Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.02.2009, 12:56 (UTC)    
Mesaj konusu: Mısır tarlasında korkutan olay!

Konya’nın Karapınar ilçesindeki bir mısır tarlasında hasat yapılırken, yaklaşık 70 metre çapında, 80 metre derinliğinde obruk (yer kabuğunun çoğu kez aniden çökmesiyle ortaya çıkan çöküntü) oluştu.

Karapınar ilçe merkezine 17 kilometre uzaklıktaki Akkuyu yaylasındaki mısır ekili tarlada çalışan işçiler, yeni bir obruğun oluşumuna tanık oldu. Yaklaşık 70 metre çapında ve 80 metre derinliğindeki obruk, olay anında
tarlada çalışan çiftçiler arasında büyük korku yarattı.

Obruğun oluştuğu sırada tarlada mısır hasadı yapan biçerdöver sürücüsü Mustafa Çınar, dün sabah saatlerinde başladıkları hasat işlemlerinin normal şekilde devam ettiğini, ancak akşama doğru büyük bir gürültü ile mısır tarlasının çöktüğünü söyledi.

Obruğun oluştuğu alana yaklaşık 100 metre uzaklıkta çalıştıkları için çöküntüyü hissettiklerini ifade eden Çınar, "Büyük bir gürültü oldu. Sonra biçerdöverden indim ancak çöken alana korkumdan yaklaşamadım. Eğer birkaç dakika sonra meydana gelse biz de çöken alanda olacaktık. Oluşan obruğu arkadaşlarıma haber verdim. Çevresine yaklaşamadık. Gece çalışmamız sırasında çökmenin olmaması bizim için büyük bir şans. Eğer gece çökme meydana gelseydi çok kötü sonuçlar olabilirdi" dedi.

Karapınar Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozaklı ise Karapınar’ın jeolojik yapısının acilen incelenmesi gerektiğini söyledi. Karapınar’da tarım yapılan yerlerin bir bir çökmeye başlamasının ciddi bir tehlikenin habercisi olduğunu ifade eden Bozaklı, şunları kaydetti: "Şu anda ilçenin çeşitli bölgelerinde meydana gelen obruklar bölgenin
toprak yapısının ne kadar tehlikeli boyutlara ulaştığını gösteriyor. Çok ciddi araştırma yapılıp sonuçları vatandaşlara açıklanmalı. Çünkü obruklar Karapınar için çok önemli bir konu. Bugüne kadar can kaybının olmaması Allah’ın
takdiri."

MİLLİYET
Mesaj07.02.2009, 13:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

evet bende gördüm hürriyetin anasayfasında.Çok şaşırtıcı...
Mesaj07.02.2009, 13:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok İlginç Teşekkürler Wink

Mesaj07.02.2009, 13:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerçektende İlginçmiş
teşekkürler

Mesaj07.02.2009, 13:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlginç.
Mesaj07.02.2009, 13:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

ilginç bir habermiş Rolling Eyes
Mesaj07.02.2009, 13:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

allah korumuş

Mesaj07.02.2009, 14:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlginçmiş. Paylasım icin tesekkürler. Wink
Mesaj07.02.2009, 15:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

geçmiş olsun demek lazım allah korumuş hakkaten...
Mesaj07.02.2009, 15:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlginçmiş
Mesaj07.02.2009, 15:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir dakika sonra başımıza ne gelebileceği belli değil Allah korumuş.
Mesaj07.02.2009, 16:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerçekten ilginçmiş.Teşekkürler Wink