Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.11.2008, 12:46 (UTC)    
Mesaj konusu: Google Sıralama Takip Programı

Bu Programla birden fazla ülkede birden fazla kelime aramasında kaçıncı olduğunuzu ve değişimlerini bir tık ile ögrenebiliyorsunuz..
Aşşagıdaki adresten download edin.
http://www.cleverstat.com/en/google-monitor-query.htm

Programı bilgisayarınıza yükledikten sonra;

1.Programın sol üstünde bulunan Project>Add Url ‘ye tıklıyoruz.

2. Gelen pencereye alan adımızı girerek ok diyoruz.

3.2.işlemde ok dedikten sonra karşımıza resim3 teki bölüm gelecektir. Bu bölüme ise Google’da hangi kelimelerde ki sıralamamızı öğrenmek istiyorsak onu giriyoruz. Keyword kısmına yazıyor ve Add butonuna tıklayarak kelime öbeklerini ekliyoruz ve ardından ok diyerek programın ana menüsüne dönüyoruz.

4. İstediğimiz ülkeyi seçmek için Options>Preferences seçeneğine

tıklıyoruz.

5. Karşımıza gelen ayar penceresinde Country seçeneğinden ülkeyi seçiyoruz. Ben Türkiye’de ki sıralamamı öğrenmek için Türkiye’yi seçtim

Not: Bu kısımda sağ üstte yer alan Check first kısmından ise kaçıncı siteye kadar baksın istiyorsak onu seçiyoruz. Ben 100 dedim yani ilk 10 sayfaya baksın diye. Bu rakamı ne kadar küçük tutarsanız program o kadar hızlı çalışacaktır.

6. Sağ üstten Search butonuna tıklıyor ve bekliyoruz.

7. İşlem yapılıyor.

8. Sonuçlar aşağıdaki gibi karşımızda! Sonuçlarda position olarak belirtilen kısım şu anki pozisyonumuzdur. Best olarak belirtilen kısım daha önceki ve bu sonuçlarımızın da içinde olduğu veritabanında görülen en başarılı sonuçtur. Ben programı ilk defa çalıştırdığım için Best ve Position değerleri aynı görülüyor.

9. Kelimemizin üstüne tıkladığımızda ise sağ tarafta sıralamadaki siteler görünecektir.

Sık sık bu programı çalıştırarak sitelerimizin hangi kelimelerde hangi ülkelerde kaçıncı sırada olduğunu görmemiz mümkün. Seo için herhangi bir değişiklik yaptığımızda olumlu/olumsuz değişiklikleri farketmemiz açısından yararlı olacaktır.

Kaynak:http://www.ersenerdal.com/
Mesaj01.11.2008, 12:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzel Wink
Mesaj01.11.2008, 12:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj01.11.2008, 20:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Gayet yararlı bir paylaşım olmuş.Teşekkürler... Wink
Mesaj01.11.2008, 23:13 (UTC)    
Mesaj konusu: saolun varolun