Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj06.01.2009, 17:02 (UTC)    
Mesaj konusu: gelmiş geçmiş en iyi fizikçi

albert einstein

3.Dünya savaşında hangi silahların kullanılacağını bilmiyorum ama 4. Dünya savaşında taş ve sopalar olacağını biliyorum.
A'yı hayatta başarı olarak tanımlayalım, o zaman A = X + Y + Z' dir; X çalışmaktır, Y oyundur Z ise çenesini tutmayı bilmektir.
Açlıktan karnı guruldayandan dürüst politikacı olmaz.
Akıllı ve iyi niyetli insanlara özgü bir ada olması için neler vermezdim; öyle bir yer olsa ben bile vatansever kesilirdim.
Ancak başkaları için yaşanan bir hayat, yaşamaya değer bir hayattır.
Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır.
Bana güvenilen bir sırrı kutsal bir emanet gibi saklarım, ama sırları elimden geldiği kadar bilmemeye çalışırım.
Bazı erkekler kadınları anlamaya çalışır, diğerleri kendilerini daha basit konulara adarlar, örneğin görelilik kuramına.
Ben gelecek için hiç bir endişe duymadım. O yeterince hızlı geliyor.
Ben görevimi burada bitiriyorum.Son sözleri
Ben atomu bilim için icat ettim.Fakat insanlar atomla birbirini öldürüyorlar.(5 Mayıs 1930'da
İngiltere Tıp Akademisinde "En İyi Doktor" Ödülünü alırken)

Bilim atom bombasını üretti, fakat asıl kötülük insanların beyinlerinde ve kalplerindedir.
Bilim, her günkü düşünmelerimizin saflaşmasından başka bir şey değildir.
Bilimsiz din kör, dinsiz bilim ise topaldır.
Bir hatayı iki defa tekrar etmeyen en mükemmel insandır.
Bir kum tanesinin sırrını çözmeyi başarsaydık, bütün dünyanın sırrını öğrenmiş olurduk.
Bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır.
Birisinin atom bombası yapmasına yardım etmekten daha kötü sadece bir şey var.O da nazilere atom bombası yapmaları için yardım etmek.

albert einsteindan sözler...
Önceki mesajları göster: