Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.03.2009, 15:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Websitende Renkler !(Leonn2435 MAKALESİ)

Bir sitede renkler kişi için çok önemlidir. Renk düzeniniz iyiyse kullanıcının gözünde hoş bir görünüm yaratırsınız. Renkler webtasarımda önemli bir unsurdur..

Renklerin Etkileri

Bir ziyaretçi sitenize girer , 10-12 saniye sitenin rengine görsel güzelliğine bakar .. Sonra da kendi işine bakar.. Seçtiğiniz hoş renk her zaman tatmin edici olur..

Turuncu,Kahverengi vs.. Renk Kullanan Siteler !

Turuncu,kahverengi,sarı-kırmızı,sarı-yeşil vs.. renklerinin olduğu siteler ziyaretçi de kısa süreli bir heyecan uyandırır.

Mavi,Pembe vs.. Renk Kullanan Siteler !

Mavi,pembe,yeşil,mor,mor-yşil,mavi-yeşil vs.. renklerin olduğu siteler ziyaretçi de sinir duygularını gevşetir,ziyaretçi rahatlar.

Beyaz,Siyah vs.. Renk Kullanan Siteler !

Beyaz,siyah,ağırlıklı olarak gri rengin kullanıldığı siteler ziyaretçi için göze canlı bir site görünümü vermez.. Arkaplan için en ideal renklerdir..

Her Rengi Kullanan Siteler !

Ziyaretçi sayınızın azalmasını istemiyorsanız , itici bir site görünümü yaratmak istemiyorsanız sadece belirli renklere odaklaşın.. Genelde bu karışık renkleri karışık içeriği olan , karman çorman siteler kullanır.

Sizlere tavsiyemiz İKİLİ RENK SEÇİMİ YAPMANIZDIR ! ve asla başka renkler kullanmamanızdır !

Bir sonraki makalemizde sitenizin konusuna göre hangi renklerin kullanılacağını anlatacağız.

Yazan : Leonn2435
İzinsiz kopyalanamaz !
Mesaj06.03.2009, 15:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Web tasarım yaparken,çoğu kişinin işine yarayacak bir anlatım.. Wink
Mesaj06.03.2009, 15:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

anlatım için teşekürler

Mesaj06.03.2009, 15:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Rica ederim.
Mesaj06.03.2009, 20:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzel bir tespit kardeşim

işlere yarayacaktır..
Mesaj06.03.2009, 21:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

bende mavi renk ağırlık basıyor.. demekki ziyaretçiyi rahatlatıyormuşum Very Happy

çok saol
Mesaj06.03.2009, 21:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylşım için teşekkürler ancak yazımın size ait olduğunu snamıyorum ben bu yazı dha ance çok gördüm ! Link ver diceksin ama aklımda değil.Yinede eğeme saaygı.
Mesaj07.03.2009, 03:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgiliyiznet yazmış:
Paylşım için teşekkürler ancak yazımın size ait olduğunu snamıyorum ben bu yazı dha ance çok gördüm ! Link ver diceksin ama aklımda değil.Yinede eğeme saaygı.

Yazı bana ait Exclamation
Önceki mesajları göster: