Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj28.01.2009, 09:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Aslan Kayaya Çarptı!.

Sahaya ligdeki yenilginin rövanşını almak için çıkan Cim Bom, sert Sivas savunmasını aşmakta yine zorlandı; Balili´nin kontratak golüne Ayhan uzatmalarda cevap verebildi.
Sivas’ta oynanan lig maçı olaylı geçmişti. Buzla kaplı zemin, Ümit Karan’ın kırmızı kartı ve 2-0’lık yenilgi
Cim Bom’u hırslandırmıştı. Kupa sınavında Aslan ‘intikam’ için elinden geleni yaptı ama ilk gol yine Yiğidolar’dan geldi, Balili’ye 90 artı 2’de Ayhan yanıt verdi. Sinir harbi şeklinde geçen maçın son bölümlerinde Ali Sami Yen tribünlerinin Sivas’a tepki göstermesi, ortamı iyice gerdi. Haftaya Sivas’ta yarı finalist belli olacak. Herkesin tek bir isteği var; daha fazla gerilmeye gerek yok, iyi olan kazansın...

Galatasaray’ı yine Balili yıktı. Sarı-Kırmızılı oyuncuların İsrailli futbolcuya karşı alerjisi var gibi! Bilica ligdeki gibi yine çok iyiydi. Defansın sağında oynayan Abdurrahman da iyi bir maç çıkardı.

İlk şut 25. dakikada!
Galatasaray rakip kaleye ilk şutunu 25. dakikada çekti. Yayın üzerinde topu önünde bulan Arda vurdu; top yandan auta çıktı. 2 dakika sonra Aydın’ın sağdan ortasına ön direkte kötü vuran Ayhan, Cim Bom’un ilk pozisyonunu harcadı. 31. dakikada Sabri’nin ortasına Meira kafayı vurdu; top yandan dışarı çıktı. 35’te Sivasspor defansının uzaklaştıramadığı top ceza sahasının sol köşesindeki Ayhan’a pas oldu. Ayhan’ın şık volesinde top yan ağlarda kaldı.
Bülent Uygun ikinci yarıya Mohammed’in yerine Onur, Tum’un yerine Balili’yi alarak iki çabuk oyuncu ile başladı. Düdükle birlikte Sivasspor da Galatasaray kalesine daha cesur gelmeye başladı.

İkinci yarının başında Arda’nın soldan ortalayıp Emre Aşık’ın kale sahası üzerinde kafayı vurduğu pozisyonda Galatasaray gole çok yaklaştı. 61’de Sezer’in güzel pasında Balili ceza sahasına girdi, pasında topla buluşan Mehmet Yıldız sert vurdu, top Meira’nın kafasına çarpmasa ağlarla buluşacaktı....
Skibbe 68. dakikada Aydın’ı çıkarıp Yaser’i oyuna aldı. 71’de Arda’nın pasında Barış, Petkoviç’le karşı karşıya kaldı ama pozisyonu değerlendiremedi. 75’te Kamanan’ın sol çizgiden pasında Balili topu boş kaleye yuvarladı ve Sivasspor’u öne geçirdi: 0-1.

85’te Hakan Balta’nın soldan ortasında Baros vurdu, top Petkoviç’te kaldı. Uzatma dakikalarında Kamanan sol çizgiden sürdüğü topta Aykut ile karşı karşıya kaldı ama kaleci başarılıydı. Dönen topta Sabri’nin sağdan ortasında kale sahası içerisinde Ayhan topa dokundu ve beraberliği sağladı: 1-1.

Baros yalnız yapamıyor
Galatasaray’da iyi oynayan tek bir futbolcu yoktu. Milan Baros, Lincoln olmayınca Brazilyalı’nın oynadığı zamanki kadar etkili oynayamıyor. Sabri ayağına gelen her topu kaleye vurarak tribünleri çıldırttı. Skibbe her zamanki gibi maçı seyretti. Oyuncu değişikliği için ‘yine’ 60. dakikanın geçmesini bekledi. 80. dakikada Mehmet Güven’i oyuna alarak maçı çevirmeye çalıştı. Galatasaray evinde beraberliği kurtardı, 4 gün arayla oynadığı 2 maçta sadece 1 gol atabildiği Sivasspor’a karşı tur atlama şansı çok az.
Raşit Altun

Stat: Ali Sami Yen
Hakemler: Hüseyin Göçek, Alpaslan Dedeş, Kemal Yılmaz
Galatasaray: Aykut xx, Sabri x, Emre Aşık xx, Meira xx, Hakan Balta xx, Mehmet Topal xx, Aydın x (Dk. 68 Yaser x), Barış x (Dk. 82 Mehmet Güven x), Ayhan xx, Arda xx, Baros x
Sivasspor: Petkoviç xx, Abdurrahman xxx, Diallo xx, Da Silva Bilica xxx, Murat xx, Mohamed xx (Dk. 46 Onur x), Sezer xx, Musa xx, İbrahim xx, Tum x (Dk. 46 Balili xxx), Mehmet xx (Dk. 68 Kamanan xxx)
Goller: Dk. 75 Balili (Sivasspor), Dk. 90 2 Ayhan (Galatasaray)
Sarı Kartlar: Dk. 30 Diallo, Dk. 45 Mohamed, Dk. 69 İbrahim, Dk. 73 Sezer, Dk. 87 Abdurrahman, Dk. 90 4 Petkoviç (Sivasspor), Dk. 43 Arda, Dk. 73 Sabri, Dk. 90 3 Emre Aşık (Galatasaray)

GALATASARAY-SİVASSPOR KARŞILAŞMASININ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Lincoln yine çok arandı
Sakatlığı nedeniyle iki Sivasspor maçında da forma giyemeyen Lincoln’ün yokluğu, Sarı-Kırmızılı ekipte derinden hissedildi. Özellikle ilk 60 dakikada rakibine yoğun baskı uygulayan ve oyunu sürekli yarı alana taşıyan Galatasaraylı futbolcular, bir türlü ceza alanında etkili olamadı ve bitirici pasları yapamadı.

Kupa geleneği bozulmadı...
Aslan’ın hocası Skibbe, Fortis Türkiye Kupası’nda geleneği bozmadı, kalede yine Aykut’a şans tanıdı. 26 yaşındaki file bekçisinin yedeği ise Orkun’du; De Sanctis 18 kişilik kadroya giremedi. Yedek kulübesinde bekleyip şans bulamayan diğer isimler; Emre Güngör, Serkan Kurtuluş, Alparslan ve Volkan Yaman’dı.

Odyakmaz’dan Balili mesajı!
Sarı-Kırmızılı ekip karşısında Sivasspor’u öne geçiren golü kaydeden Balili’ye, Galatasaray tribünlerinden gelen, “Kahrolsun İsrail” tepkisi, Yiğidolar’da büyük üzüntü yarattı. Kırmızı-Beyazlı kulübün Başkanı Mecnun Odyakmaz, bu konuyla ilgili gelen bir soruya, “Olanlara Galatasaraylı Yahudiler de üzülmüştür” diye cevap verdi. Sivasspor’un patronu, 90 dakikanın bitiminde de kendisine koşan Balili’yi alnından öpmüştü. Başkan’ın ayrıca İsrailli golcüye attığı gol için bir araba hediye edeceği öğrenildi.

İtiraz bugün sonuçlanacak
Ligdeki Sivasspor maçında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle Futbol Federasyonu’na başvuran Galatasaray’ın itirazı, Merkez Hakem Kurulu’na iletilmişti. MHK, bugün mücadelede kural hatası olup olmadığını değerlendirerek, TFF’ye görüşünü bildirecek.

Forumda BonJuan-62 yerine ismimle yani "Deniz" diye hitap edilmesini tercih ederim!.Very Happy
Mesaj28.01.2009, 09:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylasım İçin Teşekkürler...Ancak Bir Problem Var Aslan Kayaya Carptı Yazısını Okuyunca Ben Hayvan Olan Aslan Kayaya Carptı Olarak Anladım.. Mr. Green Mr. Green

Mesaj28.01.2009, 09:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

bana ne galatasaraydan

The Jigsaw
Mesaj konusu: :

ARKADAŞLAR BEN BİZZAT MAÇA GİTTİM BİR KERE MAÇ SİVAS IN HAKKI DEĞİLDİ BU KADAR YEDEKLE BU KADAR OLURDU AMA ARDA OYNAMADI BAROŞU DESTEKLİYORUM ELİNDEN GELENİN FAZLASINI YAPTI TRİBÜN ATEŞLİYDİ AMA İSTEDİĞİMİZİ ALAMADIK GS SAĞOLSUN NİCE MAÇLARA İNŞALLAH

SİZLER İÇİN RENKLİ BİR PLATFORM GENİŞ PORTAL WEBMASTER KADINCA VE HERŞEY BURADA
Mesaj konusu:

mini-cafe yazmış:
Paylasım İçin Teşekkürler...Ancak Bir Problem Var Aslan Kayaya Carptı Yazısını Okuyunca Ben Hayvan Olan Aslan Kayaya Carptı Olarak Anladım.. Mr. Green Mr. Green

öyle mi??Bende bir an düşündüm!Dedim herkes sıradan bir aslanın kaya çarptığını düşünecek! Laughing Mr. Green Razz

Forumda BonJuan-62 yerine ismimle yani "Deniz" diye hitap edilmesini tercih ederim!.Very Happy
Mesaj28.01.2009, 09:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

mini-cafe yazmış:

aynen Very Happy