Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj29.11.2008, 07:28 (UTC)    
Mesaj konusu: flash banner hakkında ?

merhaba,

flash banner ım, fotoğraf galerimdeki fotolar açılırken (fotoğraflar da flash olarak açılıyor), banner fotoların üstünde çıkıyor.
bunu nasıl engelleyebilirim? fotoğraf açılırken, flash bannerın fotoğrafın arkasında kalmasını nasıl sağlarım?
yardım ederseniz çok sevinrim.

Murat Tosun
www.murattosun.tr.gg

En son murattosun tarafından 29.11.2008 07:32:49 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj29.11.2008, 07:38 (UTC)    
Mesaj konusu: Flash banner

Tasarımın üstündeki yazı bölümünde kodların en sonuna
<br>
<br>
<br>
<br>
Aynen yapıştırın olur.Tahminimce
Mesaj29.11.2008, 07:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

ilgin için teşekkür ederim, fakat olmadı. bannerın yukarı kaymasını sağladı sadece Sad
Mesaj29.11.2008, 08:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

senin dedğini şimdi anladım ve uyguladım fakat bu sefer de banenr tamamen gitti, görünmez oldu...
Mesaj29.11.2008, 08:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

<br>
<br>
<br>
<br>

Bu kodu banner kodunun bitimine eklemelisinki bannerin altındakiler aşağıya kaysın . Banner kodunun başına eklersen değişen bişey olmaz.
Ayrıca bannerin şuan gözüküyor sorun yok[/code]
Mesaj29.11.2008, 08:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanırım yanlış aksettirdim durumu.
benim bannerın konumu ve büyüklüğü ile ilgili bir sorunum yok.
galerimdeki fotoğraflar açılırken, flash özellik kullanıyorum fotoya bakmak için, arka fon kararıyor sadece fotoğraf büyüyor ve öne çıkıyor, işte bu durumda banner arkada kalmıyor ve fotoğrafın üstünde görünüyor. dolayısıyla fotoğrafa tam bakılamıyor. istediğim flash bannerı içeri gömmek, yani fotoğrafın görünümünü engellemesin. sizin verdiğinizi kod bannerın konumunu değiştiriyor, bahsettiğim duruma bir yararı olmadı malesef Sad
Mesaj29.11.2008, 08:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Swf formatlı flash animasyonlar yapısı gereği her türlü nesnenin ( resim ,yazı) vs üzerinde görüntülenirler. Bunun için yapabileceğin hiçbirşey yok .tek yapabileceğin görünmesini istediğin şeyin flashla aynı piksellere denk gelmemesini sağlamak. Benim sitem bs nin flash tasarımıydı. Sırf bu yüzden tasarımı mı css ye çevirdim .

Yani uzun lafın kısası flash her zaman üste çıkar Laughing tereyağı gibi Wink
Mesaj29.11.2008, 09:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

hımm anladım. teşekkür ederim ilgin için.
kolay gelsin
Önceki mesajları göster: