Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.03.2009, 15:32 (UTC)    
Mesaj konusu: Script

Arkadaşlar siteye nasıl script eklerim Question
Mesaj19.03.2009, 15:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj19.03.2009, 15:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ama java kodu ne?
Mesaj19.03.2009, 15:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

On bilgi.
Java Sun microsystems muhendislerinden James Gosling tarafindan gelistirilmeye baslanmis gercek nesneye yonelik, platform bagimsiz, yuksek performansli, cok islevli, yuksek seviye, interpreted[adim adim isletilen] bir dildir (son ozellik, yani adim adim isletilen konusuna aciklik getirilecek).

Java ilk ciktiginda daha cok kucuk cihazlarda kullanilmak icin tasarlanmis ortak bir platform dili olarak dusunulmus. Ancak bakmislar ki platform bagimsizligi ozelligi C ve C++'tan cok daha ustun ve guvenli bir yazilim gelistirme ve isletme ortami sunuyor, hemen her yerde kullanilmaya baslanmis. Su anda ozellikle kurumsal alanda ve mobil cihazlarda son derece populer olan java, ozellikle J2SE 1.4 ve gelecek 1.5 surumu ile masautunde de gucunu arttirmayi hedefliyor. Java'nin ilk surumu olan Java 1.0 (1995) Java Platform 1 olarak adlandirildi ve tasarlama amacina uygun olarak kucuk boyutlu ve kisitli ozelliklere sahipti. Daha sonra platformun gucu gozlendi ve tasariminda buyuk degisiklikler ve eklemeler yapildi. Bu buyuk degisikliklerden dolayi gelistirilen yeni platforma Java Paltform 2 adi verildi ama versiyon numarasi 2 yapilmadi, 1.2 olarak devam etti. Bu bahar cikacak Java 1.5, gecen 1.2, 1.3 ve 1.4 surumlerinin ardindan en cok gelisme ve degisikligi barindiran surum olacak. (java konusunda temel bilgi icin suraya bakabilirsiniz)

Önceki mesajları göster: