Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.03.2009, 14:54 (UTC)    
Mesaj konusu: sitelerin kapatılması hakkında

bedava-sitem.com a birkaçgündür üyeyim. daha önce site tasarımı vb. konularla hiç ilgilenmedim.

bedava-sitem.com selin hanımın tanımlamasındaki gibi tasarım dünyasına yerleşip kalmayacak,adece ziyaretçi olcaklar için bulunmaz bir fırsat. Özellikle teknik destek ve forum çok başarılı. Teknik destek hiçbir konuyu açıkta bırakmamamış. farklı birkaç site araştırınca burada teknik destekte sıkıntı çekmeyeceğimi daha iyi anladım.

Ancak;

Uygunsuz içerikteki siterin bedava-sitem.com adminleri tarından kapatılması konusunda ciddi sıkıntılar var. teknik destek şöyle diyor,
...............................................................................
Arkadaşlar..

İlk önce bilinmesi gereken şey şudur...

Hiç bir site sebepsiz yere silinmez

Sitenize girdiğinizde "bu site tamamen silinmiştir" yazısıyla karşılaşırsanız yapmanız gereken buraya başlık açmak değildir..

hemen sitenizin kayıtlı olduğu mail adresinden support-tr( at )webme.com a mail atarak sormalısınız..

siteniz silinmeden önce bir uyarı mesajı almazsınız..
çünkü zaten ilk silinme başlı başına bir uyarıdır..
doğal karşılarsınız ki milyon tane siteye tek tek uyarı mesajı atılamaz..

...................................................................................

bu halde;
-- Sitenin silinmesi bir uyarı değil yaptırımdır.

--Bir yaptırımın hangi hallerde uygulanacağı önceden net bir şekilde belli olmalıdır.

--Telif sorunları sebep gösterilerek mp3 ve video yani kendi üretimin olmayan her türlü multimedya yasaklanmış.Ben telif ödedim yada yapımcı bu eser için telif istemiyor diyen dinlenmeyecekmi.İnternet in %70 i nin multimedya dan oluştuğu söyleniyor.Böyle bir durumda .gg li ciddi kurumlaşmış sitelerin hazırlanması ve idame edilmesi imkansız oluyor.

-- http://mistanbul.tr.gg/ sitesi mükemmel. yani benim anladığım bu ölçekte emek harcanmış bir site yarın kapatılsa neden kapatıldığını öğrenmek için ne kadar bekleyeceğini bilmeyecek. Belkide bir arkadaşa verilen sen digitürk eklemişsin senin siten tekrar açılmaz cevabında olduğu gibi farklı keyfi uygulamalarla açılmayacak öylemi?Böyle bir şey çocukların açtığı forum sitelerinde filan olur.

Sitelerin telif konusundaki sıkıntıları herkesce biliniyor ancak ediğim gibi tasarımdan anlamadığım için en basit nıktalarda zorlanarak bir yıllarca ilgilenmek istediğim site oluşturuyorum. (İddanızdaki gibi Blog değil site istediğim için buradayım) Bilmediğim bir sebep yüzünden dikkat etmeden verdiğim bir link. Koyduğum bir resim video vb. şeyler yüzünden uyarı olmadan yarın yada 2 yıl sonra tamamen kapatılırmı. Böyle bir ortamda ciddi başarılı .gg siteleri nasıl oluşur.

saygılar
Mesaj03.03.2009, 15:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öyle bir durumla karşılaşırsan bana yaz ben gereğini yaparım arkadaşım.
Mesaj04.03.2009, 22:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

www.hayatderesi.tr.gg