Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.12.2008, 09:46 (UTC)    
Mesaj konusu: Site haritası

tr.gg siteleri için Site haritasının gerekmediği doğrumu
ben sitemi açalı 5 ay oldu googl de daha çıkmıyorum nedeni nedir
Mesaj25.12.2008, 09:56 (UTC)    
Mesaj konusu: Google

Site haritası her site için gereklidir.Sitenizi google eklediniz mi??
Mesaj25.12.2008, 09:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kod:
http://www.google.com/addurl/

Sitenizi bu adresten google a kaydedin
Mesaj25.12.2008, 10:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

sitemi googl'e ekledim ve doğrulattım
fakat ben bundan üç hafta öncesine kadar site haritası göndermiştim bu forumda arkadaşın birisi tr.gg sitelerine site haritası gerekmez dedi ve site haritasını sildim ve yeniden doğruladım. saygılarımla
Mesaj25.12.2008, 10:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

sitenizde site haritasını silin ve sayfalarınıza link verin dediler bende her sayfaya sayfanın URL sini yazdım
Mesaj25.12.2008, 10:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

linl vermek öyle değil pagerankı yüksek hit sitelerine üye olmanız gerekiyor ve sitenizin içeriği zengin olursa google sitenizi kaydeder
Wink

yardım karşılıksız güzeldir
Mesaj25.12.2008, 10:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

atakoybaklan yazmış:
sitemi googl'e ekledim ve doğrulattım
fakat ben bundan üç hafta öncesine kadar site haritası göndermiştim bu forumda arkadaşın birisi tr.gg sitelerine site haritası gerekmez dedi ve site haritasını sildim ve yeniden doğruladım. saygılarımla

Size bu konu hakkında ben bilgi vermiştim. Öncelikle şunu düzeltelim google a site haritası göndermiştim diyorsuz ancak bedava sitemde google a site haritası göndermek mümkün değil. Siz sitenizdeki linkleri "sitemap" isminde bir sayfa açıp onun içine kaydetmiştiniz.Bu işlemin site haritası göndermek için işe yaramayacağını bunun yerine sitenizin ana sayfasında diğer iç sayfalarınıza linkler verin diye öneride bulunmuştum ki ana sayfanıza ulaşan googlebot bu likler sayesinde diğer sayfalarınızada ulaşsın.

Şimdi sizin yapmanız gereken site haritasıyla uğraşmak değil ekstralardan meta tag leri aktik edip içerisine gerekli bilgileri girip (anahtar kelimeler vs.) az önde verdiğim google add url adresinden sitenizi google a bildirmek ve devamında sabırla beklemek. Bu süre içerisinde de sitenize içerik ekleyerek google ilgisini çekip indexine eklenmeye değer bir site olduğunuzu hissettirmek.

İyi eğlenceler Wink
Mesaj25.12.2008, 11:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sevgili arkadaşım sinirlenmeyin bilmemezlik zor işte kusurum varsa af ola.
gönderdiğiniz adrese girdim sitemi kaydettiremiyorum benden sitenin başlığını istiyor bende yazıyorum "hata doğru bir başlık adı verin diyor"
beynim durdu ben sitemin en başında yazan yani bannerin üzerindeki
"ATAKÖYÜN KENDİ SİTESİ BAKLAN/DENİZLİ" yazıyorum kabul etmiyor
işte bilmediğim takıldığımiçin sizler saygı değer insanlara baş vuruyorum.
yani sormaya dilim varmıyor ne yapabilirim??
sitemin başlığını kabul etmiyor
Mesaj25.12.2008, 11:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

öncelikle burası forumdur sormak ayıp değil öğrenmemek ayıptır sitenizin başlığını biraz kısaltmanız gerekir bu sizin için daha avantajdır

Mesaj25.12.2008, 11:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

http://images.google.com.tr/intl/tr/add_url.html bu siteye girip url yazan yere sitenizin adını yorum yazan yere de sitenizin anahtar kelimelerini girin (mesela:baklan,ataköybaklan,denizli)gibi Wink

Mesaj25.12.2008, 11:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

atakoybaklan yazmış:
Sevgili arkadaşım sinirlenmeyin bilmemezlik zor işte kusurum varsa af ola.
gönderdiğiniz adrese girdim sitemi kaydettiremiyorum benden sitenin başlığını istiyor bende yazıyorum "hata doğru bir başlık adı verin diyor"
beynim durdu ben sitemin en başında yazan yani bannerin üzerindeki
"ATAKÖYÜN KENDİ SİTESİ BAKLAN/DENİZLİ" yazıyorum kabul etmiyor
işte bilmediğim takıldığımiçin sizler saygı değer insanlara baş vuruyorum.
yani sormaya dilim varmıyor ne yapabilirim??
sitemin başlığını kabul etmiyor

Neden sinirleneyim Laughing Elimden geldiğince açıklamaya çalışıyorum. Eğer başlığınızı burada yazdığınız gibi büyük harflerle yazdıysanız küçük harflerle yazmayı deneyiniz. ikincisi arkadaşında dediği gibi daha kısa bir başlık yazmayı ve başlık içerisindeki harflerde Türkçe karakter(ş,ç,ğ,ü gibi) kullanmamayı deneyin. Yine olmazsa aldığınız hataya tekrar buraya yazınız
Mesaj25.12.2008, 11:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

sitenin başlığını "Atakoyun tanıtımı baklan/denızlı" olarak değiştirip kaydettikten sonra yeniden denedim yine olmadı "Hata:- Lütfen doğru bir banner URLsi gir!" diyor ben bir yerden banner almadım kendim bir jpg resmi yapıştırıp üzerine sitenin adını yazdım. biliyorum sizede yük oluyorum ama lütfen yardım edin
Hayrettin Aslan
Mesaj25.12.2008, 12:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu işlemi yapın

Mesaj25.12.2008, 12:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

sitenizin önüne http// yazın ve yorumdaki ö leri o ya çevirin unutmuşum

Mesaj25.12.2008, 12:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

[img]http://img.webme.com/pic/g/garom/of.bmp[/img]
yapman gereken buydu ben ekledim siteni google 2 haftaya çıkması lazım.