Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.02.2009, 17:22 (UTC)    
Mesaj konusu: Oyuna Benziyor Ama Oyun Değil:)Beğenirseniz Devam Etcem

Merhabalar;
Geçen günlerde aklıma bir fikir geldi.Ve bu fikir üzerine bu siteyi kurdum.Aslında birazcık (çok çok çok az Smile ) oyuna benziyor.Eğer beğenirseniz ve desteklerseniz projeme devam edip tamamlayacağım.

Size ufak bir arsa veriliyor.Ve bu arsanın üzeri satranç tahtasına benziyor.Yani üstünde a1,b2,c4,e7 gibi kareler var.Her kareye bir tane yapı inşaat etme hakkınız var.İsterseniz o bölgeyi boş da bırakabiliyorsunuz.Ya da orman yapabiliyorsunuz.Bunları inşaat etmenin de belirli bir karşılığı oluyor.Diyelimki 100 altınınız var.a1 karesinde otel olmasını istiyorsunuz.Bir tane form var.Bu formda a1 karesi yazan yerin yanında bir menü olcak ve bu menüden oteli işaretiyip formu yollucaz.Bu form yöneticilere gitcek(yönetici olayını fazla kurcalamayalım.Bu iş için başvuran güvenilir bazı insanlar olarak bilmeniz yeterli.) Yöneticilerde forma bakıcak.Formda oteli seçmiştik.Otel yapmak 50 altın olacak ve adamın hesabından 50 altın düşecek.Ve formu kişi nasıl doldurduysa ona göre yöneticilerde arsaya bina yapıcak.Mesela her haftada bir seçim olcak.Bu seçimi juri yapıcak.Birinci gelen şeh,re daha büyük bir arsa, yeni bina seçenekleri ve atıyorum 100 altın daha verilcek.Ama diğer kişilerinde kendilerini geliştirmeleri için 1. ye 100 altın veriliyorsa onlara 10 altın verilcek güzelmi
Mesaj01.02.2009, 17:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

valla çok güzel bi şeye benzio ama siz bunu nası yapçaksınız biraz imkansız gibi birşey Wink
Mesaj01.02.2009, 17:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

maximumtest yazmış:
valla çok güzel bi şeye benzio ama siz bunu nası yapçaksınız biraz imkansız gibi birşey Wink

Biraz ilkel yöntemlerle olcak :)Bunu çok basit bir sistemle oluşturulabilir bence.Şuan siteme gelenler bir uyarı yazısıyla karşılaşacaklar.Ama aslında proje nerdeyse bitmek üzere.Sadece birkaç kişinin yardımına ihtiyacım olacak.Zaten sitemi bitirince çeşitli görevler için başvuru yapabileceksiniz. Wink
Mesaj01.02.2009, 17:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

bence çok zor bir iş bu Very Happy
Mesaj01.02.2009, 17:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Söylemeyi unuttuğum birşey daha var.

Sizin hazırladığınız şehirler oluşturulan bir forumda sergilenecek.Ama bu istedğinize bağlı olacak.Forumda şehiriniz sergilense de sergilenmese de oluşturulan büyük atlasta mutlaka gösterilecek.Herkesin oluşturduğu şehirlerden bir dünya atlası yapılacak ve bu atlasın ismi City-Planet olacak.

Şuan bazı özellikler daha var.Ama onları eklimmi eklemimmi daha düşünüyorum.Ama siz beğenirseniz bu projeyi gerçekleştireceğim.Çünkü bunu sizler için yapıyorum sonuçta(Kendim oynamak için değil herhalde Smile ).Bu yüzden sizin görüşleriniz önemli.Şunu da belirteyim hayal kırıklığına uğramayalım çok çok kaliteli bişey beklemeyin.Alt tarafı bir sitede hayalinizdeki şehirin nasıl olmasını istiyorsanız bize ileteceksiniz bizde elimizden geldiğince onu oluşturmaya çalışcaz.(İşin ana fikri budur.Üstte yazdıkları m teferruat) Wink
Mesaj01.02.2009, 17:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

maximumtest yazmış:
bence çok zor bir iş bu Very Happy

Aslında diğer yazdıklarım işin detayı.Yani projeye renk katanlar.Projenin ana fikrini düşünürsek çok kolay bir iş olduğu anlaşılır.

Eeeeennnnnn detaysız şekilde proje şu:

Siz bize hayalinizdeki şehiri form olarak yollicaksınız bizde onu size web ortamında suncaz.

Ama bakın 3D veya 2D olacak demedim.İlk başlarda 2D yapabilirim Ama sistem güzelce işlemeye başladığında belki 3D ye geçebilirim Smile
Mesaj01.02.2009, 18:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

vay be süper !! nerden aklınıza geldi bu?? Very Happy
Mesaj01.02.2009, 18:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

maximumtest yazmış:
vay be süper !! nerden aklınıza geldi bu?? Very Happy

Ben game maker da bir şehir kurma oyunu yapmıştım ama bana çevremdeki insanlar(buna ailem de dahil)destek vermedi ve oyunu bitiremedim.Bilgisarda oyun yapmayı bilen bazı arkadaşlarım bana yardım etmeyince yarıyolda kaldım.Benimde güzel fikirlerim olduğunu bu işi becerebileceğimi kanıtlamak için uzun süre değişik şeyler ürettim ama ürettiğim şeylerin hepsinde mutlaka bilen birine danışmamı gerektirecek sorunlar çıktı.Bende için işi bilen başka birisine sormadan yapabileceğim en basit projeleri üretmeye başladım.O anda kimsenin bana destek vermediği için bitiremediğim oyunum aklıma geldi.O oyundan parçalar aldım.Sonra aklıma web tabanlı browser oyunları geldi.İnternetten bu oyunların nasıl yapıldığını araştırdım.Ve çok çok çok ekip işi gerektirdiği anlamıştım.PC oyunları genelde kendilerine has oyun motorlarını tarafından yapılırlar(Bu tüm oyunlar için geçerli değil tabiki)
Bende kendime göre bir sistem kurdum ve bu projemi o siteme bağlı kalarak nasıl yapabilceğimi buldum.(sistem derken oyun motoru değil yanlış anlaşılmasın Smile )Sistem şöyle işleyecek biri formu şehirin nasıl olmasını istiyorsa ona göre dolduracak bize yollacayak o formu.Bende o formdakilere göre yapıyı oluşturcam Wink Wink Daha bu kadar deil.Bu özet hali Mr. Green
Mesaj17.04.2009, 19:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

city-planet yazmış:
Söylemeyi unuttuğum birşey daha var.

Sizin hazırladığınız şehirler oluşturulan bir forumda sergilenecek.Ama bu istedğinize bağlı olacak.Forumda şehiriniz sergilense de sergilenmese de oluşturulan büyük atlasta mutlaka gösterilecek.Herkesin oluşturduğu şehirlerden bir dünya atlası yapılacak ve bu atlasın ismi City-Planet olacak.

Şuan bazı özellikler daha var.Ama onları eklimmi eklemimmi daha düşünüyorum.Ama siz beğenirseniz bu projeyi gerçekleştireceğim.Çünkü bunu sizler için yapıyorum sonuçta(Kendim oynamak için değil herhalde Smile ).Bu yüzden sizin görüşleriniz önemli.Şunu da belirteyim hayal kırıklığına uğramayalım çok çok kaliteli bişey beklemeyin.Alt tarafı bir sitede hayalinizdeki şehirin nasıl olmasını istiyorsanız bize ileteceksiniz bizde elimizden geldiğince onu oluşturmaya çalışcaz.(İşin ana fikri budur.Üstte yazdıkları m teferruat) Wink

BENCE COK GUZEL OYUN BENIM AKLIM HERZAMAN WEB TABANLI & PC OUNLARINDA KALMISTIR BUNU ACIKLAYIM xd
Mesaj17.04.2009, 19:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

BENIM BIR FIKRIM VAR SEN SITENI BITIRIR BITIRMEZ AC SITENI ACARSAN BELKI HERKEZIN HOSUNA GIDER BIRDE SITENI ACTIGIN ANDA HERKEZE PM AT TEK TEK CUNKU GELIP BAKMALARI ICIN xD
Önceki mesajları göster: