Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.01.2009, 18:33 (UTC)    
Mesaj konusu: Küçük bir hesaplama hatası :))

Dünyanin en komik kazasi: Bir duvarci ustasinin santiyede yazdigi mektup:
Sayin santiye sefim;
Is kazasi tutanagina planlama hatasi diye yazmistim. Bunu yeterli görmeyerek ayrintili anlatmami istemissiniz. Su anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen asagida anlattigim gibi olmustur:

Bildiginiz gibi ben bir duvar ustasiyim. Insaatin altinci katindaki isimi bitirdigim zaman biraz tugla artmisti. Yaklasik 250 kg kadar oldugunu tahmin ettigim bu tuglalari asagiya indirmek gerekiyordu.

Asagiya indim, bir varil buldum, ona saglam bir ip bagladim ve ardindan altinci kata çiktim. Ipi bir çikriktan geçirip ucunu asagiya saldim. Tekrar asagiya indim ve ipi çekerek varili altinci kata çikardim. Ipin ucunu saglam bir yere baglayip tekrar yukari çiktim. Bütün tuglalari varile doldurdum. Asagi indim, bagladigim ipin ucunu çözdüm. Ipi çözmemle birlikte birden kendimi havalarda buldum. Nasil bulmayayim? Ben yaklasik 70 kiloyum. 250 kilogram varil süratle asagiya düserken beni yukari çekti.

Heyecan ve saskinliktan ipi birakmayi akil edemedim. Ben yukari çikarken yolun yarisinda, asagi inmekte olan tugla dolu varille çarpistik. Sag iki kaburgamin bu sirada kirildigini saniyorum. Tam yukari çikinca, iki parmagim iple beraber çikriga sikisti; Parmaklarim da bu sirada kirildi. Bu esnada yere çarpan varilin dibi çikti ve tuglalar etrafa saçildi.

Varil hafifleyince, bu sefer ben asagi inmeye varil ise yukari çikmaya basladi ve yolun yarisinda yine varille çarpistik!.. Sol bacagimin kaval kemigi de bu sirada kirildi.

Yere inince can havli ile ipi birakmayi akil ettim. Bu sefer de basimi yukari kaldirdigimda bos varilin süratle üzerime geldigini gördüm!...

Kafatasimin da böyle çatladigini saniyorum. gözümü hastanede açtim...
Mesaj27.01.2009, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba
Gerçekten çok hoşuma gitti.
Çok teşekkür ederim hocam.
Allah razı olsun.
Bizim yüzümüzü güldürdünüz ya.
Allah da sizin yüzünüzü güldürsün.
Amin
Mesaj27.01.2009, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

küçük bir mantık hatası olmaz bu belirtmeyecegim kadar bir hata... Confused
Mesaj27.01.2009, 18:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

abron yazmış:

mantık değil zaten "hesaplama" hatası..
Mesaj27.01.2009, 18:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben soyle dusunuyorum

cüneyt hocamiz aslinda baska birseyi ifade etmeye calisiyor gibi me geldi Wink
bazilari kücük ufak tefek hatalari göz önünde bulundurmuyoruz ve bu ufak virgül kadar kucuk olan hatanin bedeli cok agir olabiliyor yani gözden kacirdigimiz cok ufak bir seyin bedelini cok agir bir sekilde ödiyebiliriz

ben böyle anladim haklimiyim cuneyt hocam Mr. Green
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj27.01.2009, 18:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

ua1905ua yazmış:
ben soyle dusunuyorum

cüneyt hocamiz aslinda baska birseyi ifade etmeye calisiyor gibi me geldi Wink
bazilari kücük ufak tefek hatalari göz önünde bulundurmuyoruz ve bu ufak virgül kadar kucuk olan hatanin bedeli cok agir olabiliyor yani gözden kacirdigimiz cok ufak bir seyin bedelini cok agir bir sekilde ödiyebiliriz

ben böyle anladim haklimiyim cuneyt hocam Mr. Green

süper Razz
Mesaj27.01.2009, 18:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Razz
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj27.01.2009, 18:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

eyvallah usta

hayata hic birseyi bosvermiyeceksin
bir insan hayatini riske atmamali
örnek parasütcüler
i parasütle atlarlar gökyüzünden birisi yedek parasüt olur
yedek parasütü almadan atlamak yani bu ufak hatayi yapmak bir ölüm ile sonuclanabilir Wink
Mesaj27.01.2009, 19:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

yArArlı bir paylaşım
Mesaj27.01.2009, 19:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

İpi Tuttuğu İçin Başına Gelmeyen Kalmamış.
Mesaj29.01.2009, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu kadarda olmaz ki Smile
Sponsor aranıyor...Çok iyi bir photoshop'cu aranıyor...Rap işlerimle ilgili resimler yazılar yapabilecek biri aranıyor...Eğer yapabilecekseniz ve bunları ciddiye alan varsa mail adresimden bana ulaşsın : snack_tin( at )hotmail.com İlginizi bekliyorum...(Fiyat msn'de konuşulacaktır.)
Mesaj29.01.2009, 15:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu kadar olmaz yaa Very Happy

Mesaj29.01.2009, 15:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

vallllaaaaaa
Mesaj29.01.2009, 20:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
abron yazmış:

mantık değil zaten "hesaplama" hatası..