Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.01.2009, 20:43 (UTC)    
Mesaj konusu: googlenin zararl site ilan

arkadaşlar sitem yaklaşık 2 aykadardır googlenin Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir.Bu site kötü amaçlı yazılım dağıtıyor olabilir. Google kullanıcıları, bu sitedeki sayfaları ziyaret etmeyi denediklerinde bir uyarı sayfasıyla karşılaşacak

yilmazavsar.tr.gg sitesinin şu anki listelenme durumu nedir?

Bu site şüpheliler listesine alınmıştır ve bu web sitesini ziyaret etmek bilgisayarınıza zarar verebilir.

Bu sitenin bir kısmı 90 günü aşkın bir süre içinde 2 kez şüpheli etkinlik nedeniyle listeye alınmıştır.

Google bu siteyi ziyaret ettiğinde ne oldu?

Geçtiğimiz 90 gün içinde bu sitede test ettiğimiz 188 sayfadan 2 sayfanın, kullanıcının rızası olmadan kötü amaçlı yazılım indirilmesine ve yüklenmesine neden olduğu saptanmıştır. Google, bu siteyi en son 2009-01-13 tarihinde ziyaret etmiş ve bu sitede en son 2008-12-19 tarihinde şüpheli içerik bulunmuştur.
Kötü amaçlı yazılımlara örnek olarak şunları verebiliriz: 9 trojan(s). Başarıya ulaşan kötü amaçlı yazılımlar, hedef makinede ortalama 2 yeni işleme yol açtı.

Kötü amaçlı yazılım hitcanavari.com/ alan adları da dahil 1 alanda barındırılıyor.

This site was hosted on 1 network(s) including AS15598 (IP).

Bu site, kötü amaçlı yazılımın dağıtılmasına aracılık yapmaya devam ediyor mu?

90 günü aşkın süredir, yilmazavsar.tr.gg sitesinin hiçbir siteye kötü amaçlı yazılım bulaştırılmasına aracılık ettiği saptanmamıştır.

Bu sitede kötü amaçlı yazılım barındırılıyor mu?

Hayır, bu site 90 günü aşkın bir süredir kötü amaçlı yazılım barındırmamaktadır.

Bu nasıl oldu?

Bazı durumlarda üçüncü taraflar yasal sitelere kötü amaçlı kod ekleyebilir, bu da bizim uyarı mesajı göstermemize yol açar.[/u]
gibi şeyler çkyor ben bu iki sayfayı tespit edemiyorum. it canavarı sitesine vermiş oldugum linki sildim digerlerini nasl bulurum..........yardmc olursanz sevinirim.........
Mesaj15.01.2009, 11:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba..
Kodu Kaldırdıysanız,Google Sitenizi Tekrardan Doğru Yöne Çevirecektir.
Beklemelisiniz.
İyi Eğlenceler..
Önceki mesajları göster: