Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.01.2009, 19:48 (UTC)    
Mesaj konusu: ie ve firefox optimizasyonu için yardım...

Arkadaşlar, sitemi i.e ile düzenledim. tasarımım css dir.Fakat yorum yapan bir arkadaş,içeriklerimin düzensiz ve alt alta olduğunu sağ tarafların boş gözüktüğünü söyledi.Kendizi firefox kullanıyormuş ve sitemi o yüzden düzensiz görebileceğini söyledi. Araştırdım fakat yeterli bilgiyi bulamadım.Bu sorunu nasıl çözebilirim....

Mesaj14.01.2009, 19:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadasım Siteni Mozilla İle Düzenle İe De De Guzel Gozukuyor.

Takıldıgınız zor sorunlarmı var burdan çözümünü bulabilirsin tıkla
Mesaj14.01.2009, 19:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

kefkir yazmış:
Arkadasım Siteni Mozilla İle Düzenle İe De De Guzel Gozukuyor.

anladım da nasıl olacak bu. Ben internet explorer kullanıyorum .Mozilla ile nasıl düzenlerim.Hem düzenlediğimi farzedersek i.e ile düzenlediklerim bozulmayacak mı?

Mesaj14.01.2009, 19:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba bir broswer seçip sitenizi ona göre optimize edebilirsiniz

Mesela en çok kullanılanı tercih etmeniz sizin için daha iyidir. Buda ie dir.

Şimdi sitenizi ie ye göre ayarladınız ona göre optimize ettiniz firefoxda girince bazı şeyler bozuk çıktı bu olabilir çünkü siteniz ie göre ayarlanmıştır. Umarım anlamışsınızıdır benimde optimizem ie dir bazen firefoxda düzensizlikler oluyor ya da farklı görünüyor. Şöle birşey war basit fazla ayrıntısı olmayan css tasarımlar kullanarak hem firefoxda hemde ie de aynı optimizeyi tutturabilmek mümkündür.
Mesaj14.01.2009, 19:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Birde Su Linki İncele Arkadasım.
Kod:
http://hackerfriend.tr.gg/browser_css.htm

Mesaj14.01.2009, 19:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

kefkir yazmış:
Birde Su Linki İncele Arkadasım.
Kod:
http://hackerfriend.tr.gg/browser_css.htm

Merhaba tr.gg reklamlarını burda hiç bir şekilde paylaşamazsınız
arkadaşa ö.m ile gönderebilirdiniz lütfen forum kurallarına dikkat ediniz
ben yeterli cvp verdiğimi zannediyorum arkadasın yorumunuda almadan birşeyler yazmayınız

Mesaj14.01.2009, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok teşekkür ederim. Kafamdaki bütün sorular bu linkte mevcut.Tekrar teşekkürler...

Mesaj14.01.2009, 20:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Rica Ederim ARkadasım Yardımcı Olduysam Ne Mutlu Bana Fakat Kuralları Çignedim Bak Very Happy Özür Dilerim.Wink İyi Çalısmalar

Mesaj14.01.2009, 20:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok karışık bir anlatım varmış bu linkte ben bişey anlamadım ve sorunumu halledemedim...

Mesaj14.01.2009, 20:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

bjk-org yazmış:
Çok teşekkür ederim. Kafamdaki bütün sorular bu linkte mevcut.Tekrar teşekkürler...

Daha Demin Bunu Yazmıstınız Ama Olsun Arkadasım Ondan Bende Birşey Anlamadım Ama Gececi40
Alıntı:
Merhaba bir broswer seçip sitenizi ona göre optimize edebilirsiniz

Mesela en çok kullanılanı tercih etmeniz sizin için daha iyidir. Buda ie dir.

Şimdi sitenizi ie ye göre ayarladınız ona göre optimize ettiniz firefoxda girince bazı şeyler bozuk çıktı bu olabilir çünkü siteniz ie göre ayarlanmıştır. Umarım anlamışsınızıdır benimde optimizem ie dir bazen firefoxda düzensizlikler oluyor ya da farklı görünüyor. Şöle birşey war basit fazla ayrıntısı olmayan css tasarımlar kullanarak hem firefoxda hemde ie de aynı optimizeyi tutturabilmek mümkündür.
Tavsiye Ederim. Wink İyi Çalısmalar

Mesaj14.01.2009, 20:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Siteniz ie 7 de düzgün gözükmekte ancak firefox ta kötü firefox la sitenizi düzenlerseniz oradada siteniz düzgün olur..
Mesaj14.01.2009, 20:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar yardım etmek istediğinizi biliyorum onun için ayrı ayrı teşekkürler...Fakat,i e ile düzenlemişim sorun yok. Firefox ile nasıl düzenleyeceğim. Firefox indirerek sitemi firefox ta açarak tekrar düzenleme mi yapmalıyım..Eğer öyleyse bu sefer i e de bozulmayacakmı bu site...

Mesaj14.01.2009, 20:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

bjk-org yazmış:
Arkadaşlar yardım etmek istediğinizi biliyorum onun için ayrı ayrı teşekkürler...Fakat,i e ile düzenlemişim sorun yok. Firefox ile nasıl düzenleyeceğim. Firefox indirerek sitemi firefox ta açarak tekrar düzenleme mi yapmalıyım..Eğer öyleyse bu sefer i e de bozulmayacakmı bu site...

bakın size yukarıdada belirttim ama anlamadınız

tek bir broswerden optimize edebilirsiniz 2 broswerle site optimize edilmez

o yüzden en yaygın kullanılan ie ile optimize ediceksiniz dedim yukarıda

yada basit bir css tasarımı seçiniz hem firefoxda hemde ie de aynı uyumu sağlayabiliniz dedim bunun başka bir çözümü yada altarnatifi yoktur

Aynı 2 broswerlerde optimize etmek için ücretli hostlardan yararlanılıyor bunlarıda .com.net gibi uzantılı siteler veriyor

Mesaj14.01.2009, 20:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

gececi40 yazmış:
Şöle birşey war basit fazla ayrıntısı olmayan css tasarımlar kullanarak hem firefoxda hemde ie de aynı optimizeyi tutturabilmek mümkündür.

Arkadaşım öncelikle yardım etme isteğin için teşekkürler. Yanlız yazıları gözüme sokarmışcasına büyültmene gerek yok. Senin yazdığın yazıdan bir alıntı aldım. Hem ie de hemde ff da aynı optimizeyi tutturabilmenin mümkün olduğunu söylemişsin. Buna dayanarak bilgi almaya çalışıyorum.. Ben tasarımımda css kullanıyorum. Teşekkürler...

Mesaj14.01.2009, 21:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

bjk-org yazmış:
gececi40 yazmış:
Şöle birşey war basit fazla ayrıntısı olmayan css tasarımlar kullanarak hem firefoxda hemde ie de aynı optimizeyi tutturabilmek mümkündür.

Arkadaşım öncelikle yardım etme isteğin için teşekkürler. Yanlız yazıları gözüme sokarmışcasına büyültmene gerek yok. Senin yazdığın yazıdan bir alıntı aldım. Hem ie de hemde ff da aynı optimizeyi tutturabilmenin mümkün olduğunu söylemişsin. Buna dayanarak bilgi almaya çalışıyorum.. Ben tasarımımda css kullanıyorum. Teşekkürler...

sorun yaşarsanız bana ö.m ile bildirniz

Wink Wink