Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.12.2008, 16:08 (UTC)    
Mesaj konusu: Vangelia Pandeva Dimitrova [Vanga Kehanetleri ]

Merhaba Bedava-Sitem Ailem;
Açıkçası ben böyle şeylere inanmam Herşeyin Allah'tan geldiğine inanrım [Elhamdülillah] Ancak Rahmetlinin dedikleride Boş şeyler değil Tüm hayatımızı Etkileyen Ve etkileyebilecek dünyevi konulardır.

Vangelia Pandeva Dimitrova - (30.01.1911 - 11.08.1996) Baba Vanga

Donemin, Osmanli Imparatorlugu altinda olan Bulgaristan’da (simdiki konumu ile Makedonya Cumhuriyeti) 30 ocak 1911 de dogdu. 13 yasinda yagmur seline kapilip toprak altinda kaldi ve iki gozu de iltihaplanip kapandi. yani tamamen gorme engelli. gelecegi goruyor fakat kaderi degistiremiyor. Dokundugu herhangi bir nesneyi butun ayrintilariyla tarif edebiliyor, bastigi toprakta yillar once ne olaylar gectigini bilebiliyordu.

Cocuklugundan beri yaptigi kehanetlerle cevresinde taninan Vanga Dimitrova’nin nami arttikca devletin gercek bir kurumu olarak calismaya baslamistir. Sofya Parapsisizm ve Telkin bilim Kurumu’nda Vanga Dimitrova ile gorusmek isteyenlerin randevulari ayarlanir, sorulan sorular, yapilan aciklamalar ve kehanetler dosyalanmaktadir. Gorusme ucretleri toplanarak parapsikolojik arastirmalari destekleyen devlet butcesine gider. Dimitrova ise devletten aylik maas almaktadir.

1996 yilindan bu yana resmi bir devlet memuru olarak kehanetleri bulunan Dimitrova’nin kehanetlerinin % 80′inin dogru ciktigi saptanmistir. Bu kehanetlerini nasil gerceklestirdigine yonelik calismalar da yilardir devam etmektedir. Kehanette bulunurken etrafinda olusan enerji alanlari, kehanetlerle oteki duyular disi idrak yetenekleri arasindaki iliski, beyninin diger insanlardan farkli calisip calismadigi ve psikolojik durumu surekli inceleme altindadir. Ancak butun bu calismalar belirli bir olgunluga ulasmadigi gerekcesiyle henuz aciklanmamistir.

2008 - 4 ulkenin 4 devlet baskanina suikast girisiminde bulunulacak ve bu 3.dunya savasinin baslama nedenlerinden biri olacak. dunyada surekli kargasalar yasanacak.

2010 - 3.dunya savasi kasim 2010 da baslayacak ve ekim 2014 yilina kadar surecek.

devamı haberin devamında…

1989 yilinda bir rus tv’sine yaptigi konusmada; “iki celik kus, kulelere carpacak gokyuzu aydinlanacak” (11 eylul 2001 saldirisini) ve “Kursk su altinda kalacak ve butun dunya arkasindan aglayacaktir” (1995′de yapilan ve 2000 yilinda batarak 118 rus askerine mezar olan denizalti) diye kehanetlerde bulunmustur. 1940-1945 yillari arasinda da (ki daha ikinci dunya savasi yeni bitmistir) bugunleri anlatan bir kehanetde bulunmustur ki vay halimize…! asagida oldukca ilginc aciklamalari bulunan Baba Vanga’nin kehanetlerinin bazilarinin dogru ciktigini kabul edersek …!?

isin en aci tarafi da gunumuzde bile devletlerin bu tur kahinlerden, surekli -ama dogru ama yalan- bilgi almasi.

2008 - 4 ulkenin 4 devlet baskanina suikast girisiminde bulunulacak ve bu 3.dunya savasinin baslama nedenlerinden biri olacak. dunyada surekli kargasalar yasanacak.

2010 - 3.dunya savasi kasim 2010 da baslayacak ve ekim 2014 yilina kadar surecek.

2011 - Radyoaktif dalgalarinin yogunlasmasi yuzunden hayvanlar ve bitkiler yok olma noktasina gelecek. Musluman ulkeler kimyasal savas ile avrupalilari yok edecek.

2014 - insanligin yarisi deri ve diger organlarin kanser hastaligi ile bogusacak.

2016 - avrupa nufusu yari yariya azalacak.

2018 - dunyanin yeni hakimi Cin’e gececek ve ekonomik olarak Cin cok guclenecek.

2023 - dunyanin yorungesinde hafif bir degisiklik olacak.

2025 - avrupa da nufus daha da azalacak.

2028 - tukenen petrol ve diger yeralti kaynaklarinin yerine yeni bir enerji kaynagi bulunacak.

2043 - Musluman bir devlet yeniden avrupanin tek hukumdari olacak.

2046 - tedavi edilmeyecek organ kalmayacak. gelistirilern yeni buluslarla hatali, hastalikli organin yerine yenisi (birebir) yeniden yapilacak.

2076 - butun dunyada “sinifsiz” komunizm sistemi yerlesecek

2084 - tabiat kendini yenileyecek

2088 - butun hastaliklar bir kac saniyede tedavi edilecek.

2097 - cabuk yaslanmanin onune gecilecek.

2167 - yeni bir din 2299 - fransiz partizanlar islam dinine karsi ayaklanacaklar.

2304 - ay’in sirri (gizemi cozulecek)

3797 - конец света - end of the world - dunyanin sonu… baska bir gezegende insan yapimi yeni bir hayat baslayacak.

Bu Konuda gerçekten Yorumlarınızı Bekliyorum...

wWw.HazaX.De.TL Arşivinden Kaynak Olarak= Googleden Araştırılıp Bir araya getiilmiştir.
Mesaj14.12.2008, 16:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kehanet dediği şeylerin tümü zaten asırlar öncesinden Kur'an-ı Kerim'de bulunmaktadır.
Yani kör olması da buna bahane değil.
Neyse.
Mesaj14.12.2008, 16:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
Kehanet dediği şeylerin tümü zaten asırlar öncesinden Kur'an-ı Kerim'de bulunmaktadır.
Neyse.

Aynen hocam katılıyorum..

Ayrıca biraz saçma geldi bana...
Mesaj14.12.2008, 16:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
Neyse.

Hocam Dediğim gibi Bende inanmıyorum Ancak Kur'an da geçitğini az çok biliyorum ancak işin ilginç tarafı Kadının Kur'an okuduğunu sanmıyorum [Kör olması dolayısıyla] Ve bunuda geçelim Kur'an ın hiç bir yerinde tarih geçtiğini görmedim ve duymadımda kadının bunları bilmesi bana çok ilginç geliyor. Ve Bazı Kardeşlerim yada büyüklerim Cevap Yazmadan önce şöyle bir şey düşünmesin; Demesinki Aceba peygamber midir? Bu yanlışa düşmeyin çünkü Şüphesiz En son Peygamber HZ. Muhammed (S.A.V) dir.bilginize...
Mesaj14.12.2008, 17:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kör olması sağır olduğu anlamına gelmiyor ki.
Piyasada bulunan tesfirlerin yüzlercesi yabancı dillere de çevrilmiştir ve biri tarafından o şahsa okunması da gayet muhtemeldir.
Tarih olayına gelirsek,tarih belirtilmez evet ama dünyanın gelişimine bakılarak tarih koymak çok mu zordur.

Örnek:

Hz.Muhammed (S.A.V.) bir gün çorba içerken çorba kasesinin kenarına bir sinek konmuş ve oradan da kasenin içine düşünce çorbanın yüzeyinde kalmış.
Peygamberimiz kaşığı ile sineği komple çorbaya batırdıktan sonra çıkarıp kenara koymuş ve içmeye devam etmiş.
Bunu gören eshabı kiramdan biri neden böyle yaptığını sorunca şu ilginç cevap gelmiş: Sineğin bir kanadında zehir diğer kanadında o zehrin panzehiri mevcuttur,tümden batırdım ki mikrop kapmayayım.

Günümüz tıbbı bunun doğruluğunu daha 5-10 sene önce kanıtladı.

Veya şöyle demek lazım.
Futbol 1. liginin bu yıl ki şampiyonu Fenerbahçe olacak.
Şimdi bu yıl Fenerbahçe şampiyon olursa ben kahin mi oluyorum.
Olay belli,başına tarih koyuyorum ve atıyorum,yani göle maya çalıyorum,ya tutarsa Razz
Mesaj14.12.2008, 17:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
Piyasada bulunan tesfirlerin yüzlercesi yabancı dillere de çevrilmiştir ve biri tarafından o şahsa okunması da gayet muhtemeldir.
Tarih olayına gelirsek,tarih belirtilmez evet ama dünyanın gelişimine bakılarak tarih koymak çok mu zordur.

Örnek:

Hz.Muhammed (S.A.V.) bir gün çorba içerken çorba kasesinin kenarına bir sinek konmuş ve oradan da kasenin içine düşünce çorbanın yüzeyinde kalmış.
Peygamberimiz kaşığı ile sineği komple çorbaya batırdıktan sonra çıkarıp kenara koymuş ve içmeye devam etmiş.
Bunu gören eshabı kiramdan biri neden böyle yaptığını sorunca şu ilginç cevap gelmiş: Sineğin bir kanadında zehir diğer kanadında o zehrin panzehiri mevcuttur,tümden batırdım ki mikrop kapmayayım.

Veya şöyle demek lazım.
Olay belli,başına tarih koyuyorum ve atıyorum,yani göle maya çalıyorum,ya tutarsa Razz

aynen katılıyorum bu iş birazda kemal sunalın bir filimi var dizleri agrıdıgı zaman yagmur yagcak diyodu halbuki oda atmacaydı buda atmaca bir fark yok Razz
Mesaj14.12.2008, 17:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Benim bir sözüm vardır:

3. dünya savaşının çıkış sebebi (bahanesi) futbol olacak.
Tutarsa ben de kahinim demektir eheh Razz

Dünyaca ünlü bir bilimadamına sormuşlar:
Hocam 3. dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak ?
Cevap düşündürücü:
3. dünya savaşını bilmem ama 4. dünya savaşında kılıç kalkan kullanılacak.
Mesaj14.12.2008, 18:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
Benim bir sözüm vardır:

3. dünya savaşının çıkış sebebi (bahanesi) futbol olacak.
Tutarsa ben de kahinim demektir eheh Razz

Dünyaca ünlü bir bilimadamına sormuşlar:
Hocam 3. dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak ?
Cevap düşündürücü:
3. dünya savaşını bilmem ama 4. dünya savaşında kılıç kalkan kullanılacak.

Razz süper
Mesaj14.12.2008, 19:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

bazıları gerçekten olabilecekmiş gibi geliyo. yani dünyanın haline bakılırsa. ama tabiatın kendini yenilemesi biraz garip değilmi. yani volkanlar patlıycak, tusunamiler oluşacak, depremler olacak... yani insan kalırmı?

°°°"Ismi bilinmez bir yerlere yolcuyum. Dikensiz gül olmaktansa kardelen olurum. Bizler büyürken durmaz büyür oyunlar. Bütün oyunlarda herkes kadar benim de payim var."°°°
Mesaj14.12.2008, 19:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hocam Gerçekten Sizin gibi bir hocayla Beyin fırtınası çok hoş oluyor şu an aklımdan geçen yalnızca buu.. Ve Dediklerinizede aynen katılıyorum zaten bu forumu burda açamamın sebebide bu bir çok insanın heleki sizin gibi değerli hocaların fikirlerini okuyup kendimi ve okuyanları geliştirmektir. Bu nedenle Halen Herkesin Kendi yorumunu yapmasını istiyorum.Bu nu neden mi istiyorum? Belki bazıları diyebilir; "Zaten cüneyt Hocam Herşeyi açıklamış geriye birşey kalmadı anlatılacak" oysa bunu düşünenler yanlış düşünüyorlar çünkü bildiğime göre asırlar önce bir bir önemli kişilerden bir şahıs bir bilim adamına [Albert Einstein'e] "Dünya için keşfedilmesi gereken herşey keşfedildi" demiş ancak o zamanla bu zaman arasındaki farkı ele aldığımız zaman bu aradaki zaman içerisindeki teknolojinin ne kadar geliştiğini görebiliyoruz.

Kusura Bakmayın Konuyu biraz dağıttım. Ama Tek Bir Cümleyle Söyleyeyeim Fikirlerinizi ve yorumlarınızı aktarmayı hiçbir zaman korkmayın saçma dahi düşünseniz bile..... Wink Idea
Mesaj14.12.2008, 20:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende inanmamaktayım.Şuda bilinmektedir ki daha Peygamber'ler geleceği göremeğip,bilmiyorlardı...Bir insan çıkıpta,"Ben geleceği görüyorum."diyecek!Bu tam bir yalandır.Eminim kehanetleri şansa tutuyor yada çeşitli dini kaynaklardan bilgi ediniyordurda öyle konuşuyordur.(Kuran-ı Kerim buna örenek olabilir...)Ama sizden ricam,böyle şeylere kanmamanızdan yanadır... Wink

Paylaşım için teşekkürler...

Mesaj15.12.2008, 09:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:
Bende inanmamaktayım.Şuda bilinmektedir ki daha Peygamber'ler geleceği göremeğip,bilmiyorlardı...Bir insan çıkıpta,"Ben geleceği görüyorum."diyecek!Bu tam bir yalandır.Eminim kehanetleri şansa tutuyor yada çeşitli dini kaynaklardan bilgi ediniyordurda öyle konuşuyordur.(Kuran-ı Kerim buna örenek olabilir...)Ama sizden ricam,böyle şeylere kanmamanızdan yanadır... Wink

Paylaşım için teşekkürler...

Sevgili Kardeşim dediklerine katılıyorum. Bunu Forumda paylaşmam inandığım anlamına gelmez ancak olabilecek tüm yanlış düşünceleri öğrenmektir. Bu düşüncelerden kastım; mesela tam zamanı vermesi için akıl yürütemiyordum ancak cüneyt hocam beni bilgilendirdi. Ve Bu Forum yanlızca kendim için açılmadı tüm BS ailem için açıldı bunuad belirtmek istedim. Tşekler Yorumlarınız için.

Devam edelim yorumlarımıza....
Mesaj15.12.2008, 11:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:

Örnek:

Veya şöyle demek lazım.

Valla Hocam Katılıyorum Size

Mesaj15.12.2008, 22:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

insan beyni çok gelişmiş bir yapıdır. Burada hepimiz ortalama %4 ünü kullanmamıza rağmen ne kadar zeki insanlarız mesela Razz görme engelli bir kişinin düşünerek beynini geliştirebileceğine inanıyorum. Ve çok da zeki olabileceğine... kehanet değilde gerçek olasılıklar diyelim... cunobag'ın verdiği örnekteki bilimadamı Einstein'dır ki çok haklıdır. Çünkü insanların ürettiği silahlar 3. Dünya Savaşı çıkarsa şayet büyük bir kısmımızı yok edecektir. Ve nükleer tehlike,bulaşıcı hastalıklar büyük oranla insanları yıpratacaktır. 2010 da savaş olma olasılığı yüksek doğu ve batı çatışması aşırı şekilde arttı, enerji kaynakları git gide tükeniyor, mali kriz (yalanda olsa) Amerika'yı bile vurmuş gözüküyor. Ve madem kehanet sayılacak ben de söyleyebilirim ki savaş olursa eğer Türkiye'nin adı bu savaşta çok önlere çıkacak. Ve Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ezilen uluslar, bir gün ezenleri yok edeceklerdir" sözü gerçekleşecektir.
Artık siz kehanet mi dersiniz, olasılık mı, temenni mi o size kalmış Razz
Mesaj15.12.2008, 22:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

@ hazax-3

Alıntı:
2010 da savaş olma olasılığı yüksek

Bak mesela uzman arkadaşım da mantığını kullanarak,üstelik tarih bile vererek bir öngörü oluşturmuş.
Şimdi anladığını umuyorum Razz

Demek ki neymiş:

2010 da savaş olacak,sebebi de (bahanesi de) futbol olacak hehe Laughing
Önceki mesajları göster: