Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.12.2008, 19:02 (UTC)    
Mesaj konusu: Firefox Kullanıcılarına Büyük Tehdit...

Firefox Kullanıcılarına Büyük Tehdit...

Antivirüs yazılımları geliştiricisi BitDefender, Internet Explorer’dan sonra en çok tercih edilen ağ tarayıcısı Mozilla Firefox için geliştirilmiş yeni bir truva atı buldu. 28 Kasım’da fark edilen zararlı yazılım Trojan.PWS.ChromeInject olarak adlandırılıyor.

Bir önceki truva atı gibi kendisini bir eklenti paketi (Plugin) içine saklayan truva atı, kendini popüler Greasemonkey eklentisiymiş gibi göstererek tarayıcıya yerleşiyor. Firefox her çalıştırıldığında aktifleşen truva atı, kullanıcının tüm şifre hareketlerini izleyerek kaydediyor.

100’den fazla çevrimiçi banka servisi üzerinde kullanılan şifreleri kaydeden truva atına karşı kullanıcıların oldukça dikkatli olması gerekiyor. Doğrudan Firefox kullanıcılarını hedef alan ilk ciddi risk olan truva atı, JavaScript betiklerinin (kod) yer aldığı “chrome” tabanı üzerinde çalışarak o an gezilen İnternet sitesinin banka olup olmadığını analiz ediyor, banka olarak tanımladığı sitelerde girilen kullanıcı adı ve şifreleri topluyor.

Kullanıcılar, virüsten etkilenip etkilenmediklerini öğrenebilmek için bilgisayarlarında Mozilla Firefox’un kurulu olduğu dizin içinde bulunan (bu dizin genellikle “C:\Program Files\Mozilla Firefox\” dur) “Chrome\chrome\content\browser.js” ve “plugins\npbasic.dll” dosyalarını kontrol etmeleri gerekiyor. Bu dosyalar bulunuyorsa, tarayıcıların kapatılıp belirtilen dosyaların silinmesiyle tehditten kurtulmak mümkün ancak, virüs silinmeden önce girilmiş olan bütün servislerdeki şifrelerin, kötü niyetli olarak açılmış veritabanlarına işlendiğinden, değiştirilmesi gerekiyor.

(NTV)

Mesaj05.12.2008, 20:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bilgi Verdiğiniz İçin Çok Teşşekürler Herkezi Bunu Öğrenmesini Dilerim Wink
Mesaj05.12.2008, 20:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzel paylasim tesekkurler
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj05.12.2008, 20:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tüh Fİrefox dizinini bulamadım. Razz Neyse zaten bana virüs mürüs girmez Twisted Evil

Paylaşım için teşekkürler. Smile
Mesaj05.12.2008, 21:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgiweb yazmış:
Tüh Fİrefox dizinini bulamadım. Razz Neyse zaten bana virüs mürüs girmez Twisted Evil

Bana virüs mürüs girmez demeyin !. Bugün önlemini almazsak ileride zor durumda kalırsın!..

İYİ EĞLENCELER!..

Forumda BonJuan-62 yerine ismimle yani "Deniz" diye hitap edilmesini tercih ederim!.Very Happy
Mesaj05.12.2008, 21:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

bonjuan-62 yazmış:
bilgiweb yazmış:

Bana virüs mürüs girmez demeyin !. Bugün önlemini almazsak ileride zor durumda kalırsın!..

İYİ EĞLENCELER!..
Mesaj06.12.2008, 07:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Firefox Ta Gıttı Elımızde Bır İe 6.0 Var..!! Mr. Green
Mesaj06.12.2008, 09:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar benim bilgisayarımda active x yok Firefox indirecektim yeni okudum hangi tür internet indirmeliyim

Ödev-Arsivleri Sitem Silindi.Msnmi Unuttum Nerden Bulabilirim
Mesaj06.12.2008, 09:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Google Chrome ideal tarayıcı ama b.s yi kullanamassın bunla ama uçuyor ya tarayıcı hayran kalıyorum özellikle hack için Very Happy
Mesaj06.12.2008, 11:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Opera da farklı bir seçenek....
Mesaj06.12.2008, 11:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben 4 tarayıcı kullanıyorum.. Mr. Green

Canım sıkılınca tarayıcıyı degistiriyorum..

Internet Explorer

Mozilla Firefox

Opera 9.5

Safari 3.1

Very Happy
Mesaj06.12.2008, 11:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgilendirme için teşekkürler
Mesaj06.12.2008, 11:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende Firefox ve Konqueror`den başka bir şey yok.Google Linux sürümünü çıkarsa onu kuracağım ama. Very Happy Opera bence kullanışsız.