Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.12.2008, 22:01 (UTC)    
Mesaj konusu: 5 YTL daha kazanmak istemişti

Arrow Kadıköy'de trafik ışıklarında kağıt mendil satan ilköğretim öğrencisi 13 yaşındaki Bülent Çalıkıran, bayram harçlığını çıkarmaya çalışıyordu ama bayramı göremedi
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Ali Kılınç (10) adlı arkadaşıyla Koşuyolu Köprüsü altındaki trafik ışıklarında kağıt mendil satan Bülent Çalıkıran (13), zabıta ekiplerinden kaçmak istedi.

Muratpaşa İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi olduğu öğrenilen Bülent Çalıkıran, E-5 Karayolu yönüne kaçarken, Ahmet Solak'ın kullandığı 34 MDC 55 plakalı özel otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı.

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Çalıkıran, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olaydan sonra gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen otomobil sürücüsü Ahmet Solak'ın ise nöbetçi mahkemece serbest bırakıldığı öğrenildi.

-ÇOCUKLARIN AİLELERİ-

Fikirtepe Mandıra Caddesi'ndeki bir gecekonduda yaşayan Bülent Çalıkıran'ın babası Mehmet Çalıkıran, olayla ilgili görüşmeye gelen gazetecilere, günübirlik işlerde çalıştığını ve maddi durumlarının iyi olmadığını söyledi. Bülent Çalıkıran'ın 5 çocuğundan biri olduğunu anlatan Çalıkıran, şunları söyledi:

''Oğlum bana yük olmamak ve bayram harçlığını çıkartmak için mendil satmaya gitmişti. Belediye zabıtası çocukları kovalamış. Zabıta oğlumun kolundan tutmuş. O da kaçmış. Yola fırlayınca araba çarpmış. Oğlum alın teriyle mendil satıyor. Hırsızlık mı yapmış ki belediye onu yakalıyor? Buna sebep olan zabıta ortada yok. Zabıta çocuğu kolundan tutup arabanın altına atıyor. Bunların sorumluları bulunsun.''

Anne, Münevver Çalıkıran ise oğlunun, pantolon alabilmek için para kazanmak amacıyla mendil satmaya gittiğini belirtti.

Ali Kılınç'ın annesi Hadıra Kılınç da ''Oğlum 10 yaşında. Daha çok küçüktü korkup kaçtı. Kaçmadan önce, 'Bülent'le mendil satmaya gittiklerini, zabıta ekiplerinin peşlerine düştüğünü, zabıta ekiplerinin Bülent'in kolundan yakaladığını ama Bülent kurtulunca peşinden köprünün üstüne doğru kaçtığını, o sırada yoldan geçen arabanın Bülent'e çarptığını, kendisinin de mahalleye koşarak haber verdiğini' anlattı bana. Şimdi ortada yok. Ortaya çıkmaya korkuyor'' diye konuştu Crying or Very sad
Önceki mesajları göster: