Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.02.2009, 17:45 (UTC)    
Mesaj konusu: "XP'yi bırakamayanlar hesabını verecek"

Microsoft'un patronu Steve Ballmer, Windows XP'den vazgeçemeyenleri işte böyle uyardı.

Vista'nın bekleyen ilgiyi görememesinin üzerine, pek çok kullanıcı ve kurum işletim sistemi olarak hala Windows XP kullanıyor. Steve Ballmer ise XP'den vazgeçemeyen bu bilişim firmalarını şu sözlerle uyardı: "Eğer bugün 4 - 5 yıllık bir işletim sistemi kullanırsanız, pek çok insan patronlarına niye evde kullandıkları işletim sistemine ofiste sahip olmadıklarını sormaya başlayacak". Özellikle Windows 7 ile görsellik, güvenlik ve daha uzun pil ömrü konularında büyük aşamalar kaydedildiğinin altını çizen Ballmer bunların "kullanıcıların önemsediği konularda ileriye dönük çok olumlu adımlar" olarak nitelendirdi.

Steve Ballmer özellikle kurumsal sistem hizmetleri sunan firmaların, hala yeni bilgisayarlara Windows XP kurmaya devam etmelerinin, ciddi tepkilere neden olabileceğini iddia etti. Vista ile özellikle güvenlik anlamında başlatılmış olan bazı yeniliklerin Windows 7 ile daha da gelişerek devam ettiğinin altını çizen Ballmer, yeni işletim sisteminin hızla son haline getirileceğinin de müjdesini bir kez daha yineledi.

Microsoft, ayrıca XP kullanıcılarına güzel bir de haber verdi. Daha önce söylentisi ortalarda dolaşan XP'den Windows 7'ye ucuza geçiş imkanı da, Microsoft'un haberi doğrulaması ile resmiyet kazandı.

Alıntıdır: Bilişim Cini
Mesaj07.02.2009, 17:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

xp bir efsane Very Happy

Mesaj07.02.2009, 18:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunlarda para kazanmak için neler yapıyor neler
Mesaj07.02.2009, 18:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Xp Süper Bişey Vistadan Daha Çok Seviyorum...

Bırakmam Zor... Crying or Very sad
Mesaj07.02.2009, 18:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben ayrılamam xpden
Mesaj07.02.2009, 19:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Acaba Windows 7 adam gibi birşey olacak mı? Benim merak ettiğim tek şey o.
Mesaj07.02.2009, 21:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Rolling Eyes
Mesaj07.02.2009, 21:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

xp de counter oynanmyo Crying or Very sad
Mesaj07.02.2009, 21:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

kodek yazmış:
Bunlarda para kazanmak için neler yapıyor neler

katılıryorum
Mesaj08.02.2009, 01:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaslar kac senedir xp var xp kendini asti yani güven sagliyor yani oturmus bir sistem

ama vista oturmus bir sistem degil örnek bir bilgisayar magzasina gidin calisan bir kisiden pc önermesini isteyin size vindows vistayi gösterecektir
vista denenmede ve bu denemeleri vista sahipleri insanlar uzerinden yapmayi planliyor yani hatalari düzeltmek icin vista kullanicilarindan parayi kesiyorlar vista sistemi nasil boyle dort dortluk yerine oturur guncelestirerek
guncelestirmek icin ne gerek bazi insanlarin ustunde denenmesi gerek neden hatalari analiz edebilmek icin

vista bunu yapiyor amaci bu insanlar para ödiyerek vista windowsunu satin alarak bu hatalari duzeltmeyi planliyorlar bu nedenle de sirketlere ve pc kullanicilarina kucuk bir baska olusturuyorlar

uA1905uA@
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj08.02.2009, 13:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Benim Xp yi bırakmam Zor
Mesaj08.02.2009, 13:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben yeni pc aldım 2 ay önce ve vista malesef hiç memnun değilim Sad
Mesaj08.02.2009, 14:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba arkadaşlar,
Windows 7 Microsolft'un şuan ki göz bebeği Vista üzerine yapılanmış bir işletim sistemi olmasına rağmen Vista'dan daha gelişmiş özelliklere sahiptir..
Zaten eğer teknoloji haberlerini takip ediyorsanız Windows 7'ye duyulan talep çok büyük..
Neden Windows 7 ?
Şuanda Windows 7'nin tek açığı güvenlik fakat bunu kapatmak için özel yapılan güvenlik setleri mevcuttur..
bu açığı yanı sıra bıraktığımızda Windows 7 Donanım tanıma özelliğine sahiptir yani donanımınızın parçalarının cd lerini tek tek takıp yüklemeniz yerini tanıyıp kendi kuruyor.. Buda bize büyük bir kolaylık sağlıyor.. Fakat Vista'nın üzerine yapılanmış diyince Vistayla olan bazı benzerlikleri vardır..
Ama size tavsiyem Beta sürümü yerine piyasaya çıkacak olan sürümleri kullanmanız..
İyi eğlenceler..
Mesaj08.02.2009, 14:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

XP güzel fakat Windows 7 kadar değil. windows 7 hepsine takar Wink
Mesaj08.02.2009, 15:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Vistayı bırakamıyorum.Kötü falan ama bende bağımlılık yaptı.