir", $yazirengi);

// Resmi PNG olarak browser'a yolluyoruz.
ImagePNG($resim);

// Haf?zay? temizliyoruz.
ImageDestroy($resim);
?>

Mesaj21.10.2008, 14:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu php kodu html de nasıl calısıcak
Mesaj24.10.2008, 13:12 (UTC)    
Mesaj konusu: PAİNT

KOD GEREK YOK PAİNTTEN YAPSANA DAHAGÜZEL OLUYOR........... Mr. Green
Mesaj27.10.2008, 20:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

[quote="gururum5"]photo filtre diye bir program var ben onunla yazıyorum hem hareketli yazıda yazabilirsin google yaz bulursun[/quot
yazmışsın dilek ablacım bende de photo filtre programı var ve resim üzerine yazı yazılıyormu peki bu programda eğer yazılıyorsa bir görsel anlatımla anlatabilirmisin
Mesaj28.10.2008, 11:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

[quote="damlapinari"]
gururum5 yazmış:
photo filtre diye bir program var ben onunla yazıyorum hem hareketli yazıda yazabilirsin google yaz bulursun[/quot
yazmışsın dilek ablacım bende de photo filtre programı var ve resim üzerine yazı yazılıyormu peki bu programda eğer yazılıyorsa bir görsel anlatımla anlatabilirmisin

Canımcım,pınarcım forumda cevdetin resimli anlatımları var ordan öğrenebilirsin takıldığın yerde beni bulacağın yeri biliyorsun Wink