Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj28.12.2008, 15:22 (UTC)    
Mesaj konusu: Bu dava çok konuşulacak!

Küçük bir Hindistanlı şirket, dünya devleri Google, Apple ve Microsoft'un başını ağrıtıyor.

Son günlerde basına yansıyan bir haber, tüm gözleri Hindistan'da bulunan ufak bir şirkete çevirdi. Cygnus Systems isimli şirket, web tarayıcıları ve işletim sistemleriyle 'dosya önizleme' özelliğini kullanıcılarına sunan Google, Apple ve Microsoft'un kendisine ait patent hakkını ihlal ettikleri gerekçesiyle bu üç dev şirketi mahkemeye verdi.

Windows Vista, Internet Explorer 8 ve Google Chrome gibi ürünlerle kullanıcıların bilgisayarlarında resimlerin önizlemesini görüntüleyebildiğini savunan davacı şirket, Apple'a ait Mac OS X'in, iPhone'un ve Safari'nin de yine benzer şekilde kendisine ait olan patent hakkını ihlal ettiğini öne sürdü.

Bu üç dev şirketle mahkemelik olmasının daha başlangıç olduğunu ifade eden firma yetkilileri, bu konudaki araştırmalarının devam ettiğini ve bu üç şirket gibi daha birçok şirketin aynı şekilde kendilerine ait olan patent hakkını illegal olarak kendi ürünlerinde kullandığını iddia etti.

Arizona'da görülen davayla ilgili Google, Microsoft ya da Apple'dan yapılan bir açıklama ise şu an için bulunmuyor.
Mesaj28.12.2008, 15:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Valla treji Komik bir olay.Gerçekten çok entresan küçük bir şirket yok olma pahasına da olsa Dünya'nın büyüklerine kafa tutuyor eğer o şirket kazanırsa o şirketi harcarlar Crying or Very sad
Mesaj29.12.2008, 14:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj29.12.2008, 14:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

ofsatcpl yazmış:
helal valla ama o firmanın ömrü fazla olmaz Laughing

aynısını söylüyorum zaten davayı kazansınlar harcarlar o firmayı Crying or Very sad Crying or Very sad
Mesaj29.12.2008, 15:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Microsoft'un yerinde olsam firmayı satın alırdım Very Happy
Mesaj29.12.2008, 15:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

dbilgi yazmış:
Ben Microsoft'un yerinde olsam firmayı satın alırdım Very Happy

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

bak arkadaşım o firma fakir ama grurlu ha ha ha ha Mr. Green Mr. Green
Mesaj29.12.2008, 15:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

ilginç ama gerçekten patent hakkına sahipse iyi para kaldırıcak Rolling Eyes
Mesaj29.12.2008, 15:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

magic-net yazmış:

Orası öylede para kaldırınca harcamaya fırsat bulamaz diye düşünüyorum Mr. Green şirketi harcarlar hele o google yok mu o google büyüdükçe yanında birçok firmayıda kaldırdı

Buradan gogleye sesleniyorum

Bu işleri bırak çoluğunun çocuğunun rızkını boş işlerle yeme Mr. Green Mr. Green
Mesaj29.12.2008, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanal-reklam yazmış:
magic-net yazmış:

Orası öylede para kaldırınca harcamaya fırsat bulamaz diye düşünüyorum Mr. Green şirketi harcarlar hele o google yok mu o google büyüdükçe yanında birçok firmayıda kaldırdı

Buradan gogleye sesleniyorum

Bu işleri bırak çoluğunun çocuğunun rızkını boş işlerle yeme Mr. Green Mr. Green

orası öyle ama firm a biraz diretirse google bişey yapamaz zaten ekonomik kriz google bile vurdu
Mesaj29.12.2008, 15:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

3 Büyüklere Kafa Tutuyor.
Önceki mesajları göster: