Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.09.2008, 16:52 (UTC)    
Mesaj konusu: IP Adresi Nedir?

Internet'te her bilgisayarın bir IP (Internet Protokol) adresi vardır. Tipik bir IP adresi, noktalarla ayrılan dört rakamdan oluşur; örneğin, 212.156.4.20. Bir bilgisayarın IP adresi varsa, Internet üzerindeki tüm bilgisayarlar bu adresi kolayca bulur. Yani bir sitenin IP adresini biliyorsanız, Web tarayıcınıza bu adresi yazarak da bağlanabilirsiniz. Ancak bu rakamları akılda tutmak zor olduğundan her bir IP adresine karşılık gelen alan adları verilmiştir. Çoğu Internet Servis Sağlayıcılarda bulunan özel sunucu bilgisayarlardan (Alan Adı Sunucuları - Domain Name Server- DNS) oluşan bir ağ, hangi alan adının hangi IP adresine karşılık geldiği bilgisini tutar ve kullanıcıları doğru adreslere yönlendirir. Internet'te trafiğin işlemesi bu IP adreslerine bağlıdır. Böylece hiçbir karışıklık olmaz.
Siz de Internet'e bağlandığınızda bilgisayarınıza bir IP adresi atanıyor. Ancak çoğu kullanıcının IP adresi dinamiktir, yani servis sağlayıcınızda o an boş bulunan bir IP adresi atanır. Bu yüzden her bağlantıda IP adresinizin son numarası değişir. Kendi IP adresinizi, Internet'e bağlıyken Windows'ta Başlat*Çalıştır satırına winipcfg yazıp Enter tuşuna basarak öğrenebilirsiniz.

Bazı IP adresleri sabittir (static IP), yani IP adresleri hiç değişmez. Bir Web sitesinin adresi her yazıldığında bulunabilmesi için IP adresinin sabit olması gerekir.
Mesaj09.09.2008, 15:42 (UTC)    
Mesaj konusu: ıp dan web heck

mesela internet sitesinin ıp adresini al yıkıcı yada deprem yada gavursavar indir ıp adresini sitenin portunu yaz bu systemi en az 4 arkadaşınla yap sitenin veri bankasını sadece 10 dk icinde yakarsın uzantısı asla fark etmez com tr tr gg net daha sayamadıgım bir cok uzantı

herşey nasıl yapılıyorsa öyle bozulur kul yapısı bozulmasa zaten piaysa dönmez hacker trojen olmasa piyasa dönermi Very Happy
Mesaj09.09.2008, 19:34 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: ıp dan web heck

system-files yazmış:
mesela internet sitesinin ıp adresini al yıkıcı yada deprem yada gavursavar indir ıp adresini sitenin portunu yaz bu systemi en az 4 arkadaşınla yap sitenin veri bankasını sadece 10 dk icinde yakarsın uzantısı asla fark etmez com tr tr gg net daha sayamadıgım bir cok uzantı

herşey nasıl yapılıyorsa öyle bozulur kul yapısı bozulmasa zaten piaysa dönmez hacker trojen olmasa piyasa dönermi Very Happy

Merhaba,
her konuyu hackerliğe bağlamak zorundamısınız ?
site hack vs. ip adresini ben bunun için paylaşmadım
sadece bazı hakları aramada ve ne işe yaradığını bilmeyi
anlatmak için paylaştım - yani kötü amaçlı değil
iyi eğlenceler Wink
Mesaj09.12.2008, 10:48 (UTC)    
Mesaj konusu: =>

ama ıp denince ister istemez hackerlik geliyo aklımıza Smile ben herzaman farklı bir ıple internete bağlanırım bir foruma üye oldummuda kendi ıp adresimi saklamayaçalışırım ıde hıg ping tavsiye ederim çok az kişide var ip saklamaya yardımcı Wink